Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Weteran pozwów patentowych znów wkracza do akcji

Weteran pozwów patentowych znów wkracza do akcji

Q! 7 Października 2010 07:38

0 0

Roszczeń patentowych ciąg dalszy. Tym razem firma Wi-LAN twierdzi, że jest właścicielem patentu związanego z technologią 3GPP.

Kanadyjska firma Wi-LAN utrzymuje, że to właśnie do niej należą patenty związane z technologią 3GPP, która wykorzystywana jest m.in. w telefonach komórkowych, stacjach bazowych oraz innym sprzęcie telekomunikacyjnym.

Wśród pozwanych firm znajdują się Alcatel-Lucent, Ericsson, Sony Ericsson, HTC oraz LG Electronics. Jednak sprawa ta śledzona jest przez całą branżę, gdyż jej wynik dotyczyć będzie praktycznie wszystkich uczestników rynku.
Wniosek został złożony w Teksasie czyli w stanie, który niezwykle przychylny jest właścicielom patentów. Jednak wśród złożonych pozwów tylko około 4% z nich wnoszonych jest na wokandę. Reszta rozwiązywana jest za porozumieniem stron i odbywa się za zamkniętymi drzwiami.

Warto zauważyć, że Wi-LAN ma spore doświadczenie w pozywaniu i dochodzeniu swoich praw w sądach. Tylko na wiosnę tego roku wśród pozwanych przez nią firm znalazły się m.in. Apple, Dell, Intel, Motorola czy Texas Instruments. Sprawa dotyczyła patentów związanych z technologią Bluetooth.

Źródło tekstu: cellular-news     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-103-239.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet