Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Węgier wyłudził 5 mln zł na faktury podobne do TP

Węgier wyłudził 5 mln zł na faktury podobne do TP

WitekT 29 Maja 2007 12:42

0 0

Ponad 5 mln zł wyłudził od firm w całej Polsce 39-letni obywatel Węgier, który przysyłał im polecenia przelewu do złudzenia przypominające faktury Telekomunikacji Polskiej, a faktycznie była to pierwsza wpłata za miejsce w internetowej książce telefonicznej. Dlatego wiele firm realizowało wpłaty w przekonaniu, że to kolejny rachunek telefoniczny - pisze gazeta.pl.

Firma Węgra wysłała około 630 tys. takich faktur, opiewających na różne kwoty, z reguły do 400 zł. Policjanci ustalili również, że pieniądze, jakie otrzymywała firma nie zostawały w kraju, ale były przelewane na konta zagraniczne Węgra, stale przebywającego za granicą. W ten sposób Skarb Państwa stracił 900 tys. zł należnego podatku od tej firmy.




Wczoraj Gulaj K. zgłosił się on na wezwanie Prokuratury Rejonowej w Prudniku na przesłuchanie. Na wniosek prokuratora sąd aresztował go na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło tekstu: gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~Liwiusz  2007-05-29 12:44:17  host: dpp225.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawe czy to jakaś osoba-słup, której zapłacono działkę za zgłoszenie się do aresztu, czy też faktycznie złapano inicjatora i pomysłodawcę...

  • 0

    2. ~  2007-05-29 13:22:34  host: 87-205-223-14.adsl.inetia.pl

    Gdyby elektroniczny podpis był normą, to nie byłoby takich przekrętów.

  • 0

    3. ~Stefan  2007-05-29 13:37:17  host: 212.2.99.5

    Dziwne,ze tak pozno zareagowali na to oszustwo. Sprawa byla znana juz w ubieglym roku i nawet w audycji radiowej ostrzegano przed dzialalnoscia tej firmy.

  • 0

    4. ~tosiek04  2007-05-29 13:46:30  host: ecu23.neoplus.adsl.tpnet.pl

    i prowadz tu firme w IVRP piszesz co jest na fakturze ludzie placa bo chca a wlasciciel musi isc siedziec bo mial dobry pomysł. Rolników za dupe wziasc niech skladki placa

  • 0

    5. ~też tak chcę zarobić  2007-05-29 14:44:03  host: bmx165.neoplus.adsl.tpnet.pl

    4 - masz zupełną rację, gościu miał znakomity pomysł na biznes. Pięknie zarobił...

  • 0

    6.  2007-05-29 14:45:42

    ja bym mu order dał za to że taki biznes zrobił i od frajerów kase brał- właściwie to mu sami oddali, więc o co awantura?

  • 0

    7. ~pawlikkk  2007-05-29 14:55:12  host: proxy.koba.pl

    jak by nie patrzeć człowiek miał głowę!!! ja bym też mógł kiblować 10 lat mając schowane gdzieś 5mln zł. ale znając życie odda 1mln na prawników i posiedzi z 10miesięcy...

  • 0

    8.  2007-05-29 14:56:14

    ale o jakim wyłudzeniu tu mówimy? co najwyżej naruszenie praw własności intelektualnej (znak towarowy, o ile wzór faktury jest takim znakiem) i prawa podatkowego (to pewnie dlatego poszedł siedzieć). A jak ktoś płaci faktury nie wiadomo za co, to jego problem.

  • 0

    9. ~GARFIELD  2007-05-29 15:04:39  host: 212.160.172.70

    siemka nie dosc ze koles miał łeb do przekrętow to podstawił sie koles by isc za kraty za niego dostaw swą wole jakies 10tyś. zł i miał radoche do myslał ze nic nie wyjdzie na jaw. swoja droga ciekawe dlaczego panstwo tak puzno zaragowalo??? moze w tym przekrecie maczal palce jakis minister???? co chciał dorobic na lewo.... Zreszta POLSKA to kraj KORUPCJI i to duzej korupcji gdzie na wszystkim co mozna było robione były przekrety.Swoja droga sami mamy w tym udzial bo przeciez kto znas nie dawał ŁAPÓWKI za prawojazdy CZY TEZ ZA DOBRA OPIEKIE NAD CHORYM Z RODZINY bąsz za szybciej wykonaną operacje........ SZARA RZECZYWISTOŚĆ IV RP i byłych rzadow POZDRO

  • 0

    10. ~jacek  2007-05-29 15:10:37  host: cij78.neoplus.adsl.tpnet.pl

    on ja rozumiem że prywatne osoby by przekręcil, jakies staruszki, ale zeby firmy tak sie daly; i ciekawe czemu akurat tp sobie wybral; cale szczescie moja firma Netii używa wiec nas ominelo :D

  • 0

    11.  2007-05-29 15:37:09

    Mnie to jedno zawsze zastanawia w takich przypadkach - jak bardzo państwo chce być wspólnikiem w takich działalnościach przestepczych. Zawsze, ale to zawsze słyszymy ile to skarb państwa stracił... I co? Nawet jakby zapłacił ten podatek, to wszystko byłoby OK? Nie byłoby przestępstwa? A co z oszukanymi ludźmi? Aaaa... Sąd cywilnyu niech każy zatrudni, wniesie stosowne opłaty itd. No k...wa piękne państwo mamy! O tych przekrętach z chrzczeniem opaliw... Słyszeliście kiedyś, żeby martwili się o oszukanych klientów? Ja zawsze słysząłem o stratach skarb z tytułu nie odprowadzonych podatków.

  • 0

    12.  2007-05-29 16:08:10

    powinien mu grozić za to zwrot min. te 5mln dla firm którym to ukradł a nie siedzenie za nasze pięniądze

  • 0

    13.  2007-05-29 16:17:51

    :) I już pomysł na biznes ;p *robrob co ukradł? Te firmy płaciły za to, że będą w książce telefonicznej i tyle (jak robił to na taką skale pewnie konsultował to z osobami które mają o tym pojęcie). Jak sie nie patrzy za co się płaci to tak to już potem jest (głupota kosztuje)... Trochę przekombinował ze skarbowym, nie od dzisiaj wiadomo że to właśnie skarbowy usadził największych mafiozów :)

  • 0

    14.  2007-05-29 16:46:09

    *GARFIELD Odnośnie korupcji to już nie ma tak lekko (co nie znaczy że jest trudno aczkolwiek na pewno trudniej), niby takie CBA nie ma super wyników (bo dużo spraw jest w toku) ale bardzo łatwo można teraz kogoś podkablować, jeden telefon do CBA i wszystko, już się chłopaki zajmują...

  • 0

    15. ~LeszekTG  2007-05-29 17:38:51  host: 088156096008.stk.vectranet.pl

    Byc moze on tych ksiązek nie wydał? i dlatego to juz jest oszustwo. Ludzie chcieli reklame w ksiażkach wiec płacili a on znikł

  • 0

    16. ~noname  2007-05-29 18:56:19  host: egj109.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Samo czytanie nie zwalnia od myślenia. Trzeba czytać i to ze zrozumieniem.

  • 0

    17.  2007-05-29 21:15:21

    pomijam sprawę że powinni patrzeć za co płacą:) ale czemu my wszyscy teraz będziemy musieli na tego gościa robić

  • 0

    18. ~  2007-05-29 21:35:10  host: chello087207229190.chello.pl

    #17: a czemu robimy na gwałcicieli i morderców?

Dodaj swoją opinię