Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Weteran pozwów patentowych znów wkracza do akcji

Weteran pozwów patentowych znów wkracza do akcji

Q! 7 Października 2010 07:38

0 0

Roszczeń patentowych ciąg dalszy. Tym razem firma Wi-LAN twierdzi, że jest właścicielem patentu związanego z technologią 3GPP.

Kanadyjska firma Wi-LAN utrzymuje, że to właśnie do niej należą patenty związane z technologią 3GPP, która wykorzystywana jest m.in. w telefonach komórkowych, stacjach bazowych oraz innym sprzęcie telekomunikacyjnym.

Wśród pozwanych firm znajdują się Alcatel-Lucent, Ericsson, Sony Ericsson, HTC oraz LG Electronics. Jednak sprawa ta śledzona jest przez całą branżę, gdyż jej wynik dotyczyć będzie praktycznie wszystkich uczestników rynku.
Wniosek został złożony w Teksasie czyli w stanie, który niezwykle przychylny jest właścicielom patentów. Jednak wśród złożonych pozwów tylko około 4% z nich wnoszonych jest na wokandę. Reszta rozwiązywana jest za porozumieniem stron i odbywa się za zamkniętymi drzwiami.

Warto zauważyć, że Wi-LAN ma spore doświadczenie w pozywaniu i dochodzeniu swoich praw w sądach. Tylko na wiosnę tego roku wśród pozwanych przez nią firm znalazły się m.in. Apple, Dell, Intel, Motorola czy Texas Instruments. Sprawa dotyczyła patentów związanych z technologią Bluetooth.

Źródło tekstu: cellular-news     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-146-211.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy rozważasz zmianę systemu przy najbliższej wymianie głównego telefonu?

Android cieszy się większą lojalnością swoich użytkowników niż iOS

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet