Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wiceministrowi nie podoba się styl działania UKE

Wiceministrowi nie podoba się styl działania UKE

WitekT 21 Stycznia 2008 08:56

0 0

Wiceministrowi infrastruktury odpowiedzialnemu za telekomunikację - Andrzejowi Panasiukowi - nie podobają się niektóre działania UKE, ale szanuje niezależność Urzędu i nie zamierza wpływać na jego decyzje - pisze Rzeczpospolita.

Często słyszę takie pytania (czy współpraca między ministerstwem a UKE jest dobra - przyp. red), choćby podczas ostatniego spotkania z izbami telekomunikacyjnymi. Ja żadnego konfliktu nie widzę. Moją rolą jest kreowanie ram legislacyjnych sektora oraz sprawowanie nadzoru nad urzędem, co wymaga jak najściślejszej współpracy. Natomiast różnicy zdań w pewnych kwestiach nie uważam za nic zdrożnego. Dzięki nim dochodzi się do rozsądnych kompromisów - powiedział Panasiuk.

Panasiuk dodał, że kwestię podziału Telekomunikacji Polskiej zamierza pozostawić UKE, bo nie leży to w jego kompetencjach. Dodał jednak, że w trakcie przeglądu europejskich ram prawnych rząd polski poparł wprowadzenie separacji funkcjonalnej jako środka regulacji rynku telekomunikacyjnego w Unii Europejskiej.
Regulator wydaje bardzo dużo decyzji regulacyjnych, bodaj kilkadziesiąt rocznie. Czy to dobrze? Jeżeli decyzje są właściwe, to na pewno. Ale z tego, co mi wiadomo, większość decyzji jest zaskarżana, a w większości przypadków sądy przyznają rację nie UKE, ale jego oponentom. To może wskazywać na nie dość staranne prowadzenie postępowań regulacyjnych - powiedział Panaiusk pytany o ocenę stylu działania UKE.

Wiceminister dodał, że pracuje nad strategią rozwoju rynku telekomunikacyjnego, która powinna być gotowa jeszcze w tym kwartale. W ubiegłym tygodniu rozpoczął konsultacje z przedstawicielami najważniejszych izb gospodarczych firm telekomunikacyjnych chcąc się dowiedzieć, jak oceniają rozwój sektora.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 7
 • 0

  1. ~MZ  2008-01-21 09:15:01  host: aaci39.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Czy z tego może wynikać, iż Pani A. zrobi pa, pa - skoro niezbyt starannie przygotowuje decyzje?

 • 0

  2. ~mike278  2008-01-21 09:30:19  host: dynamic-62-87-167-130.ssp.dialog.net.pl

  czy aby na pewno wiekszosc rozpatrywana na niekorzysc uke tych wyrokow? nie jestem pewny.

 • 0

  3. ~f  2008-01-21 09:47:36  host: hw18.internetdsl.tpnet.pl

  Nie ma sie co dziwic, skoro spora czesc decyzji UKE dotyczy kar dla TP, ktorej bardziej sie oplaca wydac 10mln na procesowanie, niz 300mln jako kare :)

 • 0

  4. ~  2008-01-21 10:00:46  host: acld197.neoplus.adsl.tpnet.pl

  faktycznie UKE robi wszystko w okół tepsy i chwała jej za to, ale w telefonii komórkowej też jest bałagan choćby penetracja na poziomie ponad 100 %, a ile jest kart schowanych do szuflad?

 • 0

  5. ~mirekb  2008-01-21 10:22:11  host: hii227.internetdsl.tpnet.pl

  *4 masz racje z definicja "aktywnych kart sim" czy tez "aktywnych uzystkownikow" ale fakt ze uke musi sie badzo starac aby nie bylo potkniec bo prawnicy FT (orange tp)sa jeszcze lepsi niz kiedys..widac ze po po cichu wspiera tp

 • 0

  6.  2008-01-21 14:46:16

  Skończyły się afery, Aneta K o dziwo nie zaszła znów w ciążę, to trzeba się do czegoś przyczepić. A co z tymi wszystkimi regulacjami rynku, cenami internetu, rozwojem konkurecji?

 • 0

  7. ~ukenamuniu  2008-01-21 19:33:39  host: nat-go2-1.aster.pl

  Minister nie tylko poprosił o ocenę skutków rynkowych regulacji. Ministerstwo interesują też dane liczbowe: inwestycje w infrastrukturę, zakup środków trwałych, wzrost liczby abonentów. Niestety obraz może być zafałszowany, gdyż operatorzy nieraz należą do kilku izb a nicniemający nie odpowiedzą, lub nie zostaną oddzielnie wykazani. Moim zdaniem p.Minister powinien zwrócić się (imiennie) o dane do operatorów.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-103-69.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet