Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wi-Fi Calling dostępny w Play

Wi-Fi Calling dostępny w Play

LuiN 17 Października 2016 20:13

21 8

Sieć Play ogłosiła wprowadzenie bezpłatnej usługi Wi-Fi Calling. Nie wymaga ona dodatkowej aplikacji.



Wi-Fi Calling działa zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. Rozmowy i wiadomości wysyłane na polskie numery są darmowe w taryfach no-limit (lub zgodne z krajową taryfą w innych planach).




Aktywacja usługi realizowana jest za pomocą wiadomości SMS o treści START wysłanej na numer 282 (dostępność od tego tygodnia). Oprócz aktywacji, wymagany jest telefon ze zgodnym oprogramowaniem (aktualnie tylko telefony zakupione w sieci Play).

Lista kompatybilnych telefonów obecnie prezentuje się następująco:
W pierwszym etapie usługa dostępna będzie w ofertach abonamentowych (klienci indywidualni i biznesowi), w późniejszym terminie trafi również do ofert na kartę.

Źródło tekstu: Play, wł     

Dodaj do:

Tagi: wi-fi calling | play

w sumie: 72
  • -2

    56. ~  2016-10-18 08:34:56  host: 178.183.150.101.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    Co ma abonament do nie abonamentu?? Po co takie bajery?? To ma zniszczyć białe plamy zasięgu mobilnego?? Przeciez to jakieś jaja i pokazuje jakich debili zatrudniaja operatorzy komórkowi. Zaczął Plus, Play konczy wprowadzanie nie potrzebnej technologi, która zarżnie ich andajniki, których jak na lekarstwo.

  • -2

    57. ~Jaaa  2016-10-18 08:43:22  host: bnv96.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A co ze starszymi modelami np Galaxy S5!!! Masakra... kupuj teraz telefon za 4 tys zł.

  • -3

    58.  2016-10-18 08:50:31

    57 - chcesz korzystać z nowości technologicznych? To płać i płacz ;-)

  • -4

    59.  2016-10-18 08:53:06

    No i jakie 4 tysiące? Niedawno Plej podał wiadomość o obniżce cen telefonów. Za złotówkę można dostać co najmniej jeden z podanej listy telefonów (jeden pamiętam akurat) ;-)

  • -2

    60. ~BK  2016-10-18 08:57:03  host: rejtana.telefonserwis.pl

    Sieć się zatyka to szukają wszelkich możliwych sposobów na jej odetkanie.

  • -3

    61.  2016-10-18 09:01:15

    @24: akurat w ZEA rząd blokuje absolutnie wszystkie komunikatory, więc WiFi calling też będzie/ już jest zablokowane.

  • -3

    62.  2016-10-18 09:06:46

    vonski - ale On jeździ, potrzebuje... Więc wie lepiej...

  • 2

    63. ~Ola  2016-10-18 09:30:22  host: 87-206-171-33.dynamic.chello.pl

    @ 59 GRATULUJE TWOJEJ INTELIGENCJI TELEFON ZA 1 ZŁ ,Ktoś Ci płaci za taki komentarz ,

  • 0

    64.  2016-10-18 09:38:25

    63 - Plej oczywiście ;-)

  • 1

    65.  2016-10-18 10:17:17

    Nie rozumiem tego hejtu na tą usługę. Co z tego że tylko niektóre telefony i z oprogramowaniem od opa? Z czasem pewnie się to zmieni i wejdzie do telefonów średniej/niższej półki, ważne że przynajmniej coś zaczyna się dziać w tym temacie.

  • -2

    66. ~gość  2016-10-18 10:41:20  host: public-gprs206312.centertel.pl

    A kiedy działające 3G calling w plej?

  • 4

    67.  2016-10-18 10:41:57

    Teraz jeszcze by się przydał roaming krajowy LTE.

  • 3

    68.  2016-10-18 10:44:38

    Z czasem telefony bez brandu Play też będą miały dostęp do Wi-Fi Calling, wystarczy dowiedzieć się z innego źródła zamiast płakać.

  • 2

    69.  2016-10-18 10:54:20

    Teraz są promocję na Lg i znaja za 1 zł. I z takiego powodu też zrobili promocję na te fonty. Nowa funkcja telefon w miarę tani np K10. Usługa bardzo potrzebna. Miejsca gdzie w domach słaby zasięg bo naradzie jeszcze w wielu miejsach aby pogadać wychodzi się z domu aby dobrze rozmawiać. A internet jest z radiówki i tak można normalnie rozmawiać.

  • -3

    70. ~  2016-10-18 12:18:33  host: user-94-254-179-22.play-internet.pl

    Ja korzystam z FreeVoipDeal i dzwonie z wifi srednio po 1 eurocencie po Europie i do Ameryki Północnej. dzwoniąc wyświetla mój numer. Nie znalazłem lepszego komunikatora. Oczywiście jak osoba po drugiej stronie ma komunikator i jest za granicą to wtedy korzystam z komunikatora bo jest za darmo i korzystam z tej możliwości ale jak druga strona nie ma komunikatora i muszę dzwonić bezpośrednio na telefon to korzystam z tego operatora. Taniej nie znalazłem.

  • -2

    71. ~konsument  2016-10-18 14:46:46  host: threapro.com

    Wi-Fi calling musi finalnie zacząć działać na wszystkich telefonach, a nie tylko na tych najdroższych za 2-4 kafle. Inaczej to wszystko będzie bez sensu.

  • -2

    72. ~właśnie  2016-10-18 17:23:08  host: user-94-254-241-36.play-internet.pl

    A co ze smartfonami z Biedronki ?

  • 0

    73. ~Szemot  2016-10-18 18:18:04  host: user-94-254-160-79.play-internet.pl

    A co z iphonami ktore nie mogą być brandowane a wi-fi callomg obsługują od ios7 jako funkcja systemowa?

  • 1

    74.  2016-10-18 20:13:12

    @73 iphone dostanie update z nowszą wersją ustawień operatora i będzie działało

  • -1

    75. ~cat  2016-10-20 19:47:18  host: 188.146.156.34.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    jest tyle światowego zasie gu mesendżerów, że takie badziewie nie jest do szczęścia nikomu potrzebne...bo i po co ???
    Bez sensu!

Dodaj swoją opinię