Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wiceprezes Google o Nokii jako "indyku"

Wiceprezes Google o Nokii jako "indyku"

WitekT 9 Lutego 2011 21:24

0 0

Dwa indyki nie stworzą orła - napisał na swoim Twitterze Vic Gundotra, wiceprezes Google odpowiedzialny za oprogramowanie, dodając taga #feb11, odnoszącego się do daty dużego wydarzenia, jakie Nokia planuje 11. lutego.

Gundotra wyraźnie odnosił się do listu Stephena Elopa, prezesa Nokii, do pracowników koncernu, który dzisiaj wyciekł do mediów. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości. Wydaje się, że przekreśla to prognozy wielu osób dotyczących ewentualnego aliansu Nokii z Google. Jedną z analiz można przeczytać na łamach TELEPOLIS.PL w felietonie pt. Prezes Nokii zapowiada skok w otchłań.




Co ciekawe, wyrażenie Two turkeys do not make an Eagle ma swoją historię. Identyczne zdanie w 2005 roku wypowiedział zaraz po połączeniu mobilnych działów Siemensa i Benq Anssi Vanjoki, do niedawna wiceprezes Nokii.

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    7. ~seidhe  2011-02-09 21:56:03  host: host86-134-12-81.range86-134.btcentralplus.com

    android w nokii byłby zly z punktu widzenia rynku... umocnił by jedynie pozycja google. dla samej nokii też mógłby się okazać na dłuższą metę złym wyborem - rynek telefonów z androidem jest już mocno obstawiony i ciężko byłoby się wybić. wp7 z kolei wyklucza telefony ze średniej półki a ograniczenie się do drogich konstrukcji... tanie telefony nadal przynoszą duża cześć zysków... oby w piątek się rozjaśniło... :)

  • 0

    8. ~Johny11  2011-02-09 22:34:28  host: ip-94-42-37-211.multimo.pl

    Nadal nie rozumiem tego "fajowego" androida... Co to by Nokii dało? Na Symbiana jest duzo wiecej i do tego lepiej mimo starosci.

  • 0

    9. ~kamil  2011-02-09 22:54:27  host: d66-130.icpnet.pl

    mi sie wydaje ze mial na mysli polaczenie Nokii z WP7 :)

  • 1

    10.  2011-02-09 23:04:24

    Takie firmy jak Samsung, LG, HTC produkują telefony z różnymi systemami operacyjnymi (Windows Phone, Android, BREW, bada) i dobrze na tym wychodzą. Myślę, że i Nokia powinna zmienic kurs i również produkowac to co ludzie poszukują a nie to co sam producent uznaje za dobre dla nich. A Symbiana niech zostawią do telefonów typu e52 - tam sprawdza się w miarę dobrze.

  • 1

    11.  2011-02-09 23:10:46

    Nic by nie dało, niektórzy myślą, że popularny system i znana marka to recepta na sukces. Nie myślą perspektywicznie po prostu, postrzegając sytuację "teraz", bez żadnego planowania

  • 1

    12. ~Tomek  2011-02-09 23:15:39  host: 093105138151.rzeszow.vectranet.pl

    Moim zdaniem Nokia wręcz musi zainwestować w któryś z tych systemów, a najlepiej zrobi jeśli wypuści kilka modeli z Androidem i kilka z Windows Phone 7. Dla przykładu rynkowym sukcesem mógłby się okazać tani Android, który mógłby konkurować z ZTE Blade i HTC Wildfire właśnie ceną, natomiast na Windowsie mógłby być oparty telefon, który miałby zawojować półkę high-end. Wyposażając go w dwurdzeniowy procesor, ekran SuperAMOLE, dobry aparat i dobry odtwarzacz dźwięku mógłby ugryźć spory kawałek tortu do tej pory zarezerwowany dla pewnego produktu spod znaku nadgryzionego jabłka.

  • 1

    13.  2011-02-09 23:20:38

    Ad 12. Wpierw Nokia musi dostać SuperAmoledy aby je wykorzystywać w swoich produktach. A kolejka po nie dość spora.

  • 0

    14.  2011-02-09 23:21:01

    By konkurować z ZTE, Nokia musiałaby zejść z marżą operacyjną poza granice opłacalności

  • 0

    15.  2011-02-09 23:40:41

    za darmo raczej kazdy instaluje a masy kupuja bo moga sobie pomacac ekranik !

  • 0

    16. ~Iksu  2011-02-09 23:51:22  host: gateway-cb.cb-net.pl

    Ad. 10 Tylko później spójrz jakie jest wsparcie ze strony producenta z niektórymi modelami z aktualizacjami (Samsung, lg). Na niektóre trzeba czekać i czekać ;)

  • -1

    17.  2011-02-10 07:06:37

    @8 Odpalałeś już internet, czy siedzisz ciągle w Ovi sklepie z pięcioma motywami?

  • 0

    19.  2011-02-10 08:43:25

    ad 16. A to inny temat. W przypadku Androida zawsze można liczyć na nieoficjalne ROMy ale to i tak nie rozgrzesza tych producentów.

  • 1

    20. ~brent  2011-02-10 09:49:35  host: 87-205-170-200.adsl.inetia.pl

    Nokia wydaje miliardy $ na R&D i nie potrafi sie po prostu pogodzic z faktem, ze g&%^no z tego wynika. Poszukajcie na engadget, Nokia jest w dziedzinie wydatkow na R&D absolutnym rekordzista. Trzeba naprawde otwartego umyslu, by przyznac, ze kilka miliardow $ poszlo w bloto. A do tego malo kto potrafi sie przyznac. Dlatego wielu managerow z Nokii poleci na bruk. Obawiam sie tylko, ze zaraz potem wybiora skazany na porazke WP7. A szkoda, bo na rynku przydalby sie duzy gracz, nakrecajacy konkurencje.

  • 0

    21. ~M  2011-02-10 11:11:04  host: 62.244.130.192

    do 12 Po co Ci 2-rdzeniowy proc w win 7. Zeby nowe kopiuj wklej 2x szybciej działało. A może żeby 2x szybciej wysyłał dane do MS(konfident):D Dane typu "Bill ja nie umiem tego zrobić;( Ratuj!!!!!!!! Chce mnie rzucić o ścianę. Zadzwoń proszę +xxxxxxxxxxx" Win 7 to porażka. Sam chciałem tel z tym systemem ale innowacje i funkcjonalność są tylko na papierze.

  • 0

    22. ~  2011-02-10 13:58:12  host: z13-14.opera-mini.net

    nokia upiera się przy symbianie jak swego czasu sony przy swoich kartach memory, w porę zrezygnowali a jak będzie z nokią, z androidem zaspała, może się obudzi. Chciałem nokie z andkiem, nie ma, to wziąłem Lg i nawet ładnie śmiga. Nokia powinna zrobić otwarty telefon, jaki system chcemy to instalujemy powiedzmy na początek 3 android, symbian lub windows i to byłby telefon hicior. :)

  • 1

    23. ~xcsd  2011-02-10 15:23:47  host: gwew.ksiaznica.szczecin.pl

    Nokia + W7 mobile to porażka o koniec Nokii, więcej nie kupię za odejście od linuxa. Może i dwa indyki nie pomogą ale dwa kalosze na pewno zakończą żywot Nokii a szkoda. :(

  • 0

    24.  2011-02-10 17:39:24

    @22 - standard kart pamieci to jednak troche co innego niz system operacyjny. pomysl z otwartym urzadzeniem - jeden problem - w sklepach musialyby sie znalezc egzemplarze z kazdym z tych systemow i kazdy z tych systemow trzebaby bylo pod dany sprzet przygotowac... a to mogloby okazac sie zbyt kosztowne...

  • 0

    25. ~aix  2011-02-10 20:08:24  host: vlan.efekt.net.pl

    Kiedyś IBM produkował pecety, a za pięć lat powiemy: kiedyś Nokia produkowała komórki, a za 10 lat: wiecie, że były okna na komórki? Naprawdę! nie komórki na oknach czy parapetach, ale właśnie odwrotnie.

  • 0

    26. ~...  2011-02-10 20:12:41  host: 213.158.217.67

    @24 Mogliby wstawiać do salonu telefony a do nich dorzucać SD z automatyczną instalką wybranego systemu. Dobry pomysł?:P

  • -1

    27. ~  2011-02-11 05:11:08  host: z25-01.opera-mini.net

    Taaa windows phone wymaga 3 guzikow a android 5 na dodatek tylko guzik z lupka ma podobne oznaczenia. Snijcie dalej. Nokia jest droga, w androidzie nie ma szans zobaczcie jak stacza sie HTC. Nokia musi zostac z symbianem inaczej zginie bo konkurencja azjatycka ja zje na sniadanie cenowo. Iphona z androidem za 3kzl Nikt nie kupi, za to kazdy kupi dla iosu. Tak samo jest z symbianem ^3 tylko nie moga tego spieprzyc i oferowac wsparcie i upgrade inaczej klapa.

Dodaj swoją opinię