Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wi-Fi w miniaturze

Wi-Fi w miniaturze

sirmark 24 Maja 2004 10:05

0 0

Alps Electric rozpoczęło masową produkcję miniaturowych modułów 802.11b dla telefonów komórkowych.

Moduły z serii UGGZ mają wymiary 11 x 13,7 x 1,8 mm. Są nie tylko mniejsze od podobnych urządzeń montowanych w komputerach, ale przede wszystkim mają znacznie ograniczony apetyt na prąd. Trafią głównie do telefonów komórkowych i handheldów. Według producenta, głównym zastosowaniem modułów komunikacji bezprzewodowej w "komórkach" mogą być zapowiadane już przez niektórych operatorów usługi VoIP. Dzięki modułowi 802.11b, telefon może zamienić się w podłączony do sieci lokalnej terminal, co pozwoli na obsługę tańszych połączeń dokonywanych poprzez Internet.
Maksymalna prędkość danych w standardzie 802.11b to 11 Mb/s. Alps Electric pracuje już nad modułem zgodnym ze standardem 802.11g, który umożliwia transfer z prędkością do 54 Mb/s, jednak jego masowa produkcja rozpocznie się nie wcześniej niż na początku roku 2005. Firma nie ujawniła specyfikacji technicznej wersji 802.11g, podkreśla jednak, że urządzenie z pewnością nie będzie większe od modułu 802.11b.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-32-164.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet