Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wichura - problemy z komórkami w Wielkopolsce i na Opolszczyźnie

Wichura - problemy z komórkami w Wielkopolsce i na Opolszczyźnie

WitekT 19 Stycznia 2007 14:51

0 0

Wczorajsze i dzisiejsze wichury spowodowały zakłócenia w pracy sieci komórkowych. Najbardziej ucierpiała pod tym względem Wielkopolska, gdzie mniej więcej połowa stacji operatorów jeszcze nie pracuje normalnie.

Każdy z tych operatorów w tym regionie Polski pracuje nad przywróceniem do życia kilkuset stacji bazowych. Problem jest prozaiczny - brak prądu związany ze zniszczonymi przez wiatr liniami niskiego i średniego napięcia, a także stacjami transformatorowymi. BTS-y są najpierw zasilane z własnych akumulatorów przez kilka godzin, potem przez przenośne agregaty, których jest tylko określona ilość.




Cały czas problemy, choć mniejsze niż w Wielkopolsce, występują w rejonie Warszawy i Katowic.

W relacji naszych czytelników wynika, że poważne problemy na Opolszczyźnie ma Era. Od kilkunastu godzin na tym terenie nie można nawiązać połączenia ani wysłać SMS-a. Wszystko to związane jest oczywiście z wichurą i brakami dostaw prądu.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 43
  • 0

    24. ~Snic  2007-01-19 20:13:52  host: host-217.153.164.84.zdnet.com.pl

    swoją drogą chyba normalne, że coś się moglo sypnąć...a wszyscy niezadowoleni powinni razem sie zebrac i zostac jakims wirtualnym operatorem :)

  • 0

    25. ~berdys  2007-01-19 20:16:04  host: 100.grybow.net.pl

    Wczoraj wyjechalem z Katowic... celowo dzien wczesniej , zeby uniknac problemow i mialem szczescie bo dzisiaj pociagiem bym sie nie wydostal :) a Tu gdzie jestem ( Grybow - kolo Nowego Sacza) troche powialo, takze mialem problemy z satelita bo ruszala nia ostro, mrozilo mi obraz;) za to zadnych prblemow z komorkami czy wifi nie mialem ( no moze poza zalaniem skrzynki wifi ) ale to od wody a nie wiatru ;) wymienilem uszczelke i jest gites ;) Pozdrawiam z Gor ;)

  • 0

    26. ~berdys  2007-01-19 20:23:32  host: 100.grybow.net.pl

    ravel- u mnie byly podobne rewlacje z slupem elektrycznym, potem byla tylko jedna faza i oczywiscie hydrofor u mnie nie dzialal ;) wypas, ale przezylem ;) Najlepsze jest to ze cala ulica nie miala prady ,ja rano wstalem i zadzwonilem na posterunek energetyczny- a tam mo mowia ze nie wiedza o zadnej awarii :D Okazalo sie ze od 4 rano nikt nie zglosil, bo od 4 pradu ponoc nie bylo :P a ja polzlem spac o 2 :D hehe najlepsze bylo tlumaczenie sasiada- bo nie mial numeru telefonu i dlatego nikogo nie powiadomil ze nie ma pradu :D po prostu wypas :D

  • 0

    27. ~bipert  2007-01-19 20:44:55  host: gostyn.net

    poludniowa WLKP. - wszystko gra pieknie :)

  • 0

    28. ~maciej_s  2007-01-19 20:48:03  host: sol.pop.e-wro.pl

    jechalem dzisiaj rano autem z poznania do wroclawia i musze przyznac, ze na trasie orange spisywal sie najlepiej. od rawicza do trzebnicy zasieg byl praktycznie tylko w orange, era pokazywala sie tylko miejscami. orange rulezzz :))

  • 0

    29. ~Lukas Repy  2007-01-19 20:54:59  host: irfwpr02.ir.intel.com

    Dzisiaj pol dnia w Swinoujsciu nie bylo zasiegu sieci Era. Orange oraz Plus funkcjonowaly w porzadku.

  • 0

    30. ~Paulostan  2007-01-19 21:45:20  host: 80.55.135.142

    Gliwice-Era bez problemu dzialala pomimo ze 40 tys. ludkow bez pradu

  • 0

    31. ~icemen  2007-01-19 21:54:40  host: user142.lubawka.net

    U mnie od rana nie ma zasiegu w zadnej sieci na chwile mialem w orange i teraz znow lipa jest;/

  • 0

    32. ~ksad  2007-01-19 22:55:22  host: 217.116.110.190

    W Zarach (lubuskie) nie mielismy pradu od 2 w nocy do poludnia. Era nie funkcjonowala az do 11. Plus i Orange - ok. / A tak na marginesie: Era nie potrafi przeniesc mojego numeru z abo do TT. Czekam, czekam, a oni spoko, mowia, ze to... nie takie proste i (uwaga!) nie zawsze sie udaje!

  • 0

    33. ~WIELKOPOLANIN  2007-01-20 01:17:01  host: c144-70.icpnet.pl

    nie ma i nie bylo u mnie problemow z Era.mieszkam w Poznaniu

  • 0

    34. ~mirekb  2007-01-20 02:03:24  host: apn-99-88.gprspla.plusgsm.pl

    ktos za to zaplaci..klienci.w regulaminie sie taka sytuacja nazywa"z powodu sily wyzszej";-))

  • 0

    35. ~luter2000  2007-01-20 02:34:15  host: ewv34.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zawsze podziwiam tych, którzy narzekają: a to na parę godzin problemów z siecią tuż po największej wichurze od paru lat, a to na to, że SMS w Sulwestra szedł 2 godz. Gdyby "wszystko" miało wytrzymać "wszystko", to na wypadek, gdybyście Wy i Wasi sąsiedzi zechcieli pojechać o tej samej porze na zakupy, zbudowano by Wam 6-cio pasmową autostradę pod same drzwi. Myślę, że niezawodna sieć komórkowa (100% BTS z własnym agregatem i zbiornikiem paliwa na np. 24h plus obsługa, przeglądy - najlepiej wszystko x 2, bo a nuż nie odpali?) kosztowała by Was abonenci tyle, że wolelibyście jednak te kilka h na rok bez komórki z powodu siły wyższej.

  • 0

    36.  2007-01-20 05:02:35

    do techników Polkomtela: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=12512

  • 0

    37. ~  2007-01-20 10:20:10  host: c149-225.icpnet.pl

    no niestety z plusa nie dalo sie zadzwonic co chwile logowal sie do sieci by zaraz zgubic zasieg. A w tym czasie na orendzy zasieg byl. maly + dla nich :d

  • 0

    38. ~Łukasz  2007-01-20 14:39:32  host: bhn232.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A koło Lubilna nawet nie było braków prądu... Pomimo wichury wszystko działa jak należy:)

  • 0

    39. ~jarekt  2007-01-20 19:43:43  host: ebu68.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Era na opolszczyznie? U mnie w opolu dziala ale swoja droga niech mi ktos laskawie wytlumaczy jak to mozliwie, ze na jednym obszarze jedna siec dziala a inna nie? Ze prad do BTSow Orange dociera a do Erowych juz nie? Ech Era i ich wieczne skapienie pieniedzy na infrastrukture...

  • 0

    40. ~  2007-01-20 23:49:26  host: gprs10.orange.pl

    Relacja foto: http://www.mobile-internet.org/mokrz.htm

  • 0

    41. ~R  2007-01-20 23:59:03  host: eqc188.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wielkopolska, a konkretnie Rawicz Era działa non stop, tylko podczas silnej nawałnicy przez 5 minut nie mogłem się dodzwonić do innego abonenta Ery, co dziwne dostawał on sms, że chce się z nim skontaktować, więc to pewnie chwilowy zanik sygnału spowodowany oberwaniem chmury i gradem.

  • 0

    42. ~SyntaX  2007-01-22 13:01:56  host: inet20908na-0.eranet.pl

    W Łodzi też nie było wesoło. Niedaleko mnie zerwało fragment dachu z jednego bloku i wszystko poleciało do mieszkań w drugim bloku przez wybite okna. W bloku naprzeciwko jakieś rurki poleciały na nowiutkiego Passata- Zbita szyba, pognieciona maska i wystrzelona przednia poduszka od strony pasarzera. Ja mieszkam na parterze ale jak wyszedłem na klatkę to nieżle gwizdało w kanale wentylacyjnym. Musiałem kratki pozamykać bo nie dało się spać W łazience mam kratkę z wentylatorem beziskrowym jak go zablokowałem to mi łopatki wyłamał wiatr. Rano gałęzie 2 godziny zbierali. Operatorzy mogli by jednak pomyśleć trochę nad tymi agregatami. Wiadomo nie w szczerym polu bo zaraz ukradną (Ach ta Polska. A może skoro tak u nas wieje warto pujść w kierunku wiatraków. W sumie wierze mają co to za problem założyć wiatrak i zasilać z tego anteny.

  • 0

    43. ~jojo  2007-01-22 17:58:26  host: ekj118.internetdsl.tpnet.pl

    Popieram! Warto by się zastanowić nad alternatywnymi źródłami zasilania. Tylko który operator w to zainwestuje...?

Dodaj swoją opinię