Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wi-Fi w łódzkich autobusach i tramwajach

Wi-Fi w łódzkich autobusach i tramwajach

orson_dzi 4 Maja 2015 09:19

2 1
Jak informuje Puls Biznesu, pasażerowie łódzkiej komunikacji miejskiej będą mieli dostęp do darmowego Wi-Fi w 200 pojazdach.

Usługa będzie dostępna we wrześniu lub październiku 2015 roku. Do tej pory władze miasta za pomocą przetargu chcą wyłonić operatora, który dostarczy i będzie obsługiwać darmowy Internet do 2017 roku. Z darmowego Wi-Fi będzie można korzystać w 20 tramwajach i 180 autobusach. Koszt przedsięwzięcia ma wynieść ok 1,1 mln zł.


Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:

Tagi: darmowe wi-fi | wi-fi | Łódź

w sumie: 13
  • -1

    1. ~tomek  2015-05-04 09:27:05  host: google-proxy-66-249-93-191.google.com

    I bardzo dobrze, mi pomysł odpowiada. Ciekaw jest jaki będzie SIWZ, czy Wi-Fi będzie przycięte do np 0,5Mbps czy full prędkość?

  • 1

    2. ~Adam M.  2015-05-04 09:36:19  host: h4-52.net.euron.pl

    Ciekawe jak w autobusach radzą sobie z obowiązkową dla samorządów retencja danych?

  • 1

    3. ~  2015-05-04 09:41:29  host: adcn73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @1
    W moim mieście coś takiego od dawna działa na sieci Plusa. Prędkości są na full, ile tylko stacja bazowa daje radę.

  • 4

    4.  2015-05-04 09:45:32

    Absolutny nonsens, dziś w miastach wprowadzać Wifi w środkach komunikacji. Przecież laptopa nikt tam nie będzie używał, a każdy Smartphone ma 3G/LTE. Lepiej te środki było przeznaczyć na paliwo, które latem przydało by się do używania klimatyzacji w autobusach. To już nie stare ikarusy, gdzie okna stanowiły 1/3 powierzchni bocznej, ale szczelne skrzynki z lufcikami przy suficie.

  • 2

    5. ~pixel  2015-05-04 10:10:26  host: 77-253-79-248.adsl.inetia.pl

    Pomysł jest dobry, ale to powinno się robić w ramach partnerstwa - internet za reklamę. Tak jest w Poznaniu i Koninie z Ineą. internet jest darmowy na 15 min, dla klientów inei bez limitu. Łącze bangla po sieci 4GLTE Play (inea jest u nich wirtualnym operatorem). Głównym adresatem są turyści zagraniczni, ale to się przydaje również mieszkańcom!

  • 2

    6. ~Mirek  2015-05-04 12:21:03  host: ip-5-172-247-241.free.aero2.net.pl

    Dla meneli jeżdżących MZK takie Wi-Fi jest szczególnie przydatne.

  • 2

    7. ~kawa  2015-05-04 12:22:13  host: d97-74.icpnet.pl

    fajnie choc nie lepiej w punktach glownych miasta?

  • 0

    8. ~tomek  2015-05-04 12:49:00  host: agou222.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @kawa
    jest już wifi. http://tlp.is/675

  • 0

    9. ~psz  2015-05-04 13:18:16  host: host-92-11-205-118.as43234.net

    Zapomnieliście, że darmowe wifi musi być, jeśli miasto chce przyciągać turystów. Wg was, oni też mają korzystać z własnych 3G w roamingu?

  • 0

    10.  2015-05-04 16:37:02

    I po co to nie mają na co kasy wydawać ? teraz każdy ma swój pakiet a nie i ta prędkość 512 Kb/s masakra

  • -1

    11. ~piotrM  2015-05-04 17:43:57  host: jzd113.internetdsl.tpnet.pl

    psz: masz rację. lepiej zapłacić parę tysięcy więcej za wycieczkę byle było by wifi. Fajny masz tok rozumowania

  • 0

    12. ~  2015-05-04 19:19:55  host: ip-5-172-247-229.free.aero2.net.pl

    Kto jeździ autobusami? W lato gorąco, w zimę duszno, syfa można złapać (anginę, grypę...). Już lepiej rowerem jeździć!

  • 0

    13. ~Joey  2015-05-07 15:56:57  host: 81.219.84.18

    @12 studenci

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-159-189-139.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz z mobilnego systemu płatności BLIK?

Blik: już ponad 2,5 mln zarejestrowanych aplikacji i 6 mln transakcji

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet