Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wi-Fi w miniaturze

Wi-Fi w miniaturze

sirmark 24 Maja 2004 10:05

0 0
Alps Electric rozpoczęło masową produkcję miniaturowych modułów 802.11b dla telefonów komórkowych.Moduły z serii UGGZ mają wymiary 11 x 13,7 x 1,8 mm. Są nie tylko mniejsze od podobnych urządzeń montowanych w komputerach, ale przede wszystkim mają znacznie ograniczony apetyt na prąd. Trafią głównie do telefonów komórkowych i handheldów. Według producenta, głównym zastosowaniem modułów komunikacji bezprzewodowej w "komórkach" mogą być zapowiadane już przez niektórych operatorów usługi VoIP. Dzięki modułowi 802.11b, telefon może zamienić się w podłączony do sieci lokalnej terminal, co pozwoli na obsługę tańszych połączeń dokonywanych poprzez Internet.

Maksymalna prędkość danych w standardzie 802.11b to 11 Mb/s. Alps Electric pracuje już nad modułem zgodnym ze standardem 802.11g, który umożliwia transfer z prędkością do 54 Mb/s, jednak jego masowa produkcja rozpocznie się nie wcześniej niż na początku roku 2005. Firma nie ujawniła specyfikacji technicznej wersji 802.11g, podkreśla jednak, że urządzenie z pewnością nie będzie większe od modułu 802.11b.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-229-220.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet