Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wiadomości w mobilnej wersji przeglądarki Google Chrome pojawią się bez dostępu do sieci

Wiadomości w mobilnej wersji przeglądarki Google Chrome pojawią się bez dostępu do sieci

Ta_Monika 24 Czerwca 2018 22:54

2 1

offline

Do przeglądarki Chrome na Androida została dodana nowa funkcja. Przeglądarka po ostatniej aktualizacji, zyskuje możliwość zapisywania wiadomości podczas połączenia z siecią tak, aby w sytuacji braku dostępu do Internetu móc je później odczytać. Warunkiem takiego zapisu jest korzystanie w telefonie z Wi-Fi.
Pobieranie treści odbywać się ma automatycznie. Jeżeli jesteśmy zalogowani do przeglądarki, pobierane będą treści wybrane na podstawie historii wyszukiwań, w przeciwnym wypadku pobrane zostaną najpopularniejsze w danej lokalizacji informacje. Zawartość będzie dostępna nawet, jeśli nie będziemy już mieć dostępu do sieci.

Nowa funkcjonalność została udostępniona na początek użytkownikom rynku Next Billion Users, przetestować dostęp offline będą mogli mieszkańcy takich krajów jak Indie, Indonezja i Brazylia (w sumie ponad 100 krajów), po udanych testach można spodziewać się rozszerzenia dystrybucji na inne kraje. Ciekawe, kiedy ta nowość zawita do Polski.

Źródło tekstu: india.googleblog.com, wł     

Dodaj do:

Tagi: google | google chrome | internet | offline

w sumie: 4
 • 0

  1. ~krzysp  2018-06-24 23:56:11  host: 89-64-252-132.dynamic.chello.pl

  Oby ta nowość nie musiała zawitać do Polski a operatorzy poprawili zasięg tak, aby był wszędzie. LTE 800 MHz daje takie możliwości :)

 • 0

  2. ~  2018-06-25 00:03:28  host: 77.111.247.7

  jak zwykle w google nie myślą i nie wiedza jak wygląda świat poza ich wyobrażeniem (to maja wspólne z microsoftem)

  kto powiedział ze połączenie wi-fi jest 'bezpłatne'? często jest to połączenie z modemu, który może działać na zasadzie przesyłu dany mobilnych - czyli teoretycznie właśnie z dużymi opłatami

 • 0

  3. ~  2018-06-25 06:44:35  host: 77-253-55-250.adsl.inetia.pl

  @2: Taka konfiguracja jest bardzo rzadka, bo w większości miejsc na świecie całkowicie nieopłacalna (akurat nasz kraj takim miejscem nie jest), poza tym w ustawieniach można zaznaczyć które sieci Wi-Fi system powinien traktować jak komórkowe i aplikacje tego przestrzegają.

 • 1

  4. ~Zenon Bombalina  2018-06-25 09:46:53  host: 91-234-8-214.gesanet.net

  No i po co to?!?!?! Żeby zasrywać miejsce w telefonie gdzie i tak zawsze brakuje pamięci?!?!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-111-185.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet