Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ważą się losy Elektrimu

Ważą się losy Elektrimu

WitekT 4 Października 2006 12:57

0 0

Sąd rejonowy w Warszawie nie zgodził się na odroczenie o tydzień rozprawy z wniosku obligatariuszy o ogłoszenie upadłości Elektrimu i rozpoczął postępowanie upadłościowe.

Wniosek o odroczenie rozprawy złożyli przedstawiciele Elektrimu oraz obligatariusze, przeciwko był przedstawiciel Elektrimu Telekomunikacja, który argumentował, że spełnione są wszystkie przesłanki, by sąd natychmiast ogłosił upadłość Elektrimu.

Elektrim wnioskował za odroczeniem deklarując, że w ciągu kilku najbliższych dni spłaci całość swoich zobowiązań wobec posiadaczy obligacji.
Nie wiadomo także czy sąd przychyli się do wniosku Elektrimu o upadłość z możliwością zawarcia układu, czy do obligatariuszy i Elektrimu Telekomunikacji o upadłość z likwidacją.

Trybunał arbitrażowy w Wiedniu stwierdził 3. października, że Deutsche Telekom ma zapłacić Elektrimowi za udziały w PTC nie mniej niż wynosi ich bieżąca wartość księgowa. Decyzja trybunału arbitrażowego oznacza, że Elektrim za udziały w PTC otrzyma co najmniej 604 mln euro.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~mirekb  2006-10-04 13:36:28  host: rohum6.pu.kielce.pl

    walka prawnikow nic wiecej,dla ptc juz nic nowego sie nie stanie a dt i renrbranding w 2007.Solorz niech sie przejmuje i akcjonariusze ale oni juz sobie poradza.Solorz zrobi mvno i dobrze by zrobil..

  • 0

    2. ~Ja  2006-10-04 14:14:52  host: avz6.internetdsl.tpnet.pl

    Widząc to co obecnie się dzieje w tym roku 2006 to myślę, że nowi operatorzy (nieważne czy wirtualni czy nie) ruszą dopiero może za 2 lata, więc do tego czasu nie ma sensu o tym dyskutować bo widać po newsach w necie jak to wolno wszystko idzie do przodu.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-40-41.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet