Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wieczorek: po rebrandingu TP więcej chętnych na usługi Netii

Wieczorek: po rebrandingu TP więcej chętnych na usługi Netii

WitekT 18 Kwietnia 2012 17:42

0 0

Dla wielu Polaków "zabicie" tak znanej, polskiej marki może być kontrowersyjne - mówi o rebrandingu TP na Ograne Karol Wieczorek z Netii. Jak dodaje, analitycy cytowani przez media skłaniają się ku opinii, że oferta pod marką Orange, skierowana jest raczej do zamożnych klientów a więc nie jest szczególnie masowa.




Nie chcę publicznie oceniać tej zmiany i nie wiem jak to będzie wyglądać w dłuższej perspektywie. Mogę tylko stwierdzić fakt, iż w dniu ogłoszenia rebrandingu TP (16.04.2012) na www.netia.pl zanotowaliśmy ponad 100% wzrost sprzedaży (porównując średnio poszczególnie poniedziałki) a i wtorek był całkiem całkiem - pisze na firmowym blogu Netii Karol Wieczorek.

Źródło tekstu: blog.netia.pl     

Dodaj do:
w sumie: 38
  • 0

    20. ~Ekonomistycznie  2012-04-18 21:10:55  host: v01-15.opera-mini.net

    ... działanie na szkodę spółki Netia, rzecz jasne.

  • 0

    21. ~Ekonomistycznie  2012-04-18 21:13:30  host: v01-15.opera-mini.net

    A co do zanotowanego w ciągu jednego dnia (w porywach dwóch dni) wzrostu sprzedaży o te niby ponad 100% - to raczej śmieszny, a nie rzeczowy argument. Tak sądzę.

  • 1

    22. ~CDS  2012-04-18 21:14:44  host: gw4.sbmec.pl

    @16, 17 - Byli w TP a teraz przyjdzie im rachunek z jakiegoś bliżej nieokreślonego Orange, (równie dobrze mógłby to być Play czy "Długie rozmowy"). Poza tym całe życie korzystali z "polskiego operatora". Będzie pewnie: "przecież ja nic nie zmieniłem/am", albo: "ja nie chcę żadnej komórki". Zresztą pomysłowość ich błędnej interpretacji jest nieograniczona. Starych drzew się nie przesadza a TP było głównie dla nich i dla firm. Zresztą zobaczycie za rok sami, po statystykach, czy był to dobry, czy zły ruch. Osobiście stawiam na to drugie.

  • 0

    23. ~testuj cierpliwość z Play ;-)  2012-04-18 21:39:57  host: 202.147.254.111

    Do CDS (22.): Nie zrozumiałeś sarkazmu... Ja przecież nie kwestionuję tego, że starsi ludzie byli/są przywiązani do marki Telekomunikacja Polska i, że błędnie uznają ją za polską, mimo, że od dawna Polskość ma/miała tylko w nazwie. Chyba oboje się zgadzamy z tym, że starsi ludzie są w tej tematyce biegunowo oddaleni od geeków telekomunikacyjnych. Śmiałem się tylko z twojego twierdzenia, że starsi ludzie będą teraz masowo rzucać TP przebrandowane na Orange... bo niby na rynku pełno polskich firm, z polsko-brzmiącymi nazwami, i do tego z ofertą super dostosowaną do ludzi starszych - przecież to co najmniej naiwne myślenie z twojej strony. Poza tym drwiłem z twojej sugestii, że jak im się na fakturze zamiast TP pojawi Orange to ci starsi ludzie rzucą się na dla nich "głęboką wodę", bo niby ich ulubionym sportem jest zmiana operatorów i najchętniej robiliby to codziennie :-) Tak na poważnie to mogę się założyć, że niewielu starszych ludzi zmieni TP przebrandowane na Orange chociażby z lenistwa, ale bardziej obawy przed nieznanym - dodatkowo obszarem, o którym mają słabą wiedzę i kiepską orientację. Myślisz, że zmiana na fakturze nazwy/logo operatora to będzie tak traumatycznym przeżyciem dla starszych ludzi, ze będą uciekać z byłego TP - O come on! Poza tym na 100% w kolejnych przesyłkach z fakturą dostaną od Orange masę ulotek informujących o rebrandingu, czy też wyjaśniających im jego sens.

