Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wezwanie do sądu SMS-em

Wezwanie do sądu SMS-em

WitekT 15 Grudnia 2006 11:48

0 0
Ministerstwo Sprawiedliwości bada, czy możliwe jest dostarczanie wezwań do sądu SMS-em lub emailem. Takie rozwiązania są stosowane w prawodawstwie m.in. USA i Kanady.

Wysyłanie wezwań na rozprawę czy przesyłanie pism procesowych inną drogą niż listownie w obecnym stanie prawnym nie wchodzi w grę, bo odbiór takich dokumentów musi być potwierdzony, resort będzie więc próbował znaleźć jakieś ustawowe rozwiązanie tej sytuacji.


Źródło tekstu: Życie Warszawy, PAP     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~  2006-12-15 12:44:59  host: ela10.internetdsl.tpnet.pl

  Jeżeli nie zostanie wdrożony na szeroką skalę podpis elektroniczny to raczej nie ma o czym mówić.

 • 0

  2. ~Paweł  2006-12-15 15:48:24  host: bnq171.neoplus.adsl.tpnet.pl

  To ja poprosze takie wezwanie ze wszystkimi moimi danymi: Adresem zameldowania, NIPem, PESELem, numerem DO i paszportu. Zebym wiedzial,ze to rzeczywiscie o mnie chodzi a nie np o poprzedniego wlasciciela numeru. Poza tym wezwanie do sądu to coś poważnego i baaaa nawet nie wypada informować o tym SMSem. W dodatku już teraz oświadczam,że w przyszłości nie będę respektować takowych! :) Bo niby za co mnie mają wzywać ?! :)))

 • 0

  3. ~  2006-12-15 21:08:55  host: aayk164.neoplus.adsl.tpnet.pl

  A ciekawe czy posiadanie telefonu komórkowego będzie obowiązkowe...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet