Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wideoprezentacja Navroad NR350

Wideoprezentacja Navroad NR350

sirmark 22 Sierpnia 2007 17:51

0 0

Firma Infopolis przygotowała wideoprezentację urządzenia do nawigacji Navroad NR350 z oprogramowaniem Automapa Polski.






Navroad NR 350 to urządzenie posiadające 3,5 calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 320 x 240 pikseli. Nie jest to tylko nawigacja, jest to urządzenie, dzięki któremu w wolnych chwilach można obejrzeć film, posłuchać muzyki oraz przejrzeć zdjęcia. Nawigacja działa pod kontrolą systemu operacyjny Microsoft Windows CE 5.0, a jej sercem jest procesor Samsung S3C22440A40, 400 MHz.

Z innych danych należy wymienić:
wymiary: 94,8 x 84,7 x 21,5 (mm)
moduł GPS SiRFstar III 20 kanałów
złącze kart pamięci: SD/SDHC
pamięć: 64 MB ROM i 64 MB RAM
wbudowany akumulator Li-Polymer, 1050 mAh
złącze Mini-USB
wbudowany głośnik
gniazdo słuchawkowe 3,5 mm

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 10
  • 0

    1.  2007-08-22 20:49:18

    Juz sie boje odpalac, prawde mowiac :P Chociaz w wolnej chwili... moze.... :>

  • 0

    2.  2007-08-22 20:59:19

    Dopoki nie bylo dzwieku, nie bylo zle - tylko trzesacy sie obraz, ale to mozna przebolec. Niestety, zaraz potem nastapil "ponowny atak YYY" no i odechcialo mi sie ogladac :D

  • 0

    3.  2007-08-22 21:37:06

    Nie mam cierpliwosci komentowac 'spikera', bo znowu sadzi texty typu "wraz z urzadzeniem dostajemy urzadzenie" ;) Przyczepie sie natomiast co do innych aspektow nagrania, zeby nie byc monotonnym: drogie "Infopolis" - powinniscie uzyc lepszego urzadzenia do nagrania obrazu ORAZ dzwieku ; obraz jest trzesacy i niestabilny, nie jest tez wlasciwie dostosowany kontrast podczas nagrywania co skutkuje z przeswietleniem - wyswietlacz jest po prostu nieczytelny - co prawda w widoku 'ogolnym', ale jednak nic nam nie przyjdzie z ogladania bialej swiecacej sie plamy ; co do dzwieku, abstrahujac od prezentera (pozal sie Boze), to dodatkowo w tle slyszymy tlo dzwiekowe, skladajace sie z rozmow innych osob, muzyki dodatkowo utrudniajacej zrozumienie naszego 'lektora', szumu cywilizacyjnego oraz pochodzacego z kiepskiej jakosci mikrofonu (ktos zapewne nie dostosowal poziomu natezenia dzwieku... i nie tylko) oraz chaotycznych artefaktow dzwiekowych jako wisienka na torcie. Dodatkowo takze nie slychac praktycznie glosu programu nawigacyjnego/AutoMapy. Ja osobiscie robiac wideoprezentacje dostepna dla calej Polski uzylbym kamery (fakt, zwyklej na MiniDV, ale jednak) solidnie ustabilizowanej na statywie i dobrze ustawionego mikrofonu, a potem zgral przez FireWire, zedytowal i skompresowal nagranie, finalnie je uploadujac na serwer i wreszcie udostepniajac...

  • 0

    4.  2007-08-22 21:41:38

    OK, jednak przejade sie po 'prezenterze'... nie wytrzymam... Skad oni go wzieli ? Panie prowadzacy, co to jest "plyta od automatu" ? Poza tym chyba nie wypada drapac sie po nosie czy cos w tym stylu nagrywajac profesjonalne wideo ;D "Nowy produkt tego producenta" - jakiego ? NavRoadu ? Jakiegos innego ? Blagam... "oraz grą" - tego nie mozna bylo pominac :> Poza tym prowadzacy chyba pil, bo mu sie rysik i urzadzenie trzesie :> "Kalolawiatura" = po polsku "klawiatura"... "W tym miejscu wchodzimy do trasy" - pomijajac konstrukcje gramatyczna, autor NIE POKAZUJE o jakie "MIEJSCE" mu chodzi... mamy zgadywac czy jak ? W koncu sie mozna domyslic, ze tam w rogu gdzie uporczywie klika kciukiem zaslaniajac prawie ekran - ale takie rzeczy wskazuje sie badz rysikiem, badz dlugopisem/wskaznikiem (w ostatecznosci palcem wskazujacym)... "Trasa krotka... trasa pierwsza" WTF??? "Jesli chcemy wyjsc z urzadzenia... z aplikacji" No coz, przynajmniej sie poprawil. Ale po czyms takim to ja predzej wyjde... z siebie :P Tracenie paru sekund (sic!) na PROBE klikniecia w ikone zamkniecia aplikacji tez wydaje sie od rzeczy. "Po wlozeniu karty..." - OK, i co ? Mamy to sobie wyobrazic, co sie dzieje ? Prezentacja ma to pokazac empirycznie, czy sie myle ? OR-GA-NO-LEP-TY-CZNIE, a nie "wyobrazcie sobie co teraz bedzie, jak na karcie beda zdjecia albo muzyka w formacie mp3". Ostatnia minuta, gdzie prawie nie pada slowo jest o tyle zbawienna, ze przez circa 20 sekund mozemy zobaczyc jak REALNIE dziala aplikacja AutoMapy, tym razem ze zbyt GLOSNYM dzwiekiem, ale przynajmniej slyszalnym. Reszta to chaotyczne klikanie po przypadkowych ustawieniach typu jezyk urzadzenia, ustawienia czasu/lokacji itp.

  • 0

    5.  2007-08-22 21:44:14

    Wszystko ogolnie sprawia wrazenie TOTALNEJ prowizorki, niemoznosci edycji pliku wideo (jakbysmy nie zyli w erze cyfrowego obrazu ruchomego i statycznego...), brak ponownego nagrania jakiegokolwiek fragmentu (abstrahuje od lepszego przygotowania autora, albo chociaz napisania sobie rozpiski na kartce...), innego umiejscowienia kamery, pokazania urzadzenia od innej strony, a wszystko to JAK NAJSZYBCIEJ, NA LAPU-CAPU, BO PLIK WIDEO (przypuszczam?) NAM SIE ROBI DUZY. Jaki sens, skoro to _YouTube_ bedzie kosztowalo pasmo downloadu (skadinad niezbyt duzego, jesli tak dalej pojdzie to te wideoprezentacje beda mialy fanow tylko w postaci ich nagrywajacych ;). A moze upload maja slabiutki, na przyklad maja neostrade 128 kbps i nie moga za szybko wgrac plikow ? Albo siedza na laczu mobilnym i placa za kazda zlotowke ? Dobra, dosyc sarkazmu - po prostu nedza i tyle, koniec kropka. Martwi tylko jedno - ze tego typu linki sa w ogole publikowane. Rozumiem wspolprace portali, podobne nazewnictwo i zapewne cos wiecej (nie dochodze i nie draze tematu, bo na 100 % cos jest, ale nie zamierzam sprawdzac), ale tego typu newsy to bardziej smieci, niz przydatne prezentacje inaczej niedostepnego produktu. Naprawde.

  • 0

    6. ~FioleK  2007-08-22 22:46:31  host: gw1.nsnet9.nsn.pl

    ++ dla PLANET !! Poszukajcie niejąkającego się studenta - przyszłego inżyniera - to będzie OK... Też tani pracownik będzie... Łapcie takiego, bo niedługo wyjedzie za granice...

  • 0

    7.  2007-08-22 22:53:40

    Ja nie z redakcji - inaczej nie dopisalbym ostatniego zdania ;) Jak wspomnialem, sam zrobilbym z latwoscia lepsza prezentacje. Naprawde :) Dajcie tylko jakis produkt do testow...

  • 0

    8. ~PWK  2007-08-23 02:46:25  host: 15-pr2-10.acn.waw.pl

    @PLANET: skoro jesteś takim specem od prezentacji to zamiast pisać tutaj komentarze pisz je na Infopolis - może dostaniesz produkt do testów.

  • 0

    9.  2007-08-23 06:19:27

    Tam nie ma ani komentarzy, ani forum - co najwyzej moglbym sie przejechac do Reduty w wolnej chwili, bo wirtualnie jak im wszystko to napisze to uznaja za flood i zablokuja pewnie ;) Niestety - w najblizszym czasie w testach bedzie tam E90... juz sie boje i juz widze jak ja to zjade X>>>

  • 0

    10.  2007-08-23 06:21:17

    Poza tym oni zdaje sie testuja produkty w sklepie w porannych godzinach otwarcia CH (jak ktos sie przeszedl rano, to wie jak wygladaja o takich porach centra handlowe :) albo na jego zapleczu (w najlepszym razie) - wiec logicznie rzecz biorac, produkty testuja ich pracownicy. A ja prace juz mam, dziekuje nie narzekam. Test moglbym zrobic - to nie jest wielka filozofia - mysle jednak, ze bylby problem z udostepnieniem sprzetu.

Dodaj swoją opinię