Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości WhatsApp teraz także na komputerze

WhatsApp teraz także na komputerze

LuiN 22 Stycznia 2015 10:18

3 4

Posiadający przeszło 700 mln aktywnych użytkowników WhatsApp dorobił się w końcu oficjalnej obsługi z poziomu komputera.

Aby skorzystać z komunikatora na komputerze konieczne jest posiadanie przeglądarki Chrome. Wchodzimy w niej na stronę web.whatsapp.com, na której wyświetlony zostanie kod QR do zeskanowania za pomocą telefonu.

Nie potrzebujemy przy tym specjalnej aplikacji do odczytywania takich kodów - należy w aplikacji WhatsApp na telefonie nacisnąć ikonę menu (trzy kropki pod Androidem), a następnie wybrać pozycję WhatsApp Web. Do prawidłowego działania komunikatora na komputerze wymagane jest stałe połączenie z telefonem.




Powiadomienia o nowej wiadomości sygnalizowane są przez przeglądarkę dźwiękiem i monitem. Webowa wersja aplikacji radzi sobie z wysyłaniem zdjęć zarejestrowanych kamerą w komputerze, jak i z przesyłaniem plików z pamięci komputera.

Zobacz: WhatsApp ma 700 mln użytkowników

Źródło tekstu: WhatsApp, wł     

Dodaj do:

Tagi: whatsapp

w sumie: 20
  • 0

    1.  2015-01-22 10:40:28

    Wreszcie :)

  • 0

    2. ~es  2015-01-22 10:46:31  host: 37-128-96-131.static.ip.netia.com.pl

    Nareszcie!!!!!!!

  • 0

    3.  2015-01-22 10:54:19

    Działa to komuś?

  • 0

    4.  2015-01-22 10:58:11

    3, alias - u mnie działa, kolega z Note'em 3 też się połączył.

  • -1

    5. ~Sky  2015-01-22 11:08:38  host: afmr226.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Skype i tak górą (nie tylko pod względem jakości rozmów): http://tlp.is/551
    Na co komu Whatsapp...

  • 1

    6.  2015-01-22 11:10:42

    mała kicha -bo on-line musi być telefon.. wiec baterię i tak pożera...

  • 0

    7.  2015-01-22 11:12:31

    5, Sky - Skype ma na świecie o połowę mniejszą liczbę użytkowników niż WhatsApp, a do tego w wersji mobilnej niezbyt litościwie obchodzi się z akumulatorem.

  • 0

    8. ~  2015-01-22 11:17:13  host: 31.25.251.29

    Trochę to ułomne rozwiązanie i na razie musi wystarczyć, ale w dalszym ciągu należy naciskać na stworzenie normalnego programu. A przy okazji: Czy Facebook Messengera da się zainstalować na Windowie?

  • 0

    9. ~me  2015-01-22 11:24:43  host: 194.114.62.124

    Najlepsze są Hangoutsy od Google.

  • 0

    10. ~fazafm  2015-01-22 11:27:19  host: 78-11-6-72.static.ip.netia.com.pl

    dziala - musialem z aktualizowac whatsa na androidzie zeby pojawila sie odpowiednia opcja.

  • 0

    11.  2015-01-22 11:33:20

    Ale aktualizacja na Symbianie do najnowszej wersji nie przynosi spodziewanego efektu. :(

  • 0

    12.  2015-01-22 11:46:42

    Aplikacja do zainstalowania Google Chrom... nie dziękuję - poczekam na wydanie FF lub Chr(Opery) lub IE.

  • 0

    13. ~natala3299  2015-01-22 12:02:32  host: 212.160.172.87

    nr8. TAK Facebook Messengera da się zainstalować na Windowsie

  • 0

    14. ~user_delete27  2015-01-22 12:07:44  host: 167-rev186.markomp.net.pl

    Na Q10 wszystko działa. @12 właśnie otwarłem to na operze 26.0 więc spróbuj na swojej wersji.

  • 4

    15.  2015-01-22 12:08:06

    A tym czasem Viber od dawna ma dedykowany program na PC, a tu zachwyt nad wersją przeglądarkową. Puk, puk jest na sali lekarz?

  • 1

    16. ~Sky  2015-01-22 13:03:58  host: afmr226.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @7, ja podałem dane dot. Polski, co do wersji mobilnej - na WP Skype jest nieodczuwalny dla baterii dzięki implementacji z systemem.

  • 0

    17.  2015-01-22 13:07:03

    12, kamil1221 - to aplikacja webowa, niczego nie instalujesz. 16, Sky - a dysponujesz danymi dotyczącymi Polski dla WhatsAppa? Być może nie doceniasz aplikacji.

  • 0

    18. ~HD  2015-01-24 17:55:50  host: 89-70-184-179.dynamic.chello.pl

    Fajno tylko czemu tylko na Chromie działa?

  • 0

    19. ~ralko  2015-01-25 21:54:14  host: ip-185-28-248-10.mynet.com.pl

    Na Operze też działa

  • 0

    20. ~HD  2015-02-01 19:21:40  host: 89-70-184-179.dynamic.chello.pl

    Fajno spoko luz ale czy Wam też telefon piszczy gdy dostajecie wiadomość pisząc przez chroma?

Dodaj swoją opinię