Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Więcej komórek niż Polaków

Więcej komórek niż Polaków

LuiN 11 Lipca 2008 09:34

0 0

Na statystycznego Polaka przypada już 1,09 telefonu komórkowego. Średnia dla całej Unii Europejskiej to 1,12 komórki na osobę - podaje Dziennik.

Polacy z każdym miesiącem kupują coraz więcej komórek i coraz dłużej rozmawiają. Liczba mobilnych telefonów przekroczyła już liczbę ludności Polski, dzięki czemu prawie dogoniliśmy pod tym względem starą Unię - informuje Dziennik. Jesteśmy tak zapracowani, że rozmowy przez telefon zastąpiły nam spotkania towarzyskie - tłumaczą fenomen eksperci.




Polacy rozgadali się już tak bardzo, że nawet robiąc zakupy w sklepie, dzwonią z pytaniami do domu, jaki gatunek sera kupić na Kolację - mówi socjolog z Uniwersytetu Śląskiego Krzysztof Łęcki.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w Polsce działa już 42 mln telefonów komórkowych. Oznacza to, że na statystycznego Polaka przypada 1,09 telefonu. To prawie tyle, ile wynosi średnia na całą Unię Europejską, w której na jedną osobę przypada średnio 1,12 telefonu.

Źródło tekstu: PAP, Dziennik     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 0

    12. ~pytajnik  2008-07-11 11:54:31  host: ptcnat.era.pl

    skasujcie te moje kometarze, bo nie moglem po prostu wkleic taga zamykajacego italica - probowalem na rozne sposoby ;-)

  • 0

    13. ~J  2008-07-11 11:56:48  host: yk170.internetdsl.tpnet.pl

    Na czyjej infrastrukturze chodzi mobilking? Chodzi mi o zasięg.

  • 0

    14. ~ziomek13  2008-07-11 12:02:29  host: acmo223.neoplus.adsl.tpnet.pl

    srednia jest wysoka bo wiele osób ma wiecej niz 1 telefon po to aby obnizyc koszty a nie dlatego ze jestesmy bogaci

  • 0

    15.  2008-07-11 12:04:46

    Ilosci ilosciami a ceny do obcych sieci nadal sa wysokie i trzeba kombinowac z jakimis promocjami bonusami, zeby zejsc do 30-25gr na min i to zazwyczaj w wiekszych pakietach ograniczonych czasowo lub ewentualnie miec kumórki w 4 sieciach i wtedy wewnatrzsieciowo jest tanio. Ech moze sie to zmieni niedlugo

  • 0

    16. ~  2008-07-11 12:10:47  host: inet20908nj-2.eranet.pl

    5, 10 - fixed - dzięki!!

  • 0

    17. ~mirekb  2008-07-11 12:55:49  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    @9 tyle samo wychodzi za min przy zalozeniu ze kupujesz starter 36,6 za 9 i skorzystasz z czil bil a dokladniej 28 gr/min.w mobilkingu masz to w standardzie tylko zasieg ery nie wszedzie pozwala na korzystanie z usług

  • 0

    18. ~lee  2008-07-11 13:10:35  host: tysiaclecia-z-bie37200223077.c200.msk.pl

    hmmm na mnie przypada przynajmniej 2 aktywne karty sim aktualnie ;) hehe

  • 0

    19. ~J  2008-07-11 13:11:08  host: yk170.internetdsl.tpnet.pl

    17: Skoro to Era, to podziękujemy. Z praktyki wiem, że Era ma do niczego zasięg i jakość. Sugerowałem się wypowiedziami, że to kwestia miejscowości etc. Po długich obserwacjach mogę jednak włączyć się do dyskusji. Era, to na prawdę badziew, sprawdziłem to w miejscowościach bardzo uczęszczanych: centrum Wrocławia i innych dużych miast oraz miejscowości wypoczynkowe nad morzem oraz w górach + oczywiście trasa (w tym autostrada A4). Najlepszy zasięg według mnie ma Plus, Orange ma porównywalny, jednak z przewagą Plusa w naprawdę pipidówkach w górach, przy granicy z Czechami.

  • 0

    20. ~kwistas  2008-07-11 15:01:02  host: w3cache.wignet.pl

    ~J Wiesz Plus ma dobry zasięg, bo ma najwięcej przekaźników, Orange ma nawet dobry zasięg jedyna jego wada jest to że ma czasami dziury w zasięgu chodzi mi o to że raz jest na full zasięg, a raz nie ma w ogóle. Ostatnio nawet byłem 3 km od słowackiej granicy zasięg Orange był minimalny to wszedł mi na roaming Orange SK i było na full. Co do tematu szczerze jest za dużo tych telefonów ludzie już ogłupiają na ich punkcie gada w autobusie w sklepie, jadąc rowerem, samochodem ludzie się za bardzo uzależniają od telefonów komórkowych.

