Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Więcej szczegółów o nadchodzących Nokiach z WP7

Więcej szczegółów o nadchodzących Nokiach z WP7

Ringu 20 Kwietnia 2011 09:00

0 0

Pierwszy smartfon Nokii z Windows Phone 7 pojawi się na rynku już tej jesieni. Znamy kilka szczegółów odnośnie kolejnych trzech aparatów, które pojawią się nieco później. Do końca 2012 roku w portfolio fińskiego producenta znajdzie się nie mniej niż 12 słuchawek z systemem Microsoftu.

Jako pierwsza na rynku pojawi się Nokia W7, która będzie w zasadzie sklonowaną wersją Nokii X7 ze zmienionym systemem operacyjnym. Urządzenie ma mieć wyświetlacz WVGA, który niestety najprawdopodobniej nie zostanie wykonany w technologii AMOLED, tak jak w X7. Smartfon będzie posiadał wbudowany aparat cyfrowy o rozdzielczości 8 megapikseli z autofokusem i lampą błyskową. We wnętrzu znajdzie się chipset Qualcomm QSD8250.

Nokia W8 jest wariantem modelu N8. Będzie to urządzenie z wyższej półki. Posiadać będzie 12-megapikselowy aparat fotograficzny, procesor Qualcomm z GPU Adreno 320. Urządzenia można siś spodziewać na przełomie I i II kwartału przyszłego roku.




Wśród nowych słuchawek pojawi się także model biznesowy, z dotykowym ekranem i pełną klawiaturą QWERTY. Aparat ma przypominać Nokię E6 lub terminale BlackBerry.

O czwartym modelu wiadomo tyle, że będzie jednobryłowym dotykowcem, a jego projektanci skupiają się przede wszystkim na tym, żeby jego cena była relatywnie niska. Pojawi się on być może jeszcze w 2011 roku.

To 4 z 12 planowanych przez Nokię smartfonów opartych o system operacyjny Windows Phone 7, które pojawią się na rynku do końca przyszłego roku. Wśród kolejnych urządzeń można się spodziewać high-endowych aparatów dla najbardziej wymagających użytkowników.

Źródło tekstu: SlashGear     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 1

    3. ~Kuba  2011-04-20 09:39:02  host: nat4-126.ghnet.pl

    Za rok Samsung będzie pewnie po premierze smartfona z dwurdzeniowym procesorem, a nokia zrobi premierę odgrzewanego kotleta w postaci N8, który będzie się różnił od obecnej wersji wyłącznie systemem, a cena oscylować będzie w granicach 2tys. złotych lub trochę więcej.

  • 0

    4. ~Kuba  2011-04-20 09:40:05  host: nat4-126.ghnet.pl

    miałem oczywiście na myśli zapowiedziany procesor dwurdzeniowy o taktowaniu 2Mhz...

  • 1

    5. ~  2011-04-20 09:42:36  host: user-188-33-62-5.play-internet.pl

    Nokie z dzialem smartfonow czeka prawdopodbnie to samo co Philipsa z dzialem telewizorow (zostal wlasnie sprzedany firmie z Hong Kongu).

  • 1

    6. ~rain86  2011-04-20 09:46:34  host: 213.155.179.66

    @Kuba: 2 Mhz??chyba Ghz jak już. Dodatkowo czytaj wyraźnie tekst: W8 "procesor Qualcomm z GPU Adreno 320" czyli zupełnie inny hardware niż obecnie. Jak zapewne wiesz Nokia obecnie stosuje ARM-y, tutaj ma być Qualcomm z nowym GPU adreno 320 o niewiadomo jeszcze jakiej mocy to po pierwsze. Po drugie powiedz mi do czego Tobie te 2 Ghz w telefonie? skoro w chwili obecnej nawet Hummingbird nie jest wykorzystywany w 100%? Marketingowa papka i lenistwo deweloperów do optymalizacji softu ot co:/

  • 0

    7. ~Kuba  2011-04-20 09:52:26  host: nat4-126.ghnet.pl

    *6 oczywiście miałem na myśli GIGAhz, pytanie jest źle postawione, nie po co mi, tylko dlaczego w podobnej cenie miałbym wybrać telefon hardware'owo dużo gorszy którego premiera odbyła się 1,5 roku temu, a wygląd nie uległ zmianie.

  • -1

    8.  2011-04-20 09:53:48

    Adreno 320 :O To grubo.. i nie podobne do Nokii.. Może chodziło o Adreno 220?

  • 0

    9.  2011-04-20 09:59:31

    @8 - w źródle mam 320.

  • 0

    10. ~/#>X  2011-04-20 10:03:32  host: z09-09.opera-mini.net

    A skąd wiesz, że owy procesor 2 GHz będzie wydajny? Taktowanie ma niewielkie znaczenie. Trochę szkoda że Nokia nie ma zamiaru popracować nad całkowicie nowymi telefonami. Ponadto do końca przyszłego roku szajsung i inne firmy mogą nieźle namieszać. I cóż trzeba im kibicować. Nokia niech pomyśli o lepszych bateriach i optymalizacji. Na smartfony z WP czekam z niecierpliwością, ale obawiam się że Microsoft mający tendencje do patrzenia wyłącznie na swój zysk spowoduje że nawet słaby telefon będzie z górnej półki cenowej.

  • 0

    11. ~rain86  2011-04-20 10:04:57  host: 213.155.179.66

    @7 Adreno 320 ma stanowić 1 z elementów takiego oto soc: QP8064 – cztero-rdzeniowy Krait, taktowany zegarem 2.5 GHz, wykonany w technologii 28 nm. Jakoś nie widzę tego gorszego hardware:)

  • 0

    12. ~gt  2011-04-20 10:07:39  host: 212.38.193.178

    Jak można dojść do wniosku, że dwurdzeniowy procesor 2GHz będzie lepszy niż czterordzeniowy 2.5GHz ? Czy to komentarz na zasadzie "nie znam się, ale jak nie Samsung, to na pewno źle, bo ja mam Samsunga"? ;P

  • 0

    13.  2011-04-20 11:02:01

    Qualcommy sa zdecydowaniew mniej wydajne niz procki TI nie mowiac juz o najwydajniejszych zegar w zegar prockach Samsunga. Poza tym Samsung juz ma ten proesor Konkretnie Exynos 1.2GHz i pozostaje tylko kwestia zmiany procesu produkcyjnego (to tez maja juz opracowane zreszta nie tylko oni) i podbicie nawet do 2GHz taktowania. Procesory Qualcomma narazie sa tylko na papierze. Nalezy dodac, ze jak Nokia zacznie stosowac procki od Qualcomma to z bateriamiu tez tak dobrze moze juz nie byc.

  • 0

    14.  2011-04-20 11:47:22

    Wkradł się mały błąd: siś zamiast się.

  • 0

    15.  2011-04-20 11:50:18

    I już narzekanie, że dostanie się to samo. Jak dla mnie gruba specyfikacja, szczególnie aparat (w końcu!) z autofocusem, które (w końcu!) będą pewnie jednymi z lepszych na rynku, szczególnie ten z W8.

  • 0

    16. ~  2011-04-20 12:14:30  host: user-188-33-183-245.play-internet.pl

    Hardware Hardwarem, trzeba poczekać i zobaczyć jak będzie na tym soft śmigał :)

  • 0

    17.  2011-04-20 14:10:35

    @Michalos Może być już 320 (z MSM8960). http://www.qualcomm.com/news/releases/2011/02/14/qualcomm-announ ces-next-generation-snapdragon-mobile-chipset-family @Ringu Źródłem tego newsa jest mobile-review.com http://mobile-review.com/articles/2011/birulki-115.shtml#3

  • 0

    18. ~  2011-04-20 14:24:22  host: 84-10-219-22.dynamic.chello.pl

    x7 nie ma AF w aparacie-wiec ciekawe czy w7 bedzie mial jak napisano.

  • 0

    19.  2011-04-21 08:05:45

    @9 i @17 To powiem, że grubo :) Cieszy mnie ten fakt, bo mam jakoś tak sympatie do nokii, nie wiem czemu w sumie. Może dla tego, że europejska :P Się zastanawiam skąd moja sympatia do tej firmy, głównie dlatego, że pracowałem w punkcie Play i muszę przyznać, że Nokii najwięcej wracało. Do tego nie zdarzyło mi się z telefonem innej firmy, żeby nowy, się po prostu nie uruchomił, a z Nokią nie raz tak bywało.. (albo wracały po tygodniu użytkowania)

  • 0

    20. ~mac  2011-04-21 09:57:16  host: host86-135-219-219.range86-135.btcentralplus.com

    Wygląda na to, że wszyscy "menadżerowie" z dawnego bloku wschodniego ulokowali się w Noki. Takie "ambitne" plany powalają. Już za rok będa produkować ze cztery modele z nowym starym windowsem.. podczas gdy HTC, Samsung, LG i inni wymienią ze trzy generacje telefonów.. A co z następca N900 ? Pierwsze zapowiedzi mówiły, że ma pojawić się na przełomie października i listopada 2010.. Ja się już chyna nie doczekam i po wielu latach zamienię nokię na inną markę..

  • 0

    21.  2011-04-21 17:53:33

    Ja już posiadam procesor QSD8250 w HTC Desire, a Nokia łaskawie go wprowadzi w modelu W7?? No to powodzenia Nokiowcy. Gdy Wy będziecie się ślinić swoim "nowym" procesorem 1GHz, my z HTC i Samsungami już dawno będziemy używać modeli z procesorami 1,5GHz. No i oczywiście będziecie się mogli poślinić jeśli Nokia raczy Wam dać wyświetlacz AMOLED, a nie przedpotopowe LCD dla dinozaurów :)

  • 0

    22. ~jrz  2011-04-22 09:27:36  host: cpc1-haye15-0-0-cust51.haye.cable.virginmedia.com

    @aplauz - akurat baaardzo zly przyklad wybrales, bo wlasnie od desire v2 to HTC przestal stosowac AMOLED na rzecz "super" LCD, a poki co Nokia z amoledami daje rade...

Dodaj swoją opinię