Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Więcej Samsungów na WP7 - mniej na Androidzie

Więcej Samsungów na WP7 - mniej na Androidzie

Ringu 18 Listopada 2010 12:16

0 0

Samsung ma zamiar wprowadzić w przyszłym roku więcej modeli smartfonów opartych o system Windows Phone 7 niż Android.

Na każde 50 smartfonów z WP7 przypadną 24 modele na Androidzie i 5 modeli z BadaOS - mówi szef marketingu tajlandzkiego oddziału Samsunga - Sitthichoke Nopchinabutr.

Koreański producent elektroniki planuje w ciągu najbliższego roku wyprodukować około 15-20 nowych modeli smartfonów. Do tej pory firma priorytetowo wdrażała system Android w swoich produktach. Kilka miesięcy temu poinformowano o całkowitej rezygnacji z tworzenia urządzeń opartych o system Symbian.




Korporacja ma zamiar też zainwestować więcej pieniędzy w tworzenie aplikacji i treści mobilnych. Obecnie w Samsung App Store dostępnych jest ponad 10 tys. programów, część z nich można pobrać bezpłatnie.

Na rynku smartfonów należy oczekiwać dużej konkurencji, szczególnie kiedy cały czas wkraczają na niego nowi producenci. Jesteśmy przygotowani do tego, żeby dalej utrzymać się na drugim miejscu w rankingu sprzedaży. Na pewno będzimy bardziej agresywni - mówi Nopchinabutr.

Źródło tekstu: asiaone.com     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    6.  2010-11-18 13:48:56

    @5: nie chodzi o błąd redakcji, tylko błąd (potencjalnie błędna decyzja) Samsunga, by tak ustawić proporcje. To ich może zaboleć, bo WP7 wcale nie gwarantuje sukcesu. To że z Bada tak będzie, to było do przewidzenia, i dlatego nikomu ze swoich znajomych modeli na Bada nie polecałem..

  • 0

    7. ~...  2010-11-18 13:51:29  host: 212.2.126.225

    @6 Abraham Czyżby? Odnosiłem się do @3 a nie do @4. Widzisz?

  • 0

    8.  2010-11-18 13:51:36

    @4 pablok to chyba nie błąd. Będą mieli telefony z różnymi systemami i większą możliwość sprzedaży własnych produktów. Dla każdego coś dobrego.

  • 0

    9. ~bzz  2010-11-18 14:10:04  host: korp14.avistamedia.pl

    3,5,6 - Jest to tylko pozorny błąd w newsie (w konstrukcji zdania), świadczący o tym, że telefon z adnroidem nie może przypadać na telefon z windows7. Chodzi o to, że jeśli Samsung wuprodukuje 79 telefonów, to 50 będzie na w7, 24 na androidzie, 5 na badzie.

  • 0

    10.  2010-11-18 14:14:44

    Niech mi tylko spróbują zrobic sgs 2 na wp7 ....

  • 0

    11.  2010-11-18 14:19:06

    Stawianie na WP7 to ogromny błąd. Pierwsze tygodnie sprzedaży telefonów na nowym Windowsie jest poniżej oczekiwań jest po prostu słaba. Ludzie, którzy kiedyś używali Windows Mobile teraz przesiadają się na Androida czy też iOS. Prawdę mówiąc jeśli Samsung wyprodukuje np. 10 modeli na WP7 ale obok nich 4 super telefoniki z Androidem w tym nastepca Galaxy S i następca Spicy to sprzedaż ilościowa tych modeli pewnie będzie wielokrotnie większa niż tych na WP7. Warunek - muszą to być udane modele.

  • 0

    12. ~...  2010-11-18 14:28:35  host: 212.2.126.225

    @9 I mi to tłumaczysz? lol PS Zdanie jest skonstruowane poprawnie. Używanie słow potocznych to nie zbrodnia. To wszystko.

  • 0

    13. ~  2010-11-18 14:38:07  host: 77-254-215-92.adsl.inetia.pl

    Na Androidzie odnieśli ogromy sukces z Galaxy S - 7 mln sprzedanych sztuk w ciągu zaledwie 4 miesięcy, a planują ich sprzedać do końca roku 10 mln... Więc zapewne na Androida będą wydawali topowe bardzo dobrze sprzedające się modele, tak jak Galaxy S. Już są przecieki o następny Galaxy S na przyszły rok. A na tym badziewiu WP7 wypuszczą kupę badziewnych telefonów...

  • 0

    14. ~  2010-11-18 14:40:35  host: 77-254-215-92.adsl.inetia.pl

    Zresztą już zostało wypuszczone chyba z 11 modeli na tym szmelcu WindowsPhone i nikt tego kupować nie chce!

  • 0

    15. ~Jack  2010-11-18 14:41:18  host: 77-254-215-92.adsl.inetia.pl

    Bo jakby nie było to M$ zrobił taką drugą Vistę tyle że na telefony...

  • 0

    16. ~Tommy-Ka  2010-11-18 14:41:55  host: host-89-228-214-253.kalisz.mm.pl

    Francuz, gdzieś przeczytałem, że SGS 2 ma mieć Gingerbread'a więc nie martw się... Co do WP7 to zgadzam się ze wszystkimi waszymi wpisami, to im nie wyjdzie na dobre. Mnie już WP7 zniechęcił tym udziwnieniem z kartami pamięci. Często wymieniam karty w tel. lub po prostu wyciągam, żeby szybciej do komputera pozgrywać niektóre rzeczy. WP7 odpada tu na starcie...

  • 1

    17.  2010-11-18 14:42:23

    @13: tylko czy im ktoś je kupi?

  • 0

    18. ~jajo  2010-11-18 15:10:06  host: dlf186.neoplus.adsl.tpnet.pl

    BIEDA OS :)

  • 0

    19. ~hihihi  2010-11-18 15:17:34  host: plus-96-192.polkomtel.com.pl

    wole iphone 4

  • 1

    20. ~n  2010-11-18 15:40:11  host: bzr247.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co do WP7 to piszecie, że to błąd a widzieliście umowę. Światu mobilnemu zagroziła hegemonia googla więc dogadali się. Kasa ze sklepów z aplikacjami albo w większości ląduje u dostawcy softu albo operatora albo producenta telefonu. Tu należy szukać aliansu Samsunga i Microsoftu. Osobiście wolę Androida ale konkurencja napędza postęp...

  • 0

    21. ~  2010-11-18 15:57:42  host: v03-15.opera-mini.net

    Tu nie chodzi o umowy, zyski, czy hegemonię Google, lecz o zwyczajne lenistwo i brak wykwalifikowanych programistów, na które Samsung cierpi od lat. Nie od dziś wiadomo, że Samsung ma ogromne problemy z softem w każdym swoim smartfonie (nawet świetnie zapowiadający się Galaxy S zepsuli) - błąd na błędzie, obleśne, cukierkowe nakładki, brak aktualizacji lub aktualizacje wymuszane przez użytkowników, brak sterowników, niedotrzymane obietnice, etc. W przypadku WP7 to MS zajmie się softem (stąd wymuszona przez nich unifikacja platformy sprzętowej), a Samsung zmontuje podzespoły, zamknie je w błyszczącym plastiku i resztę będzie miał w d...

  • 0

    22. ~google  2010-11-18 18:06:41  host: sub223-100.elpos.net

    bardzo dobry news.Mam nadzieję że jak samsung wtopi z tym windowsem to ich pozycja rynkowa trochę osłabnie :)A tak swoją droga -jakim ciemniakiem trzeba być by rezygnować z kury znoszącej stale złote jajka na rzecz kury która zniesie tylko jedno i to niewielkie (czyt.microsoft zapłaci za wprowadzenie dodatkowych phonów).

  • 0

    23. ~Sosna  2010-11-18 22:27:30  host: 078088030229.sieradz.vectranet.pl

    Ooo widzę, że wszyscy mieliście w ręce telefon z WP7 i stąd te negatywne opinie ??? Jednen lubi Androida, drugi Windows. Ja mam obecnie Htc z Win6.5 i pwenie się przesiądą na WP7. Przy okazji nie korzystałem z Androida, ale go nie opluwam ;-)

  • 1

    24.  2010-11-18 23:46:16

    Zobaczymy co z tego wyjdzie. BadaOS tez nie powiedziala ostatniego slowa a jak wyjdzie wersja 2.0 ze zintegrowanym skypem to bedzie system naprawde kompletny

  • 0

    25. ~  2010-11-19 04:58:04  host: z09-04.opera-mini.net

    Samsung nie wydal nastepcy SPICA bo bieda qvga 5800 nim nie jest. Efekt swift plus od Lg sprzedal w 20dni milion bo ludzie chca froyo z hvga. 5800 to krok w tyl.

Dodaj swoją opinię