Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Weekendowa awaria "neostrady tp"

Weekendowa awaria "neostrady tp"

WitekT 20 Lipca 2009 10:15

0 0
W niedzielę 19. lipca, między 16 a 18 niektórzy użytkownicy neostrady tp mieli kłopoty z korzystaniem z usługi. Problemem była awaria serwera autoryzacyjnego.

Problem dotknął tych, którzy musieli się w tych godzinach przelogować bądź włączali wtedy modem. Wszyscy inni mogli korzystać z sieci bez problemów - zapewniają przedstawiciele Telekomunilkacji Polskiej.

Przypomnijmy, że podobna awaria miała miejsce kilka miesięcy temu, a jej usunięcie zajęło wtedy cały dzień.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 53
  • 0

    34. ~cheap  2009-07-20 16:54:39  host: 212.160.172.70

    29. ~Th0mas - przechodząc do Netii zostałeś poinformowany przez konsultanta TP, że wszelkie awarie należy zgłoszać od tego momentu do Netii. przynajmniej u mnie tak było przy potwierdzaniu decyzji.

  • 0

    35. ~  2009-07-20 17:19:54  host: 212.160.172.70

    Nadal sa problemy :)

  • 0

    36. ~color  2009-07-20 17:54:20  host: chello089075158177.chello.pl

    A czemu nikt nie pisze, ze w największym węźle wymiany ruchu PL-IX miała dziś miejsce dwugodzinna awaria (nie żadna planowana przerwa techniczna) ? Wycięło połowę hostów internetowych, i jakoś nikt o tym nie pisze ?

  • 0

    37. ~Tomaszek  2009-07-20 18:16:22  host: nn-midgard.mrs-net.pl

    Tak ..rozumiem że w małej sieci nie działa ..ale ogólnopolskie łącze nie działa ?.....to raczej nie powinno się zdarzyć powinni się zabezpieczać ze wszystkich stron za takie pieniądze !!!!!!

  • 0

    38.  2009-07-20 19:27:27

    Przynajmniej dzieci Neostrady, trochę dały żyć ludziom.

  • 0

    39. ~Robert  2009-07-20 19:53:32  host: adhg58.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Też miałem problem z zalogowaniem w tych godzinach - zmieniłem hasło i się udało - jednak nie wiem czy to dlatego - czy może akurat było w tym momencie już po awarii (a było to już po 18). @~vari - autoryzacja ma swoje wady i zalety - zaletą jest większe bezpieczeństwo połączenia i mniejsze ryzyko włamania (czy jakoś tak - kiedyś kolega mi to tłumaczył). A ogólnie to od jakiegoś czasu (4-6 miesięcy) z Neostradą jest lepiej niż poprzednio - przynajmniej u mnie - bo już nie rozłącza po kilka razy dziennie jak było poprzednio ...

  • 0

    40. ~JK  2009-07-20 21:15:02  host: ava154.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ciekawe, że nikt nie nagłasnia awarii dnsów Dialogu, które sa jak tak regularne, że stają się oczywstą oczywistością. Oczywiście, awarię DNSa łatwiej obejśc, ale, nie każdy to potrafi a i awaria w tepsie to jednak jest niezbyt częsty widok a w Dialogu... Najbardziej mi sie podobaja odpowiedzi w BOK Dialogu- sprawdziłam, u mnie prosze Pana łącze działa. Ma pan źle skonfigurowanego windowsa. Ja mówię, że raz, że konfiguracja jest cały czas taka sama, dwa, że adresy pobieram z DHCP a trzy, że nie mam windowsa. No i Pani na takie dictum wymięka. Przekierowuje mnie w kosmos i luzik. Problemu się pozbyłem raz na zawsze, bo DNSy wpisałem na sztywno (oczywiście inne) ale niesmak pozostał.

  • 0

    41.  2009-07-20 21:19:04

    JK: a skąd mamy o tym wiedzieć, jak pierwszy raz dowiaduję się tego od Ciebie?

  • 0

    42. ~tp  2009-07-20 21:31:06  host: ds80-237-152-53.dedicated.hosteurope.de

    TP jest zabezpieczona przed awarią radiusa ma dwa, mniejsza o to gdzie:)). Tak więc to tłumaczenie brzmi co nieco mętnie. Poczekamy jeżeli te awarie zaczną się powtarzać i nie tylko netu to więcej niż mniej będzie wiadomo co jest grane i komu to zawdzięczamy

  • 0

    43. ~ukenamuniu  2009-07-20 22:18:06  host: 86-59-n1.aster.pl

    ~derek: TP potentatem? TP ma (za Markiem Jaślanem/Dziennik wg szacunków TP) 49% rynku w sprzedaży i 39% w liczbie klientów.

  • 0

    44. ~JK  2009-07-20 22:46:51  host: ava154.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ***WitekT- ja nie informuje i inni userzy też nie informują. Wszyscy przywykli do braku DNSów. Ja to nawet nauczyłem się waznych adresów stron pod IP :-) A zreszta Dialog mam w pracy, w domu mam neo. Może dlatego mi to nie przeszkadza...

  • 0

    45. ~mlody  2009-07-20 22:49:18  host: chello084010186228.chello.pl

    @42: TP ma tylko JEDEN serwer RADIUS

  • 0

    46. ~nick  2009-07-20 22:58:50  host: ehv149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    6. ~ble - a kto wykona ten donos? Twój ojciec ormowiec czy dziadek czekista? Ty na pewno nie bo nie sięgnął byś do okienka dziecko.

  • 0

    47. ~nick  2009-07-20 23:01:23  host: ehv149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    43. ~ukenamuniu - pewnie chodzi mu o potentata w dziedzinie awarii.

  • 0

    48. ~n  2009-07-20 23:22:16  host: public-gprs102415.centertel.pl

    47, pewnie nie :)

  • 0

    49. ~derek  2009-07-21 08:54:09  host: djz132.neoplus.adsl.tpnet.pl

    che to sie zdziwilem - sadizlem ze TP bardzie przewaza

  • 0

    50. ~Tepsiarz  2009-07-21 09:13:10  host: acmq180.neoplus.adsl.tpnet.pl

    45. mlody: Mylisz się. Nie powtarzaj już tego.

  • 0

    51. ~misieq  2009-07-21 20:51:34  host: 213.134.172.48

    telekompromitacja i wszystko jasne

  • 0

    52. ~krzysiek  2009-07-23 13:00:57  host: eik250.neoplus.adsl.tpnet.pl

    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=695466622

  • 0

    53. ~impassive  2009-08-01 21:39:15  host: ip-94-42-28-99.multimo.pl

    Dzisiaj miałem też coś takiego. Do Multimo nie sposób się dodzwonić. "Konsultanci" nie odbierają telefonów.

Dodaj swoją opinię