Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ważna decyzja URTiP w przyszłym tygodniu

Ważna decyzja URTiP w przyszłym tygodniu

WitekT 2 Czerwca 2005 12:03

0 0

Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty w przyszłym tygodniu przedstawi wyniki konsultacji dotyczących projektu decyzji Prezesa w sprawie hurtowego dostępu do sieci Telekomunikacji Polskiej.

Prezes URTiP Witold Graboś, w odpowiedzi na wniosek spółki Tele2 Polska, zamierza wydać odmowną decyzję w sprawie hurtowego dostępu do sieci TP przez alternatywnego operatora. Projekt tej decyzji został w kwietniu poddany konsultacji.

Konsultacje zakończyły się 19. maja i mamy 21 dni na opublikowanie ich wyników. Do urzędu wpłynęły cztery opinie od różnych podmiotów. Prezes Graboś prawdopodobnie poinformuje jednocześnie, czy przyjmuje niektóre z tych opinii i czy w tej sytuacji zostanie zmieniony projekt decyzji w tej kwestii – powiedział rzecznik prasowy regulatora Jacek Strzałkowski.
Dodał, że nie oznacza to natychmiast, iż decyzja będzie pozytywna. Nie sądzę, by prezes całkowicie zmienił decyzję w tej kwestii. Jeśli już, to raczej niektóre jej punkty – uważa Strzałkowski.

Jednym z głównych problemów, z jakim regulator musi się zmierzyć dotyczy tego, że WLR nie jest dobrze zdefiniowany przez nowe Prawo Telekomunikacyjne. To oznacza, że prezes może wydać ewentualną pozytywną decyzję dopiero po analizie rynków, a także po uzgodnieniu jednoznacznych definicji hurtowego dostępu do sieci – dodał rzecznik.

Źródło tekstu: ISB     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet