Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Więcej szczegółów na temat aparatu Nokii 8

Więcej szczegółów na temat aparatu Nokii 8

orson_dzi 4 Sierpnia 2017 14:18

3 2

nokia8 aparat

W Internecie pojawiły się zdjęcia prezentujące fragmentu Menu aparatu Nokii 8. Wiemy z niego, że jeden z obiektywów będzie rejestrować zdjęcia czarno-białe.

Pozbawienie jednego obiektywu filtru Bayera, co ogranicza go do rejestrowania obrazu czarno-białego, nie jest nowym zabiegiem w świecie mobilnej fotografii. Dzięki niemu jeden z obiektywów skupia się na szczegółach kadru, a drugi rejestrujący pełną paletę kolorów, nadaje fotografii odpowiednich barw. Właśnie taka konfiguracja aparatów znajdzie się w Nokii 8, co potwierdziły zdjęcia zawierające fragmenty Menu aparatu smartfonu.




Wiemy z nich również, że Nokia 8 zaoferuje możliwość wybrania, czy zdjęcie ma być wykonywane za pomocą jednego obiektywu, czy obu. To nowa funkcja w smartfonach z podwójnym aparatem. Będzie też można z poziomu ustawień wybrać, czy zdjęcie ma być kolorowe czy czarno-białe. Jak pamiętamy, w pierwszej wersji oprogramowania np. Honor 8 nie oferował takiej funkcji.

Zgodnie z dotychczasowymi informacjami, Nokia 8 zaoferuje procesor Qualcomm Snapdragon 835, 4 GB pamięci RAM i wspomniany, podwójny aparat Zeiss. Premiera odbędzie się 16 sierpnia.

Źródło tekstu: nokiamob; wł     

Dodaj do:

Tagi: zeiss | hdm global | nokia | nokia 8

w sumie: 18
  • 0

    1. ~  2017-08-04 14:29:11  host: a24-01-06.opera-mini.net

    premiera 16 czerwca ale którego roku?

  • 0

    2. ~xxx  2017-08-04 14:32:17  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    orson_dzi - "...podwójny aparat Zeiss..." pokaz mi chociaż jeden aparat firmy Zeiss... do edukuj się i popraw na podwójny aparat z obiektywem firmy Zeiss

  • 0

    3. ~  2017-08-04 14:44:51  host: 10-i-net.pc.pl

    16 sierpnia*

  • 1

    4.  2017-08-04 14:46:16

    Tam z Zeissa to pewnie jest tylko napis na obudowie :]

  • 0

    5.  2017-08-04 14:58:58

    Na temat aparatów w smartach nic nie wiem. Ale opowiem ciekawostkę: onego czasu zaniosłem do wywołania negatyw z takiego malutkiego LOMO. I fotograf pytał jakim aparatem to było robione. Gdy mu powiedziałem to bardzo narzekał na te nowoczesne, z których niektóre mają plastikowe szkiełka, niby lekkie są i mają wszystko zautomatyzowane, ale starszy gość był zdania że jednak szklany obiektyw jest dużo lepszy. Pewnie i nowoczesne te droższe też mają szkło, ale podobno wiele z nich to 1-2 plastikowe szyby i to ma być obiektyw.

  • 0

    6. ~rafak  2017-08-04 17:30:27  host: 093105248179.raciborz.vectranet.pl

    .... To nowa funkcja w smartfonach z podwójnym aparatem.(cytat z wiadomości). To błędne twierdzenie, albowiem ubiegłoroczny Huawei P9 już miał (i dalej ma) możliwość wyboru trybu fotografowania - zdjęcie kolorowe czy czarno-białe wybieram przed fotografowaniem klikając na odpowiednią ikonę. Patrz informacja z fotopolis.pl : Huawei P9 korzysta z dwóch aparatów o rozdzielczości 12 megapikseli, z czego jeden fotografuje wyłącznie w czerni i bieli. ... dwa zaawansowane sensory będą się wzajemnie uzupełniać, by osiągnąć jak najlepszą jakość obrazu. W praktyce jedna z matryc będzie zbierała informacje o kolorach, barwach i tonach, zaś druga – monochromatyczna – detale uchwycone w kadrze."

  • 0

    7.  2017-08-04 17:31:53

    @6 Fajnie. A teraz przeczytaj poprzednie zdanie, które wyciąłeś w cytowaniu i przemyśl wszystko jeszcze raz.

  • 0

    8.  2017-08-04 17:54:02  host: a02-04-03.opera-mini.net

    Może być

  • 0

    9. ~rafak  2017-08-04 18:08:39  host: 093105248179.raciborz.vectranet.pl

    Z tekstu fotopolis.pl wyciąłem tylko "Jak podkreśla producent" (po słowach "w czerni i bieli", a przed "dwa zaawansowane sensory". Z Twojego tekstu nie wycinałem nic, a jedynie zacytowałem całe zdanie.

  • 0

    10.  2017-08-04 18:37:16

    @9 Wyciąłeś to, czego ono dotyczyło. " Nokia 8 zaoferuje możliwość wybrania, czy zdjęcie ma być wykonywane za pomocą jednego obiektywu, czy obu. To nowa funkcja (...)"

  • 0

    11.  2017-08-04 20:03:17

    nie widzę potrzeby posiadania dwóch obiektywów, kiedy na każde zdjęcie można nałożyć filtr, np. w vsco

  • 0

    12. ~rafak  2017-08-04 20:08:27  host: 093105248179.raciborz.vectranet.pl

    @orson_dzi Skończmy tę zabawy w to, kto komu co wyciął. Zobaczymy co Nokia pokaże jak zostanie zaprezentowana.

  • 0

    13. ~Xxx  2017-08-04 20:13:18  host: epi21.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @orson a Ty dalej swoje twierdzisz, ze Zaiss produkuje aparaty... przyjmij w koncu do tej swojej banki, ze Zaiss produkuje OPTYKE nic wiecej. Zaiss nie projektuje ani noe produkuje matryc ani oprogramowania dla nich.

  • 0

    14.  2017-08-04 20:17:29

    13 - Zeiss produkuje kompletne moduły... A to, ze poszczególnych podzespołów sam nie robi tylko zamawia - projekt i wykonawstwo... Sami mają kopać rudę i piasek, żebyś powiedział, że sami cos robią??

  • 0

    15.  2017-08-04 20:56:48

    @14 Każdy błyszczy jak może, nikomu nie zabronisz. @13 Proponuję żebyś przejrzał Internet i tam gdzie zobaczysz informację o "Nokii z aparatem Zeiss" lub "Huawei z aparatem Leica" napisał dokładnie to co tutaj. Wtedy możemy uznać, że coś osiągniesz. Każdy kto się interesuje tematem wie, że chodzi o obiektyw. Dla całej reszty liczy się logo na obudowie i dla takich osób pisze się "aparat Zeiss" zamiast "aparat wyprodukowany przy współpracy z firmą Zeiss, która zajmuje się produkcją obiektywów, ale w tym przypadku za tłusty hajs zgodziła się na umieszczenie swojego logo i podniesienie tym samym ceny smartfonu".

  • 0

    16. ~Xxx  2017-08-05 01:06:30  host: epi21.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @13 prosze wskaz mi kompletny modul aparatu marki Zeiss... bo takowego nigdy nie bylo.
    Zeiss dostarcza optyke i TYLKO OPTYKE, nie odpowiada za procesy przetwarzania obrazu jak ma to miejsce np w przypadlu leici i huaweia, za dobor matrycy itp.
    @15 inne portale potrafia inaczej boe robiac z ludzi debili... cytuje fragment z innego portalu "Swoje sukcesy w tej dziedzinie fiński producent zawdzięcza między innymi współpracy z firmą Zeiss, która przez wiele lat odpowiadała za optykę w mobilnych aparatach Nokii", "Nokia N8 to 12 megapikseli z optyką Carl Zeiss (Tessar 2.8/28)", "Orężem w tej walce ma być najnowszy smartfon Lumia 1020 z aparatem 41 megapikseli w technologii PureView oraz obiektywem Carl Zeiss." Od najnowszych po wpisy z przed kilku lat nikt nie pisze o aparatach zeissa... tyle w temacie.

  • 0

    17.  2017-08-05 05:21:48

    Nokia to tylko nazwa, a nie firma, czy okaże się "tanim" chińskim składakiem ?

  • 0

    18. ~  2017-08-16 20:35:42  host: host-109-233-95-12.jmdi.pl

    No i gdzie ta premiera? Miała być dziś i jest cicho..

Dodaj swoją opinię