Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wdrożenie NGA wspólnymi siłami

Wdrożenie NGA wspólnymi siłami

WitekT 7 Grudnia 2009 09:09

0 0

Żaden z krajów członkowskich nie powinien czekać z inwestycjami na przyszłoroczną rekomendację Komisji Europejskiej w sprawie modelu wdrażania sieci NGA (ang. Next Generation Access, czyli sieci dostępowe następnej generacji) - powiedział Parkietowi Matthias Kurth, przewodniczący Grupy Regulatorów Europejskich (I/ERG).

Każdy rynek jest specyficzny. Nie można stosować jednej miary do wszystkich i narzucać prywatnym firmom sposobu działania. Jednak rekomendacja KE jest ważna, także dla nas, i ważne będzie znalezienie porozumienia co do kształtu tego zalecenia - ocenił.
I/ERG szuka sposobu regulacji tego rynku tak, aby nie zachwiać konkurencyjnością innych (m.in. LLU) i zachować równowagę pomiędzy ryzykiem a premią. Są też jednak pierwsze wnioski - operatorzy powinni ze sobą współpracować, bo sensownym jest dzielenie się kosztami inwestycyjnymi.

Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1.  2009-12-07 15:52:42

  czyli opy czekają aż KE powie to i to aby było zgodne i pieniążki też z tego były???

 • 0

  2. ~  2009-12-07 20:27:33  host: aaql170.neoplus.adsl.tpnet.pl

  znacznie ciekawszy news jest na stronie UKE gdzie jest konsultowany model NGA ... no ale 150 stron + model odstrasza redakcje jak widze ...

 • 0

  3.  2009-12-07 20:31:29

  2: być może dla Ciebie ciekawszy, dla mnie ciekawszy - ale nie dla zdecydowanej większości naszych czytelników - a ja nie mam komfortu czasowego, żeby usiąść i spokojnie to przeczytać.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-159-91-117.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet