Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Warner Music w Muzodajni

Warner Music w Muzodajni

WitekT 21 Lutego 2011 12:47

0 0
Do zasobów muzycznego serwisu Plusa - Muzodajnia - dołączyli artyści związani z wytwórnią Warner Music. W ten sposób serwis wzbogacił się o kolejne utwory i ma ich teraz 1,7 mln.

Warner Music, jeden z czterech potentatów rynku muzycznego, wnosi do katalogu Muzodajni takich artystów, jak Madonna, Seal, Phil Collins, R.E.M., Green Day, Led Zeppelin, Eric Clapton, Red Hot Chili Peppers, Enya, Fleetwood Mac czy Genesis.

Z serwisu skorzystało już 230 tys. osób, a stały abonament ma aktualnie 170 tys. W ubiegłym roku z Muzodajni pobrano 6 mln plików muzycznych.


Źródło tekstu: Plus, wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • -2

    1.  2011-02-21 13:03:16

    Nigdy nie korzystałem z Muzodajni. Muszę obczaić ten serwis. Ciekawe czy mają Foo Fighters. Napalam się na ich koncert w Kolonii. Na Facebooku Ery można wygrać na niego bilety.

  • 2

    2. ~mp3  2011-02-21 13:04:05  host: 84-10-102-197.dynamic.chello.pl

    Tyle milionów dostępnych piosenek sprawia że Muzodajnia staje się w pełni konkurencyjna dla kolosów w branży (iTunes i sklep Nokii) a ceny ma kilkadziesiąt(!!!) razy mniejsze. Mam nadzieję że inne, złodziejskie sklepy przestaną nas okradać żądając ok. 3 zł za utwór skoro w muzodajni w tej cenie można mieć kilka albumów!

  • 1

    4.  2011-02-21 13:15:49

    Są sytuacje (regulowane umowami jak się okazuje), ze nie ma utworów krótszych niż 60 sekund! Nie ma problemu jeśli ktoś ściąga pijedyncze pliki, jednak ma to znaczenie kiedy pobiera się płytę jako całość, gdzie kolejne utwory stanowią zwartą całość! W przypadku koncertowych wydań to jest poważny problem, bo jak ktoś nie zna płyty, to nawet nie zwrócu uwagi, ze nie ma intro krótkiego do płyty gdzie ścieżki są wyraźnie rozdzielone.

  • 0

    5.  2011-02-21 13:18:39

    No i zapomnijcie żeby z Sony coś znaleźć ;-)

  • 0

    6.  2011-02-21 14:11:39

    A są dostępne mp3 z wytwórni EMI?

  • 0

    7. ~na  2011-02-21 14:12:10  host: cnx121.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czy takie zespoły jak acdc, **** coldplay to warner ? ew. jak cos takiego najłatwiej sprawdzic ?

  • 0

    8.  2011-02-21 16:03:33

    nie ma EMI co jest odczuwalne w ofercie.

  • 0

    9. ~  2011-02-21 16:44:49  host: z20-05.opera-mini.net

    @wlo przy CD wyswietlalo mi sie bodajze 192kbps a gralo lepiej niz mp3 do momentu gdy w ramach jak prztpuszczam promowania nowego formatu i nowych zyskow odtwarzacze CD poslusznie nie obnizyly lotow :-) Przy takim bitstreamie jakosc to juz raczej kwestia przetwornikow/filtrow i wzmacniaczy(kow) cyfrowych. Wyleczyli mnie ze sluchania muzyki ale kolekcja CD czeka na lepsze czasy tzn az Chinczycy wyprodukuja wlasne przetworniki :-(

  • 0

    10.  2011-02-21 17:39:55

    9. - no słychać... na poczciwym (nie mam jakiegoś super sprzętu stacjonarnego, zwykły raczej) sprzęcie stacjonarnym słychać różnicę przy niektórych rodzajach muzyki - ja słucham np. Led Zeppelin i - nie wiem, może przesadzam - ale np. talerze fatalnie słychać podczas gdy słuchając tego samego pliku z odtwarzacza mp3 i słuchawek, nawet dobrych - nie odczuwam tego dyskomfortu ;-)

  • 0

    11.  2011-02-21 17:41:24

    Z radia muzyki dużo słucham - lubię radio - lepszą mam jakość "w uszach" takiej dość dynamicznej niż z pliku 128 kbps czy nawet 192 kbps na sprzęcie stacjonarnym.

  • 0

    12. ~  2011-02-22 02:10:05  host: z19-11.opera-mini.net

    Ale o ile dobrze zrozumialem bo troszke zawile piszesz :-) potwierdzasz ze sprzet stacjonarny w tym odtwarzacze CD gra OBECNIE czesto gorzej od przenosnych mp3 i tu zgoda. Jest tylko kwestia dlaczego :-) No coz mam dobra pamiec i pamietam jakgral odtwarzacz CD przy 192kbps pare lat temu a jak obecnie. Ten subiektywnie odczuwany efekt dynamiki moim zdaniem nie przynalezy do formatu cyfrowego a raczej do przetwornika i jest efektem wykonturowania dzwieku. Slyszalem go i na plytach CD w zaleznosci od odtwarzacza. Pojawia sie namacalnosc, nawet hiperrealizm i glebia sceny ale pewnym kosztem. Analogicznie do cyfrowego wykonturowania zdjecia. Stad jesli juz to pewien umiar jest wymagany. Zreszta w moim wypadku ta "dynamika" okazala sie nietrwala. Szpileczki zaczely plywac, instrumenty urosly ale sie zatarly a scena splaszczyla. Stad nie bawie sie w tak grajace odtwarzacze czy to CD czy przenosne cyfrowe.

  • 0

    13.  2011-02-22 08:01:31

    12. - oczywiście, że nie! Ponieważ jest lepszy, słychać na nim po prostu niedoróbki plików muzycznych kompresowanych różnej maści i jakości kodekami, niż na przenośnych odtwarzaczach, które - no co tu dużo mówić - nie grzeszą jakością ;-) Są oczywiście i sprzęty i słuchawki dobre, ale kto zapłąci za same słuchawki 5 razy tyle co za odtwarzacz z byle marketu elektronicznego (mówię o tych odtwarzaczach w koszu a nie zapakowanych i oddzielnie eksponowanych z tymi dzyndlami co włączają alarm przy próbie wyniesienia) łącznie ze słuchawkami? Bo takiech powszechnie ludzie używają - taka więc jest masowa oferta muzyki jakie potrzeby.

  • 0

    14.  2011-02-22 08:15:27

    A propos... Nie mogę nigdzie znaleźć informacji jakich kodeków używa WinAmp w tej płatnej wersji bez ograniczeń... Ktoś wie?

  • 0

    15.  2011-02-22 08:26:08

    OK, przejrzałem faq-i winampa... Winamp uses a high quality Fraunhofer IIS-based MP3 Decoder for playback. The MP3 Encoder used for ripping and transcoding is based on LAME (current version 3.98). Muzodajnia też enkoduje LAME.

  • 0

    16.  2011-02-22 10:50:34

    eh, nie mam się do czego przyczepić. Akurat muzodajnia to dobry pomysł plusa. Jak ja nie lubię tej sieci (byłem w niej 40 miesięcy albo trochę więcej). Pozdrawiam

  • 0

    17. ~marco  2011-02-22 11:12:07  host: z02-14.opera-mini.net

    Muzodajnia to nie pomysl plusa a firmy e-muzyka i universala oraz partnera technologicznego. Kupil pomysl plus. Od poczatku mialy byc wszystkie 4 glowne wytwornie ale jakos do tej pory im sue nie udalo. Warner dolaczyl bo e-muzyka z nim od dawna aktywnie wspolpracuje ale raczej na Sony a zwlaszcza na EMI bym na razie nie liczyl. Wytwornie a i rynek ida raczej w kierunku free streamingu jak Spotify czy bardzo popularny na zachodzie I bardzo fajny serwis Deezer. we francji mozna juz spotkac pakiety na komorke przez co sciaganie fizycznych plikow traci sens. Co innego muza ktora naprawde chcemy miec w archiwum ale mysle ze wtedy i tak kupujemy plyty cd. Mimo wszystko muzodajnia to super serwis z atrakcyjnymi cenami ale bez wszystkich 4 wytworni ciezko osiagnac super wynik nawet przy tak niskiej cenie i wpychaniu tego w mixie... Mam nadzieje ze jednak uda im sie dogadac z Sony i emi bo wtedy to bylby case na skale swiatowa....

  • 0

    18. ~  2011-02-22 13:55:34  host: z31-03.opera-mini.net

    @wlo i znow sie zgodze, ze na lepszym sprzecie tylko lepiej slychac niedoskonalosci nagrania, ale te swietne odtwarzacze CD obecnie w mojej wyobrazni funkcjonuja juz jako byty mityczne. Fakt jakis czas temu odpuscilem i przestalem szukac. Zreszta bylem np swiadkiem jak w salonie audiofilskim szef do zaprzyjaznionego bywalca narzekal jak on TO ma niby sprzedawac. Ciekawe bylaby statystyka ile tych audiofilskich salonow zniknelo w ostatnich latach. Sam znam kilka. To tez nie kwestia ceny bo sprzet za prawie trojke gral na moje ucho tym samym lub takim samym przetwornikiem co chinczyk za 150 zlotych. Roznica byla tylko w czasie przesterowywania sie i utraty dynamiki ukladu przetwornik/stopnie wyjsciowe. Sprzet za 3ke trzymal dynamike przez ok. godzine po czym dzwiek zaczynal plywac. Trwala utrata dynamiki po ok. roku tej frustrujacej zabawy. Chinczyk utracil dynamike praktycznie od razu ale jak na razie mniej. Startowal z nizszego poziomu zatrzymal sie na o dziwo wyzszym, jak dotad :-)

  • 0

    19. ~ted  2011-02-22 14:55:57  host: 94-75-90-220.home.aster.pl

    ilość piosenek stale się zwiększa, myśle że to kwestia czasu kiedy muzodajnia dogada się z resztą wytwórni. Ogólnie super sprawa !

Dodaj swoją opinię