Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Warszawskie HSDPA w Plusie dzięki Nokii

Warszawskie HSDPA w Plusie dzięki Nokii

WitekT 23 Listopada 2006 13:13

0 0

Nokia współpracuje z Polkomtelem przy uruchomieniu komercyjnej sieci HSDPA na terenie Warszawy.

Firma Polkomtel jest dumna, że może dostarczać swoim klientom najbardziej zaawansowane usługi o najwyższej jakości, dlatego unowocześnienie wykorzystywanej przez nas sieci 3G do HSDPA było naturalnym krokiem. Przy wprowadzaniu nowych usług dla klientów niezwykle cenna jest umiejętność szybkiego przeprowadzenia wdrożenia oraz kadra specjalistów, dysponująca odpowiednią wiedzą techniczną. Obecnie korzystamy z sieci Nokia WCDMA 3G, więc aktualizacja do sieci HSDPA wymaga tylko nowego oprogramowania, które zapewni nam uruchomienie usług HSDPA w sposób bardzo łatwy i szybki — powiedział Thomas Eberle, dyrektor ds. technicznych w Polkomtelu.




Bardzo cieszymy się, że firma Polkomtel wybrała rozwiązania i profesjonalne usługi oferowane przez Nokia w ramach współpracy przy uruchomieniu komercyjnej usługi HSDPA w Polsce. Nasze rozwiązanie umożliwia firmie Polkomtel zaoferowanie jej klientom mobilnych usług szerokopasmowych, co przełoży się na zwiększenie lojalności abonentów oraz osiągnięcie dodatkowych przychodów — mówi Giuseppe Donagemma, wiceprezes ds. sieci w Nokii.

Polkomtel i Nokia współpracują ze sobą od 1996 roku. Nokia dostarcza rozwiązanie HSDPA na podstawie rozszerzenia istniejącej umowy ramowej dla sieci GSM/EDGE oraz WCDMA 3G podpisanej w 2005 roku.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 0

    1. ~rollo  2006-11-23 13:20:03  host: apn-100-190.gprsbal.plusgsm.pl

    to czekamy z radoscia :) - chociaz skoro to tylko zmiana oprogramowania to czemu tyle to trwa - z drugiej jednak strony bawienie sie softem struktury ktora musi dzialac zawsze i wszedzie to tez nielatwa sprawa - upgradey platformy nie zawsze przebiegaja prawidlowo jak mowi doswiadczenie - tak wiec trzymam kciuki i czekam niecierpliwie

  • 0

    2.  2006-11-23 13:23:44

    Coś wolno to edge Nokia dostarcza Plusowi albo Plus nie składa zamówień :( z hsdpa widać Plus jak chce to potrafi szybko je udostępnić ale z edge już nie może czytaj nie chce :/

  • 0

    3.  2006-11-23 13:52:37

    nie tylko Nokia....EDGE to akurat głównie Ericsson...

  • 0

    4.  2006-11-23 14:05:18

    D@rio: eee? Jak głównie Ericsson???

  • 0

    5.  2006-11-23 14:06:31

    Nie dawno czytałem w dodatku gazeta praca że Ericsson szukał ludzi do pracy właśnie w terenie :) może dlatego Plusa edge ma takie braki bo Ericssonowi brakuje ludzi ;)

  • 0

    6. ~poleski  2006-11-23 14:12:04  host: apn-99-41.gprspla.plusgsm.pl

    miejmy nadzieję,że szybko hsdpa będzie dostępne w całej sieci 3G Plusa,a nie tylko w Warszawie.

  • 0

    7.  2006-11-23 14:29:10

    Szalony może Plus planuje w Aleksandrowie UMTS z HSDPA wiec dlatego nie chcą tam rozwinąć EDGE?

  • 0

    8. ~mirekb  2006-11-23 14:37:50  host: apn-100-185.gprsbal.plusgsm.pl

    juz to widze..takie newsy pięknie wyglądaja.nic po za tym.pisalismy wszyscy o tym.szalony dostaniesz prędzej umts/hsdpa niz edge ale napiszesz jak szybko;-)plus robi duzy blad nie rozwijajac edge.pisza w tym newsie o lojalnosci..to nieporozumienie.cenie plusa tylko dlatego ze w tej cenie nic innego lepszego nie mam ale zobacze czy nie postawic na wi-max a wtedy plus niech zapomnie o lojalnosci..szkoda ze o cenach jakie bieze nokia za hsdpa nic nie pisza..to duze pieniadze..ale monopolisci robia co chca..

  • 0

    9.  2006-11-23 14:41:06

    Richo- jakby tak było to nie płakałbym tak . Niestety takie plany Plus ma dopiero w 2008roku i znając życie pewnie w 4 kwartale :/ do dziś tylk Era składała w Aleksandrowie wniosek o budowę NodeB , Plus niestety nie i znając realia od wniosku do odpalenia stacji często ponad rok trzeba czekać to aż wierzyć mi się nie chce że jeszcze w moim rejonie Plus jako jedyny ma i będzie miał tylko gprs :/ czemu ja wybrałem ta sieć ? Po to by w domu mieć prędkości 3-5kB/S !!! Biorąc Plusa ponad 2 lata temu byłem przekonany że będę miał w domu minimum edge jednak się myliłem :(

  • 0

    10.  2006-11-23 17:18:53

    Szalony- ja zauważyłem będąc ostatnio w Gilwicach i Zakopanem (tam gdzie ma Plus UMTS) że nie ma tam zasięgu EDGE więc może w twojej okolicy faktycznie szykują sie na umts ;)

  • 0

    11. ~znudzony  2006-11-23 23:24:48  host: aake221.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Szalony: idź się człowieku leczyć. Pod każdym newsem o gprs/edge/umts Twój płacz jaki to Plus jest zły bo nie dał ci edge. Nie podoba się to wy****laj do konkurencji.

  • 0

    12.  2006-11-25 14:18:17

    Znudzony widzę że nerwy Ci puszczają :-) ależ ja jestem u konkurencji co nie przeszkadza mi pisać o tym edge bo jest o czym pisać :) i w przeciwieństwie do ciebie dla mnie to nie jest nudne. I uważaj na słownictwo by nie wypada pisać wulgayzmy gdyż to źle świadczy o osobie która je używa ;)

Dodaj swoją opinię