  • 0

    24. ~CDS  2012-04-18 21:50:21  host: gw4.sbmec.pl

    @23 - Ogólnie masz dużo racji, ale np. Netia brzmi na tyle polsko, aby miała szanse dać się wymówić. Tak samo bardziej polsko brzmi Fiat, Skoda czy Mercedes niż Peugeot :) Na głęboką wodę nikt emerytów nie będzie rzucał - teraz wszystko podpisujesz w ciemno u kuriera, nie wychodząc z domu :) Może traumatycznym przeżyciem zmiana nazwy dla starszych ludzi nie będzie, ale to już nie będzie "ich Telekomunikacja", zatem ziarno niepewności, nieprzewidywalności, niespójności itp. ze strony b. TP SA dla Netii i innych opów zostało zasiane. I to przez samą Tepsę :)

  • 0

    25. ~testuj cierpliwość z Play ;-)  2012-04-18 22:03:51  host: 202.147.254.111

    Do CDS (24.): To oglądnij sobie kilka reklam Netii, zastanów się jaki wizerunkowo pozycjonuje się ta marka i *** do jakiej grupy docelowej kieruje swoją ofertę - jeśli są to starsi ludzie to ja jestem święty turecki ;-) A co do kurierów to po pladze domokrążców, akwizytorów, naciągaczy, złodziei (np. metodą na wnuczka) itp. myślisz, że starsi ludzie chętnie wpuszczą lub umówią się przez telefon na wizytę jakiegoś akwizytora z konkurencyjną ofertą telekomunikacyjną?? Nie sądzę. Owszem to już nie będzie "ich Telekomunikacja", ale pozostałe firmy/marki też nie będą się starszym ludziom kojarzyć z polskością, a nawet z telekomunikacją.

  • 0

    26. ~CDS  2012-04-18 22:16:32  host: gw4.sbmec.pl

    @25 Zatem kto ma rację pokażą najbliższe miesiące. Swoją drogą, czemu Coca-Cola przez tyle lat nie zmieniła nazwy? O innych firmach nie wspominając. Telekomy widocznie mają od nas za dużo kasy, że ją trwonią na takie bzdury.

  • 0

    27. ~elf  2012-04-18 23:32:39  host: 178.181.205.1.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    na http://www.rp.pl/rpkom czytalem, ze alternatywne opy prostestuja przeciw rembrandingu. Skoro Karol Wieczorek stwierdził, ze to dla nich ok, to nie rozumiem dlaczego protestują, hipokryzja jakas.

  • 0

    28. ~paolo  2012-04-19 05:38:04  host: 77-255-231-0.adsl.inetia.pl

    buuuuhahaha - Panie Wieczorek - łżesz Pan jak z nut! jestem abonentem Netii (jeszcze) i czuje się mega oszukany! czemu, bo obiecanego LLU nie mam od 2 lat choć warynki techniczne są, bo miało być 20Mb/s a jest tylko 6 choc obiecywano mi 20! Miała byc super oferta przdłuzeniowa a jest to samo co dla każdego! No i te ciągłe awarie za które Netia nigyd nie bierze odpowiedzialności tylko zwala wine na TP bo to ponoć ich łączą. Kończy mi się umowa (już niedługo) w Netii i wracam do TP choćbym miał płacic tyle samo co w Netii to wolę płacić im a nie wam! Jeśli to ich łącza to wolę płacić im, przynajmniej jak znów zostane na tydzień bez netu to mi obniżą rachunek a wy nawet tego nie jesteście w stanie zrobić pomimo moich reklamacji i zapisu w regulaminie!

  • 0

    30.  2012-04-19 10:02:32

    Za kilka miesięcy uciekam do Netii. Mam freedoma 6mb/s za 60zł + pakiet złotówek na komórkę i tylko to mnie trzyma jeszcze w Orange. Pakiet złotówek chcą mi zabrać, więc po przeniesieniu internetu do netii i połączeniu tego z już obecnym tam telefonem zapłacę znacznie mniej niż obecnie. Rozważam jeszcze neostrade 6mb/s + nielimitowane rozmowy, ale niestety umowa jest na 2 lata.

  • 0

    31. ~NoKi  2012-04-19 11:13:02  host: h240.240.159.dialup.iptcom.net

    ad 28. & 30. - paolo & Vieslav, wasze silnie osobiste opowieści niewiele mają do tematu wiadomości, który dotyczy rebrandingu TP na Ograne i odzewu konkurencji na to wydarzenie. Takich "spersonalizowanych" historii jest mniej więcej tyle co abonentów. Jedne są pozytywne inne są negatywne. I tu nie ma znaczenie czy dotyczą Netii, czy TP/Orange, nie ma bowiem firmy, która maiłaby samych zadowolonych klientów, czy też samych niezadowolonych.

  • 0

    32. ~NoKi  2012-04-19 11:30:17  host: h240.240.159.dialup.iptcom.net

    ad 26. - CDS zlituj się chłopie ;) Co ma Coca-Cola do TP ?! Chyba nie chcesz powiedzieć, że TP miała taką samą renomę, rozpoznawalność i wartość jak Coca-Cola. O innych firmach nie wspominasz, pewnie dlatego, że wiele z nich również przeszło rebranding, który jest jednym z wielu procesów restrukturyzacyjnych w firmach. Z samym rebrandingiem jest różnie - jednym firmom się udaje i osiągają z tego tytułu poprawę wyników ekonomicznych, a innym firmom się to nie udaje. Rebranding TP na Orange to nie tylko zmiana logo, czy przemalowanie materiałów reklamowych. To przede wszystkim połączenie usług stacjonarnych i mobilnych pod jedną marką. Orange nie wymyślił konwergencji usług to eksperci branżowi od jakiegoś czasu twierdzą, że jest to przyszłość usług telekomunikacyjnych.

  • 0

    33. ~NoKi  2012-04-19 11:36:06  host: h240.240.159.dialup.iptcom.net

    ad 26. - kontynuując - w jednym aspekcie masz CDS rację - najbliższe miesiące, a bardziej kwartały pokażą jakie się ekonomiczne i stricte finansowe wyniki tego omawianego rebrandingu i połączenia usług TP i Orange pod jedną marką.

  • 0

    34. ~Pi-jak  2012-04-19 12:02:09  host: v03-16.opera-mini.net

    NoKi dobrze godo, poloć mu vodki!

  • 0

    35. ~Pi-jak  2012-04-19 12:11:26  host: v03-16.opera-mini.net

    Panie Witek na pewno dobrze pan to napisał: "rebrandingu TP na Ograne", czy może ja jestem już tak pijany, że widzę tam, że TP zostało ograne na tym rebrandingu? A jeśli tak to przez kogo ograne? Oto jest pytanie!

  • 0

    36. ~NoKi  2012-04-19 12:26:19  host: h240.240.159.dialup.iptcom.net

    ad 34. - Nie piję jak prowadzę... :)

  • 0

    37. ~  2012-04-19 12:48:47  host: aelz163.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kiedy skończycie z powoływaniem się na blogowe wypierdy pajaców medialnych?

  • 0

    38.  2012-04-19 14:57:06

    @31, zobacz sobie cennik po rebranidingu. Zostały ceny TP a nie Orange, ceny niższych opcji ADLSa poszły bardzo do góry, wyższe tylko trochę. "Spersonalizowana" historia dotyczy większości abonentów freedoma, ludziom zaczną się kończyć umowy po wakacjach (okres "żniw" abonentów) i będzie afera, że zamiast 40zł za 2mb/s teraz proponują 55zł i jeszcze zabierają złotówki z komórki.

  • 0

    39.  2012-04-21 10:09:31

    He he, jednak naprawdę Witek napisał Ograne. :)

  • 0

    40. ~  2012-04-23 10:46:12  host: gaja.tpnet.pl

    @21 'Ekonomistycznie': Przecież Wieczorek powiedział wyraźnie: "zanotowaliśmy ponad 100% wzrost sprzedaży (porównując średnio poszczególnie poniedziałki)". Więc jeśli dla Ciebie statystyka sprzedaży nie jest rzeczowym argumentem, to radzę wracać do szkoły. A taki skok sprzedaży jest jak najbardziej logicznie uzasadniony, gdyż wraz z ogłoszeniem rebrandingu, Orange wycofało swoje dosyć atrakcyjne oferty stałego dostępu do internetu, pozostawiając w swojej ofercie tylko znacznie droższe taryfy TP (patrz: komentarze Vieslava). Nie ma się więc co dziwić, że rozczarowani niedoszli klienci, którzy oczekiwali jakiejś promocyjnej oferty, masowo ruszyli do Netii.

Dodaj swoją opinię