Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości webOS dostępny dla wszystkich

webOS dostępny dla wszystkich

Q! 9 Grudnia 2011 20:01

0 0

Po wielu tygodniach przepychanek odnośnie przyszłości systemu webOS, HP ostatecznie podjął decyzję. System trafi do społeczności open source i będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych.

Przypomnijmy, że w połowie sierpnia HP podjął decyzję o porzuceniu przejętego wcześniej od Palma systemu. Wywołało to niemałe poruszenie w branży, o czym szerzej pisaliśmy m.in. w tej, tej oraz tej wiadomości.




Teraz HP podjął decyzję, że jego system udostępniony zostanie na licencji open source. Oznacza to, że każdy zainteresowany programista czy producent sprzętu będzie mógł brać udział w rozwoju i korzystać z możliwości systemu w swoich projektach czy urządzeniach.

Sam HP nie porzuci wsparcia systemu i zagwarantuje mu rozwój, m.in. poprzez współudział w nowych projektach oraz ich współfinansowanie. Oprócz tego chce on również sprawować pieczę nad kolejnymi wersjami systemu tak, aby uniknąć jego rozwarstwienia.

Źródło tekstu: HP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~  2011-12-09 20:17:55  host: apn-95-41-44-64.dynamic.gprs.plus.pl

    Ja mam telefon bez systemu i mam WiFi i GPS.

  • 0

    2. ~  2011-12-09 20:18:43  host: public-gprs269516.centertel.pl

    NEWS roku!

  • 0

    3. ~  2011-12-09 20:20:27  host: 77-254-72-3.adsl.inetia.pl

    Zadziwia mnie łatwość marnotrawienia środków w takich korporacjach...

  • 0

    4. ~  2011-12-09 20:32:57  host: z33-07.opera-mini.net

    1: A ja mam telefon bez systemu i mam WiFi i TV. GPS na telefonie bez systemu jest jakimś totalnym nieporozumieniem.

  • 0

    5. ~  2011-12-09 20:34:00  host: z33-07.opera-mini.net

    HP dobrze robi udostępniając webOS na licencji open source.

  • 0

    6.  2011-12-09 21:00:42

    @1 ciekawe jaką masz w nim nawigację?

  • 0

    7. ~  2011-12-09 21:15:32  host: z33-15.opera-mini.net

    6, TrekBuddy.

  • 0

    8.  2011-12-09 22:42:00

    TrekBuddy to nędza. OziExplorer to jest to. Ale niestety tylko na telefonach z windows mobile.

  • 0

    9. ~  2011-12-10 06:47:06  host: user-109-243-92-76.play-internet.pl

    Skoro ktoś poruszył temat GPS-a na Javie, to ja uważam, że GPS na tej platformie przydatny jest tylko do aplikacji Velox, czyli takiego licznika rowerowego.

  • 0

    13. ~n00b  2011-12-10 13:25:30  host: bbh173.neoplus.adsl.tpnet.pl

    urządzenie elektoriniczne bez systemu przecież nie może działać bo samo nie wie jak. nie piszcie, że coś nie ma systemu tylko uwzględniajcie, że jest to soft producenta.

  • 0

    14. ~  2011-12-10 14:44:38  host: user-46-112-114-149.play-internet.pl

    13: Ja pisząc "telefon bez systemu" mam na myśli telefon z Javą.

  • 0

    15. ~  2011-12-10 15:02:47  host: apn-77-114-29-224.dynamic.gprs.plus.pl

    TrekBuddy to najlepszy GPS Offline na Javie.

  • 0

    16. ~JAFO  2011-12-10 21:54:32  host: dynamic-62-87-247-16.ssp.dialog.net.pl

    no to teraz bedzie wojna! to genialny os - wystarczy popatrzec na telefony z weobos - miejmy nadzieje ze potencjal nie zostanie zmarnowany!!!

  • 0

    17. ~Preza  2011-12-11 09:26:24  host: apn-77-115-20-62.dynamic.gprs.plus.pl

    Swietny pomysl HP. To bedzie konkurencja dla robota. Ciekawie bedzie

  • 0

    18. ~dkh  2011-12-11 19:13:30  host: apn-95-41-69-101.dynamic.gprs.plus.pl

    open source to moze nie bedzie w nim zaszyty CarrierIQ

  • 0

    19. ~  2011-12-11 21:23:12  host: acby106.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Robot też jest niby open source…

  • 0

    20. ~Tusio  2011-12-11 22:55:24  host: 77-255-231-246.adsl.inetia.pl

    nie mam telefonu, ale mam GPS

  • 0

    21. ~  2011-12-12 06:26:19  host: z44-11.opera-mini.net

    A ja mam rysik do Samsunga Galaxy Note, ale nie mam smartfona. :D

  • 0