Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Warszawa: awaria sieci Orange

Warszawa: awaria sieci Orange

sirmark 15 Września 2008 14:58

0 0
Jak informują użytkownicy, w Warszawie od ok. godziny 12 występują problemy z siecią Orange.

Mamy awarię jednej z central - powiedział portalowi Onet.pl Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Grupy TP Nie działają telefony dla klientów z południowo-wschodniej części Warszawy, m.in. na Mokotowie, Wawrze, Pradze Południe. Przyczyną są kłopoty techniczne jednej z centrali. Usuwanie awarii może potrwać jeszcze godzinę

Na początku września poważną awarię odczuwalną w województwach warmińsko-mazurskim, lubelskim i dolnośląskim miała sieć Era.


Źródło tekstu: Onet, wł     

Dodaj do:
w sumie: 45
  • 0

    26.  2008-09-15 20:47:22

    ZICO: Ja też nie mam problemów z dodzwonieniem się w Orange oprócz dni gdy paraliż sieci jest oczywisty np. w Sylwestra, Wigilia itp. Co do Simplusa to używałem go podczas awarii. Niestety w moim przypadku Plus mnie okradł. Oddali mi jedynie 12 zł, a bonus w postaci 30 min dawany wszystkim na otarcie łez był dla mnie śmieszny. Podczas awarii kupiłem kartę TT i używałem jej w drugim telefonie gdy zauważyłem błędne naliczanie w Simplusie. Niestety, system aktualizował mi konto nie wiadomo za co. Obciążał dziwnymi opłatami choć nie korzystałem z telefonu, tylko odbierałem. Wg moich wyliczeń powinni mi zwrócić coś koło 50 zł, na koncie w czasie awarii miałem trochę ponad 70 zł. Niestety, reklamacje nie przyniosły rezultatu. Zostałem więc z TT bojąc się powtórki. Większość moich znajomych posiadało Simplusa, niektórych bonus cieszył, ale dużo osób też nie odzyskało pieniędzy. Takim cudem w ciągu miesiąca 90% mojej książki przeszło do Orange, trochę do TT. Po pół roku ja też uległem i znalazłem się w POP-ie. Plus w moim mieście bardzo dużo klientów stracił umacniając dość mocną pozycje Orange.

  • 0

    27. ~  2008-09-15 20:55:14  host: f142-060.opera-mini.net

    @biotyt: tak się składa, że najwięcej korzystam z plusa, a najmniej widzę tu problemów - oczywiście poza słynnym padem, któremu nie zaprzecze. Od tamtej pory cisza. Nie bierz tak dosłownie moich słów, że orange pada co kilka dni - ale trochę często...

  • 0

    28. ~  2008-09-15 21:02:57  host: f142-060.opera-mini.net

    Dokładnie, tak jak ZICO napisał - mi też oddali z nawiązką. Nie pamiętam dokładnie jak to było, ale oddali to czego domagałem się w reklamacji, a dodatkowo napisali jakąś taką śmieszna formułkę, że biorąc pod uwagę indywidualne podejście, bla bla - dają mi jeszcze trochę. W sumie dostałem 30zł, a realnie patrząc straciłem ok. 13-15zł. Najważniejsze było jednak to, że owe 30zł przedłużyło mi darmowy nr o 7 chyba dni, bo dostałem je akurat jak mi sie kończył. Był to czas, gdy darmowy nr był za zasilenie :-) Nie mówię już o bonusie 30min, bo to śmieszne - ale niektórym sie przydał.

  • 0

    29. ~kwistas  2008-09-15 21:06:43  host: w3cache.wignet.pl

    27. jeśli korzystasz z PLUSA to na to wygląda że nie masz pojęcia jak chodzi na dzień dzisiejszy sieć Orange. Pewnie zaraz będziesz wymyślał że masz tam jakiegoś kumpla co mu podobno telefon nie chodzi.

  • 0

    30.  2008-09-15 21:10:24

    kwistas: Nie wiemy jak u Ciebie, ale wiemy jak dzisiaj chodziła sieć w Warszawie:) U mnie chodzi tylko przy oknie, ale tylko wtedy jak ja nie chodzę. Inaczej zrywa. Orange oczywiście

  • 0

    31. ~  2008-09-15 21:18:10  host: ip-88-207-243-109.dyn.luxdsl.pt.lu

    kwistas, uspokój się chłopie i czytaj ze zrozumieniem. Jak piszę, że korzystam NAJWIĘCEJ z plusa, to chyba nie znaczy, że WYŁĄCZNIE z plusa? O żadnym kumplu pisał nie będę, a już na pewno wymyślał nie będę. Widziałeś na forum posty dotyczące działania sieci orange? Wszyscy tam wymyślają wg Ciebie? Te wpisy z Opery to moje. Łukasz

  • 0

    32. ~kwistas  2008-09-15 21:23:00  host: w3cache.wignet.pl

    31. ok nie irytuj się tylko tak zasugerowałem. Wiem jak to w Orange( w Erze też miałem, PLUSA też przerobiłem) potrafi rwać połączenie, ale jak zmieniłem telefon ten problem mi już się nie zdarza.

  • 0

    33. ~  2008-09-15 21:26:48  host: ip-88-207-243-109.dyn.luxdsl.pt.lu

    @piotrM: dobre, dobre :-) Jak widzisz kwistas ja tu nic nie wymyślam. Jeszcze co do zajętości sieci: nie powiem, że nie - owszem, zdarzało mi się w plusie, ale teraz mniej więcej od roku może ze dwa razy. Nie mogę natomiast nic powiedzieć na temat play, bo wtedy faktycznie bym wymyślał - nigdy tej sieci nie używałem. Łukasz

  • 0

    34. ~ukenamuniu  2008-09-15 23:16:08  host: 86-59-n1.aster.pl

    #20: odezwę się, ale by Ci opowiedzieć o dyskusji z inżynierem z bardzo lubianej przez Ciebie firmy. Zapytałem: jak szybko jest w stanie wykryć awarię łącza abonenckiego? W ciągu 200 milisekund! A jak często bada? Raz na 24 godziny.

  • 0

    35. ~  2008-09-16 08:57:45  host: gsl130.internetdsl.tpnet.pl

    ~ukecostam: a jak często badają w Twojej ulubionej firmie?

  • 0

    36. ~  2008-09-16 08:59:50  host: gsl130.internetdsl.tpnet.pl

    w kazdym bądź razie Orange miała pecha, bo to awaria w warszawce i od razu ogólnopolskie media o tym trąbiły (pewnie jakiś redaktorek nie mógł dodzwonic się do wszystkich w orange i się zdenerwował).

  • 0

    37. ~robek  2008-09-16 09:54:55  host: dpk226.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czy pecha? biorąc pod uwagę liczbe mieszkańców Warszawy, to taka awaria jest porównywalna z awaria połowy innego województwa...do tego problemy były nawet i 100 km od Warszawy, zatem trudno się dziwic , że było o tym głosno, a jeszcze gorzej, że problemów w orange co raz więcej

  • 0

    38. ~  2008-09-16 11:24:15  host: gsl130.internetdsl.tpnet.pl

    no właśnie pech, bo awaria np. na podkarpaciu nie wywołała by tyle zainteresowania mediów.

  • 0

    39. ~MAL  2008-09-16 12:30:22  host: bgw108.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w LUBLINIE w tych godzinach tez nie dzialala siec UMTS (3G). trzeba bylo wybrac manualnie siec GSM, ktora dzialala caly czas bez problemow, ale wiekszosc ludzi ma ustawiony wybor automatyczny co powoduje ze domyslnie jest wybrana siec 3G ktora byla sparalizowana.. :/ wiec tak samo jak w Stolicy, ludzie z telefonami UMTS zostali odcieci. brawo ORANGE

  • 0

    40.  2008-09-16 13:07:00

    #21 @olo: nie zaprzeczali, ze to byly sztuczne kolejki. Jablczynski nawet to potwierdzil. Jesli masz dowody na poparcie swoich slow, to rzuc linka or smth ;)

  • 0

    41.  2008-09-16 13:15:54

    PLANET - zaprzeczyło samo France Telekom: http://telepolis.pl/news.php?id=12313

  • 0

    42. ~ZICO  2008-09-16 14:32:24  host: abjc73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    LuiN: To prawda zaprzeczyło, bo tak wogóle to FT dość często lubi czemuś zaprzeczać:-)Ciekawe czy zaprzeczą też temu, że iPhone z polskiego Orange same wysyłają smsy?

  • 0

    43. ~ZICO  2008-09-16 14:34:43  host: abjc73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #24: Kwistas odśwież mi pamięć, bo naprawdę nie pamiętam:-)

  • 0

    44. ~nick  2008-09-16 16:56:59  host: cs-tor.bu.edu

    Mszą się kilkuletnie zaniedbania w rozbudowie sieci! Orangutan ma najmniej BTSów w stolicy a do tego większość to tylko DCS, prawie nic nowego nie stawiają! Zupełnie inaczej jest w Erze, mają najwięcej stacji i nie ma miesiąca w którym by nie odpalono kilku nowych stacji.

  • 0

    45. ~dejf  2008-09-25 20:30:07  host: 87-126-161-176.btc-net.bg

    44 tylko jakoś Era też miała ostatnio awarię,takie rzeczy się zdarzają...Orange inwestuje nie tylko w infrastrukturę-stara się dostarczać usługi jakich inni nie są w stanie lub po prostu nie oferują...

Dodaj swoją opinię