Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Więcej komórek niż Niemców

Więcej komórek niż Niemców

WitekT 15 Sierpnia 2006 11:48

0 0
Niemcy przekroczyły 100% penetracji rynku telefonii komórkowej – poinformował Bitkom, federacja skupiająca firmy branży telekomunikacyjnej.

1. sierpnia sieci komórkowe w Niemczech obsługiwały 82,8 mln abonentów. Liczba mieszkańców naszych zachodnich sąsiadów to około 82 mln.

Coraz więcej Niemców umiejętnie korzysta z różnych ofert operatorów i kupuje drugi telefon komórkowy – stwierdza Bitkom w dalszej części raportu.


Źródło tekstu: Telecom Asia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1.  2006-08-15 12:46:56

    No , to tak jakby u nas wykorzystywać np telefon w Orange bo taniej do sieci a drugi mieć do rozmów na stacjonarne,albo do innych sieci i na stacjonarne:) możliwości są tylko czy to sie opłaca dwa abonamenty płacić?? - lepiej kupić 2 pre-paidy i na to samo wyjdzie anawet taniej:)

  • 0

    2.  2006-08-15 12:50:22

    A ja sie ostatnio wyleczyłem z noszenia dwóch telefonów za sprawą awarii motki v6 mojego kolegi która sie wysypała,pożyczyłem mu i teraz on używa moją nokię 3510i i sobie ją bardzo chwali:) mówiłem mu: bierz Nokię ,to teraz ma kłopoty :) może sie nawróci na Nokię:)

  • 0

    3.  2006-08-15 13:32:04

    Pisałem o tym już wczoraj ;-) Wszystko za sprawą MVNO, taryf, w których jednocześnie jest nr komórkowy i stacjonarny, Flatrate - Base i dynamicznemu rozwojowi UMTS. Do tej pory korzystają z niego już ponad 4 mln klientów.Niemcy teraz często kupują poza abonamentem kartę prepaid u jakiegoś MVNO i po wyczerpaniu abo, dzwonią z prepaidów lub całkowicie się na nie przerzucają.Ci, którzy dzwonią więcej, kupują Flatrate w Base i za 25 euro miesięcznie gadają w sieci i na stacjonarne za darmo + smsy w sieci za darmo.Do tego ciągle dochodzą jakieś promocje dla studentów lub nowych klientów - np. niższy abo przez kilka miesięcy. Oferty MVNO wysypały się jak grzyby po deszczu i teraz można się pogubić. Zastanawiam się tylko,co stanie się 1 stycznia przyszłego roku, gdy VAT pójdzie o 3 procent w górę.Prawdziwa walka o klientów ma się zacząć na jesień. T-Mobile zapowiada taryfy pakietowe,w których minuta do wszystkich sieci ma kosztować poniżej 10ct i nowe taryfy prepaid. Jedyne,czego brakuje w niemieckich ofertach, to naliczanie sekundowe od 1 minuty połączenia.

  • 0

    4. ~GhostDog  2006-08-15 13:37:07  host: p02-09.opera-mini.net

    No i powiedzcie szczerze, jak im tu nie zazdrościć? Jak u nas nawet czwarty op nie może ruszyć, a i mvno jeszcze w lesie...

  • 0

    5.  2006-08-15 15:30:13

    Tomek_19 - jak mają 10ct za minutę do wszystkich to po co im taktowanie 1/1??:) u nas jakby było te 15 groszy do wszystkich to też możanby w zasadzie zrezygnować z taktu 1/1 - jak jest ludzka stawkla to i taktowanie nie jest specjanie ważne jak ,ale ze żyjemy w Polsce...:/

  • 0

    6.  2006-08-15 17:00:47

    ***olek_skype*** mają dopiero mieć, bo na razie to tak 16-19ct z taktem 60/1 i za smsy od 11 do 19ct (potwornie drogo,ale i tak wysyłają :D)

  • 0

    7. ~  2006-08-15 17:04:00  host: nat01.rtk.net.pl

    ja tam dla odmiany zaczynam być optymistą. Źle nie jest - moze być lepiej jak wejdzie "reszta" operatorów wirtualnych do sieci komórkowych.
    Na stacjonarne są zaś voipy i źle nie jest...
    jedynie co mnie ostanio zaczyna niepokoić to słaba jakość połaczeń w Erze...
    W weekendy (czyli wtedy kiedy mam mieć te "darmowe" rozmowy wyłacza mnie po 5-10 min rozmowy - wcześniej tego nie było. Aż boje się myśleć jak teraz zaczyna tak być - co będzie z połaczeniami, jak do sieci Era wejdą następni wirtualni...
    Przynajmniej chciałbym by nadajniki PTC nie padły do września 2007 roku (bo do tego okresu mam z nimi umowe), ceny cenami ale jak czegoś PTC nie poprawi - to zacznę się martwić czy wydolą z obsługą połączeń/klientów...:((

  • 0

    8.  2006-08-15 17:47:17

    Wszyscy narzekaja.... ja mam 47 gr brutto za minute do wszystkich siec (160 min za 75 zł + 2000 min na wybrany numer) i przestalem narzekac. Mnie ta oferta satysfakcjonuje D750 dostalem za 99 zl to tez dobra cena :) i jestem HAPPY :P

  • 0

    9.  2006-08-15 17:49:16

    Co do jakosc rozmow to sie musze zgodzic ... kiedys byla ona bardz oodbra, teraz jest juz znacznie gorzej. Trzaski szumy piski itp, ale i tak najgorzej jest w PlusGSM podczas rozmowy to tragedia...

  • 0

    10.  2006-08-15 20:42:44

    bildos: ja nie wiem skad wiesz ze w Plusie sa trzaski podczas rozmowy. Ja niczego takiego nie doswiadczylem przez 5 lat chyba ze jestem gdzies gdzie zasieg "sie konczy" to wtedy i owszem czasem przerywa ale bywa tak rzadko.

  • 0

    11. ~  2006-08-15 21:14:46  host: dus111.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pod "darmowym numerem" 505 w Plusie głośność ustalili chyba na cały regulator. Jest głośniej niż pod Poręczowym numerem 500 i są trzaski. Babka w Plusie ma przynajmniej bardziej erotyczny głos. "Różowa Pipka" za friko ;)

  • 0

    12. ~Natalia  2006-08-16 01:56:05  host: bug18.internetdsl.tpnet.pl

    Co do tej jakości to zgadza się - telefonów przybywa, przekaźników nie. W Ideii było dobrze a w łorencz w środku dnia i centrum miasta - 'usługa chwilowo niedostępna przpraszamy' i nie zadzwonisz...

  • 0

    13. ~wlo  2006-08-16 11:55:24  host: asp25.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie dziwię się - mój szwagier Niemcem nie jest a ma 2 bodaj jeszcze numery w niemieckich sieciach - miał 4 wcześniej ;-)

Dodaj swoją opinię