Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości WhatsApp: W drodze do 1 mld aktywnych użytkowników

WhatsApp: W drodze do 1 mld aktywnych użytkowników

LuiN 7 Września 2015 16:22

1 5

Facebook przejął WhatsAppa w lutym 2014 roku za niebotyczne 19 mld dolarów. Patrząc jednak na statystyki komunikatora, nie były to pieniądze wyrzucone w błoto.

Zobacz: 800 mln użytkowników komunikatora WhatsApp
Zobacz: WhatsApp teraz także na komputerze
Zobacz: WhatsApp przejęty przez Facebooka za 19 mld dolarów

Od kwietnia tego roku baza użytkowników korzystający z komunikatora WhatsApp przynajmniej raz w miesiącu wzrosła z 800 mln do 900 mln. Jeszcze rok temu aplikacja przyciągała co miesiąc 600 mln osób. Możliwe, że miliard użytkowników miesięcznie zostanie przekroczony jeszcze w tym roku.




Za wzrosty w dalszym ciągu w największej mierze odpowiadają mieszkańcy krajów rozwijających się. Największe whatsappowe rynki to Indie i Brazylia.

To kolejny z okrągłych wyników, którymi chwali się Facebook w ostatnim czasie. 24 sierpnia po raz pierwszy w historii na Facebooka weszło ponad miliard osób jednego dnia. W skali miesiąca na Facebooka wchodzi 1,5 mld osób z całego świata.

Z jakiego komunikatora internetowego korzystasz najczęściej?

WhatsApp
24.61%
Facebook Messenger
25.00%
Viber
8.03%
Skype
7.90%
Twitter
0.65%
Gadu Gadu
9.46%
iMessage
2.07%
WeChat
0.39%
Google Hangouts
5.05%
Inny
3.24%
Nie korzystam z komunikatorów internetowych
13.60%

Wszystkich głosujących: 772


Źródło tekstu: Facebook, wł     

Dodaj do:

Tagi: whatsapp | facebook

w sumie: 30
  • 0

    11.  2015-09-07 18:07:54

    LuiN, w ankiecie brakuje komunikatora "imo". Coraz częściej jest on wybierany jako alternatywa dla WhatsApp-a, szczególnie w krajach, w których połączenia głosowe z WhatsApp-a są blokowane.

  • 0

    12.  2015-09-07 18:10:17

    11, Robo - to wciąż za mały komunikator - w sensie, że nie ma sensu robić nie wiadomo jak długiej ankiety. Taki WeChat ma 0,5 mld społeczności.

  • 0

    13.  2015-09-07 18:13:14

    Kiedy WhatsApp będzie można w końcu zainstalować na komputerach???

  • 0

    14.  2015-09-07 18:17:39

    Luin, w sklepie Google imo ma podobną ilość pobrań jak Viber, Twitter czy WeChat, tak więc wrzucanie go do "inne" też nie jest sprawiedliwe. ;)

  • -1

    15.  2015-09-07 18:43:15

    @9, @10 - nie wiedziałem :) W sumie używam FB messengera, bo o ile sam jestem w stanie zainstalować wszystko, to ludzie obecnie są bardzo leniwi i skoro mają fejsa, to mają FB messengera... Zainstalowałem kiedyś Vibera, WhatsApp i tylko kilka osób było online, a było wiele takich, które były online wiele miesięcy wcześniej.
    Tak poza tym - używacie jeszcze GG? Na komputerze jest to u mnie jeden z pierwszych programów jakie zawsze instaluje, mam długą listę z dawnych lat, ale tylko 2 aktywnych znajomych (w porywach do 3).

  • 0

    16. ~JustMe  2015-09-07 18:49:21  host: cpc22-wolv14-2-0-cust115.wolv.cable.virginm.net

    Ja uzywam BBM ktorego nawet nie ma ujetego w ankiecie...
    100 (stare dane) milionow uzytkownikow miesiecznie nie zasluguje na miejsce w tej ankiecie?

  • 0

    17. ~Mika  2015-09-07 19:15:50  host: 89-74-34-124.dynamic.chello.pl

    Program miał duże wzięcie ,ale tak jak każdy już się skończył....

  • 0

    18. ~  2015-09-07 19:20:30  host: google-proxy-66-249-81-248.google.com

    Wejdź na stronę whatsapp.com i kliknij whatsapp web. Ukaże ci się kod QR. Na telefonie w aplikacji uruchom whatsapp web. Szanuj kod z komputera i po sprawie

  • 0

    19. ~  2015-09-07 19:21:01  host: google-proxy-66-249-81-242.google.com

    Miało być skanuj

  • 0

    20.  2015-09-07 19:25:57

    14, Robo - przecież jest Google na liście.

  • 0

    21. ~Johnny  2015-09-07 19:43:45  host: google-proxy-66-249-93-252.google.com

    A ją nie wiem co wybrać bo mam viber, whatsap, hangiuts,GG, skype i messenger. Ciężko mi powiedzieć którego uzywam wiecej bo wszystkie zawsze mam aktywne. Chyba najmniej hangouts uzywam a resztę btm powiedizal że po rowno. Nie mam co zaznaczyć w ankiecie...

  • 0

    24. ~KWT  2015-09-07 19:51:25  host: abag125.neoplus.adsl.tpnet.pl

    22). Przejdź do Play! Polecam.

  • 0

    32.  2015-09-07 20:24:01

    LuiN (20), chyba źle oczytałeś mój wpis. Napisałem, że komunikator "imo" w sklepie Google ma podobną ilość pobrań jak Viber, Twitter czy WeChat, więc wrzucanie go do "inne" też nie jest sprawiedliwe. ;)

  • 0

    33.  2015-09-07 20:34:31

    32, Robo - cóż, nie ma ankiet idealnych ;-) Teraz za dużo jest głosów by ją zmodyfikować, ale pewnie za jakiś czas będzie trzeba powtórzyć głosowanie.

  • 0

    34.  2015-09-07 20:49:52

    Kiedyś jak rozmowy czy SMSy były drogie to taniej było korzystać z komunikatora. Teraz jak usługi są "za darmo" to imho nie ma sensu korzystać. Każdy ma numer telefonu a komunikatory mogą mieć różne lub nie mieć w ogóle.

  • 0

    35. ~Marek  2015-09-08 05:52:10  host: n25-05-04.opera-mini.net

    Używałem tylko raz, w czasie pobytu za granicą by ominąć roaming głosowy, ale wywaliłem, bo skype okazał się lepszy jakościowo do rozmów, lepsza jakość dźwięku. Zastanawiało mnie zawsze na czym polega tajemnica skype, bo od zawsze radził sobie w sytuacjach gdy inne komunikatory wysiadały jak np.na dzielonym internecie w sieci lan przy blokadzie portów lub gdy nie były przekierowane. Gg i tlen się nie chciały połączyć, a skype zawsze potrafił nawiązać połączenie głosowe.

  • 0

    36. ~wi  2015-09-08 08:38:28  host: user-94-254-129-97.play-internet.pl

    Wolę Viber'a gdyż działa rewelacyjnie.

  • 0

    37. ~wi  2015-09-08 08:41:47  host: user-94-254-129-97.play-internet.pl

    Ad35.. Zobacz jak skype działa na wideo... Masakra, w viber jest fajnie

  • 0

    38. ~mkkot  2015-09-08 13:47:37  host: user-94-254-144-109.play-internet.pl

    @35 jest parę technik. Skype próbuje przebić się przez wszystkie porty do Internetu, a jak to się nie udaje, to próbuje połączyć się z którymś z partnerów sieci P2P, którą tworzy i jakoś obejść NAT. Gdzieś o tym zapewne można poczytać.

  • 0

    39.  2015-09-08 14:46:04

    Reboot - GG to najpopularniejszy komunikator w Polsce to jakim cudem masz dwóch albo trzech znajomych :)

Dodaj swoją opinię