Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wave ma już napisy do filmów

Wave ma już napisy do filmów

LuiN 2 Lipca 2010 10:04

0 0

samsung s8500 wave W Samsung Apps pojawił się darmowy program o nazwie NapiPlayer. Aplikacja pozwala oglądać dowolne zgodne z Samsungiem Wave filmy z nałożonymi na nie napisami.

Aplikacja akceptuje najpopularniejsze formaty napisów: TMPlayer, MicroDVD oraz SubRip. Ponadto obsługiwane są różne kodowania znaków, w tym popularne w Polsce Windows-1250 oraz ISO-8859-2. Program zgodny jest ze wszystkimi filmami, z jakimi radzi sobie Samsung S8500 Wave - także nie będzie problemu nawet z filmami jakości HD zakodowanymi DivX-em, XviD-em czy h264.

W razie potrzeby możemy dostosować wielkość wyświetlanej czcionki (płynna regulacja suwakiem), a gdy ilość klatek na sekundę nie jest wpisana w plik z napisami - wybrać ją ręcznie.

napiplayer napiplayer napiplayer napiplayer




Rozpoczęcie oglądania filmu ogranicza się jedynie do wskazania plików z filmem i napisami na karcie pamięci. Aplikacja nie wpływa na wydajność odtwarzanego wideo.

W tym miejscu należą się podziękowania dla Jakuba Gocławskiego i Kacpra Surdy - autorów tej przydatnej i co ważne darmowej aplikacji.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Samsung Apps, wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • -1

    1. ~axel  2010-07-02 10:41:03  host: chello089072064228.chello.pl

    Co to się porobiło ;) Zaraz uruchomią funkcję automatycznego pobierania napisów (vide BestPlayer, ew. Napi_projekt) :P Na stosunkowo niedużym wyśw.telefonu napisy albo będą zasłaniać film, albo będą tak małe, że ich odczytanie będzie prawdziwym wyzwaniem ;)

  • 1

    3.  2010-07-02 10:45:52

    1, axel - suwakiem regulujesz ich wielkość, więc sam decydujesz. Według mnie wygląda to całkiem OK, choć dodałbym jeszcze jakiś cień za czcionkę dla zwiększenia czytelności.

  • 0

    4.  2010-07-02 10:53:55

    Ważne, żeby się dało na TV-out te napisy puścić ;)

  • 0

    5. ~  2010-07-02 10:57:15  host: 77-255-139-115.adsl.inetia.pl

    człowiek 3 dni nie był w samsung apps a tu taka nowosc :D /dr184

  • 0

    6.  2010-07-02 10:58:23

    Zaczynaja sie pojawiac aplikacje na BADA OS i bardzo dobrze. Ciszy tez, ze to polska aplikacja.

  • 0

    7. ~  2010-07-02 11:23:05  host: f142-047.opera-mini.net

    Softu okolo 400 pozyci a i tak malo co ciekawe

  • 0

    8. ~Gnd  2010-07-02 12:04:25  host: t01-03.opera-mini.net

    #7 fetek- niektórym mało jest zawsze, nawet jakby było 4 miliony to i tak nie skożystasz, bo nie masz bada os.

  • 0

    9.  2010-07-02 12:04:41

    hmm...godny nastepca OMNI HD wypada calkiem niezle...nawet napisy...i cena telefonu;) A NOKIOnamniakow wrecz coraz bardziej nie moge zrozumiec

  • 0

    10.  2010-07-02 12:07:42

    staruch - a ja nie rozumiem Ciebie, skoro pod innym newsem chwalisz Symbiana:) Omnię HD najgodniej chyba zastąpi Galaxy S z racji tego, że ekran nie ulega gabarytowej redukcji.

  • 0

    11. ~laston  2010-07-02 12:52:50  host: 81-219-240-239.adsl.inetia.pl

    @1 Oglądałem filmy z napisami na rozdziałce 320x240 i nie było najgorzej. Na 320x480 już ładnie to wygląda, a Wave ma 480x800 więc tam już żadnego problemu nie widzę + SuperAMOLED.

  • 0

    12. ~Michał  2010-07-02 12:59:23  host: 217.153.73.242

    A czyta polskie czcionki??

  • 0

    13.  2010-07-02 13:05:22

    LuiN - może wreszcie otworzył oczy? ;-)

  • 0

    14.  2010-07-02 13:11:24

    luin a moze to Ty nie czytasz ze zrozumieniem-symbian jest mozliwy a telefon jest kombajnem multimedialnym za caloksztalt;) -nie za symbiana

  • 0

    15. ~axel  2010-07-02 15:38:55  host: chello089072064228.chello.pl

    @11 mnie raczej chodzi o rozmiar wyświetlacza w calach, a nie rozdzielczość (choć i tak przecież nie jest bez znaczenia). W każdym razie warto docenić inicjatywę :-)

  • 0

    16.  2010-07-02 15:55:55

    Super sprawa! A jeśli się nie mylę, to Android nie obsługuje polskich znaków w napisach, więc dali im popalić. :D @14: nie wiem jak poprzednia, ale ta wypowiedź jest bardzo niezrozumiała ;)

  • 0

    17.  2010-07-02 16:17:11

    12, Michal - tak, działają polskie znaki (jest informacja w newsie o obsługiwanym kodowaniu).

  • 0

    18.  2010-07-02 21:00:53

    Korzystałem z Opery Mini na początku jej oficjalnego wydania u nas, w 2006 roku, na Nokii 6020. Potem korzystałem z tej samej Opery już na Nokii 6230. Teraz mam podobno słaby ekran ale dla mnie orientacja pozioma robi swoje. Wtedy, ciągle czytałem, że jak tak można, nie mówiąc o postach, które ja jakoś zamieszczałem. A teraz, okazuje się, że można oglądać filmy z napisami, na ekranie, jak do tego celu, jednak małym. Z filmów rezygnuję, za dalszą możliwość czytania i odpisywania z Opery Mini dziękuję ;-)

Dodaj swoją opinię