Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wandale pod okiem przechodniów

Wandale pod okiem przechodniów

WitekT 11 Lipca 2005 12:26

0 0

Od 1. sierpnia brytyjska firma Youview uruchomi nową usługę, która pozwoli mieszkańcom Wysp przesyłać do odpowiednich służb anonimowe wiadomości SMS i MMS z powiadomieniem o aktach wandalizmu.

W chwili, gdy któryś Brytyjczyk zauważy np. źle zaparkowany samochód, czy malowanie graffiti, może zrobić zdjęcie lub napisać powiadomienie i wysłać je z telefonu komórkowego. Istotne jest to, że nie musi ujawniać swojej tożsamości, a tym samym nie naraża się na zemstę.
Wszystkie powiadomienia będą odbierane przez specjalną Jednostkę ds. Zachowań Antyspołecznych, nowo utworzoną grupę przedstawicieli społeczności lokalnych, którzy współpracują z policją i miejskimi radami. Po interwencji, osoba zgłaszająca przewinienie będzie otrzymywać wiadomość z zaproszeniem do odwiedzenia strony internetowej, gdzie będą opisane szczegóły akcji podjętej przez wspomnianą Jednostkę.

Jak wyjaśnia Fiona Brownsell, szef wykonawczy firmy Youview, pomysł powszechnej inwigilacji zrodził się w związku z tym, że siły policyjne są ograniczone i nie mogą monitorować wszystkiego. Brownsell przyznała także, że obecnie trudno jest oceniać skuteczność działania Jednostek ds. Zachowań Antyspołecznych, ponieważ są one dopiero na etapie tworzenia. Tak więc z oceną inicjatywy Youview trzeba będzie nieco zaczekać, niemniej już obecnie można zauważyć, że pomysł dość niebezpiecznie przypomina Orwellowską rzeczywistość Roku 1984.

Źródło tekstu: Vnunet, 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-150-98.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz smartfonu z rysikiem (takim, jak np. w Galaxy Note)?

Galaxy Note 9 na renderach

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet