Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości WhatsApp ma już 600 mln aktywnych użytkowników

WhatsApp ma już 600 mln aktywnych użytkowników

LuiN 26 Sierpnia 2014 20:58

0 3
Wiele osób dziwiło się zakupowi przez Facebook komunikatora WhatsApp za 19 mld dolarów, ale podobnie jak w przypadku Instagramu, liczba użytkowników aplikacji wciąż dynamicznie rośnie.



W tytule nie ma błędu - chodzi nie o liczbę rejestracji, lecz o konta, do których zalogowano się przynajmniej raz w ciągu ostatniego miesiąca. Co ciekawe, najwięcej użytkowników aplikacji to mieszkańcy krajów rozwijających się - w USA komunikator nie jest zbyt popularny. Co dziesiątym aktywnym użytkownikiem WhatsAppa jest mieszkaniec Indii.

Gdy w lutym tego roku Facebook postanowił przejąc komunikator za 19 mld dolarów, WhatsApp miał 450 mln użytkowników. Co roku liczba ta podwaja się, a 70% użytkowników WhatsAppa korzysta z niego codziennie.

Zobacz: WhatsApp przejęty przez Facebooka za 19 mld dolarów

Źródło tekstu: WhatsApp, wł     

Dodaj do:

Tagi: facebook | whatsapp

w sumie: 11
  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    1.  2014-08-26 21:19:31

    To teraz mają szersze grono odbiorców reklam

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    2. ~  2014-08-26 21:58:52  host: 217.170.170.81

    u mnie whatsapp chodzi dużo lepiej niż ten komunikator od FB. Ten drugi strasznie mi zwiesza telefon, a whatsapp radzi sobie bez problemów.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    3. ~Medyk  2014-08-26 22:09:43  host: 107-238.197-178.cust.bluewin.ch

    Dlaczego wycofano whatsapp z tabletów z telefonem? Np gt 8000 ma slot karty sim i wcześniejsze wersje chodziły. Od kilku miesiecy nie ma opcji

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    4.  2014-08-27 00:48:22

    Nie wiem co to za ustrojstwo i nie chce wiedzieć.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    5. ~Andrzej z Czeladzi  2014-08-27 07:26:21  host: 81.219.84.18

    Dla mnie whats up to swietne powiedzenku krola juliana z madagaskaru. sama aplikacja była swego czasu u mnie zainstalowana, ale była po angielsku wiec ja odinstalowałem bo jestem patriota i nie wspieram niepolskich producentow.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    6. ~dave  2014-08-27 07:52:58  host: ep14.energopomiar.com.pl

    Mi wystarczy hangauts

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    7. ~ciekawy  2014-08-27 10:01:28  host: static-188-137-49-123.leon.com.pl

    Do Andrzej z Czeladzi. Skoro nie wspierasz nie polskich producentów to ciekawe z jakiego POLSKIEGO komputera lub smartfonu kożystasz, jaki masz TV w domu ...
    ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    8.  2014-08-27 10:12:39

    600mln użytkowników po 1 USD na rok (po roku korzystania z usługi), pewnie jeszcze ileś nie zapłaci więc na okrągło niech będzie przychód 500mln usd rocznie (nie liczę kosztów) a zapłacono za usługę 18mld usd... gdzie tu się biznes spina? Przy założeniu że whatsapp nie emituje reklam. Chyba ze to się zmieni :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    9.  2014-08-27 10:54:54

    @7 Może miał na myśli producentów mających w nosie polonizację programu, choć wygląda na to że program już ma polską wersję lub właśnie jest tłumaczony.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    10.  2014-08-27 23:18:22

    Z WhatsApp w wersji na androida korzystam od września 2012r. i już wtedy był spolszczony.
    Podobnie było z wersją na symbiana - mężowi zainstalowałam na nokię N8.
    Faktycznie bezpłatnie można było korzystać z komunikatora przez rok. Ale i ja i mój mąż po roku dostaliśmy informację o przedłużeniu darmowego konta na następny rok.
    Zresztą koszt korzystania z tej aplikacji jest śmiesznie niski - licencja roczna - 3,39 zł, pięcioletnia - 11,76 zł.
    A przez aplikację można wysyłać zarówno wiadomości tekstowe jak i pliki multimedialne na cały świat