  • 0

    21. ~felix  2008-07-11 15:17:31  host: dof121.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jeśli chodzi o liczbe przekaźników, to za plusem jest era, dopiero potem orange. nie wiem jak to możliwe, ale osobiście nie znam nikogo, kto by miał problemy z zasięgiem ery (bo z netu znam kilka takich osób)...

  • 0

    22. ~cz.j.małkowski  2008-07-11 16:19:17  host: apn-77-112-236-184.gprs.plus.pl

    Bzdura do kwadratu! tęgie głowy w gusie siedzą, to nie od wczoraj wiadomo. 80% nasycenia to jest max. temat już był tyle razy wałkowany przez forumowiczów, że od redkacji Telepolis oczekiwałbym komentarza.

  • 0

    23. ~eski  2008-07-11 20:02:50  host: 34-pra-21.acn.waw.pl

    zgodze sie ja jestem posiadaczem abo w erze i pre orange, tak wiec ere zasieg mam caly czas orange czasem nie domaga i zostaje w tyle i nie sadze ze to wina telefonu, takze cos w tym jest, era jest przed orange

  • 0

    24. ~miro  2008-07-11 20:33:19  host: nat-mi2.aster.pl

    Oczywiście, że Era ma lepszy zasięg niż Orange i to bez dwóch zdań, poręcz nawet w-wie jak jest zasięg to "skacze" w telefonie, także nie wciskajcie kitów, że Orange ma lepszy zasięg niż Era a do Plusa to się w ogóle nie umywa i tyle!

  • 0

    25. ~09.09.2009  2008-07-11 21:45:22  host: ehg202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Szkoda, że nie dotyczy to komórek... szarych.

  • 0

    26. ~eski  2008-07-12 09:37:06  host: 34-pra-21.acn.waw.pl

    racja gadanie na prozno, praktyka pokazuje kto ma jaki zasieg, orange jest na koncu a era przed nim, ja nie narzekam na zasieg ery, aha niezle okreslenie nie znalem go:D orange-porecz:)pozdr

  • 0

    27. ~  2008-07-12 14:41:35  host: f142-049.opera-mini.net

    Kazdy kieruje sie emocjami i poziomem sympatii do kazdej sieci. Ja mowie obiektywnie - w Sosnowcu jest wiele ulic, gdzie zwlaszcza w kamienicach ery nie ma w ogole. Dzielnica Milowice: kto nie posiada orange, ten nie porozmawia. Wiec to by tlumaczylo dlaczego w okregu zaglebiowskim jest przytlaczajaca ilosc abonentow orange a uzytkownikow innych sieci tyle co kot naplakal. Z tego powodu ja musze lubic orange, bo mam full zasieg i 99% znajomych i klientow w tej sieci. [k3.fink]

  • 0

    28. ~kwistas  2008-07-12 20:41:19  host: w3cache.wignet.pl

    Co do Ery tutaj nie mogę się zgodzić każda sieć ma inny zasięg, a układanie je na jakimś miejscu który lepszy jest mylne często zdarza się że człowiek mający kartę Plusa nie możne nigdzie zadzwonić, a Orange tak. Era ma przeciętny zasięg mając kartę mobikinga testowałem przy okazji zasięg Ery mój telefon miał zasięg na full, a Era 1 kreseczka, zależy to od okolicy. Wiec podniecanie się takimi rzeczami jest wprost bezsensowne. PS. Znam taka wieś gdzie ludzie mają tylko Orange dlaczego? bo zasięgu innej sieci tam nie ma.

  • 0

    29. ~  2008-07-13 11:44:04  host: f142-053.opera-mini.net

    #kwistas: człowiek, który nie ma kompleksów używa określenia "miejscowość" zamiast polaryzować na "wieś" i "miasto". Kontekst nie wymaga takiego precyzowania. Za to można się domyślić skąd pochodzisz. Ja stawiam na miejscowość < 20tys. mieszkańcow :-)

  • 0

    30. ~nick  2008-07-16 16:22:08  host: caj220.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wg tego co pisze GUS zaliczył żydolewactwo do Polaków no chyba że chodzi o ludzi z polskim obywatelstwem.

  • 0

    31. ~aron  2008-07-19 21:33:47  host: gfi78.internetdsl.tpnet.pl

    nasycenie komorkami w Polsce rzeczywiscie jest spore. ja ostatnio za to znalazlem calkiem ciekawa strone o polach elektromagnetycznych polaelektromagnetyczne.pl, obiektywnie i rzetelnie wyjasnione rozne zagadnienia zwiazane z temate. szukalem czegos na ten temat, bo jak czytam o kolejnych protestach przeciw nadajnikom to mi sie wlos na glowie jezy jak niski jest poziom wiedzy

Dodaj swoją opinię