Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Walne Polkomtela - ciąg dalszy

Walne Polkomtela - ciąg dalszy

WitekT 21 Kwietnia 2005 11:59

0 0

Walne Polkomtela będzie dziś kontynuować przerwane w marcu obrady. Polskim akcjonariuszom nadal daleko do zgody.

Gdyby między akcjonariuszami spółki doszło do porozumienia w sprawie sprzedaży akcji i wprowadzenia ich do obrotu giełdowego, WZA głosowałoby prawdopodobnie uchwałę w sprawie odstąpienia od prawa pierwokupu przysługującego wszystkim posiadaczom akcji. Taki scenariusz jest jednak raczej nierealny.
Spór toczy się nie tylko między polskimi i zagranicznymi udziałowcami, ale także w gronie tych pierwszych. PKN Orlen nadal optuje za szybką sprzedażą pakietów kontrolowanych przez polskie firmy. PSE, a przede wszystkim KGHM, zupełnie nie mają na to ochoty. KGHM zapewniajednak, że docelowo chce się pozbyć akcji operatora, ale nie tak szybko, gdyż nie chce stracić prawa do dywidendy, a także nie ma widoków na alternatywną inwestycję, która przynosiłaby podobne zyski. A potężnej gotówki ze sprzedaży akcji na razie nie potrzebuje.

PKN Orlen będzie kontynuował z PSE i KGHM współpracę zmierzającą do wspólnego wystąpienia z ofertą sprzedaży akcji Polkomtela. Wedle opinii doradców oraz posiadanych przez PKN Orlen analiz, obecny moment jest optymalny do przeprowadzenia tej transakcji. W przypadku gdyby WZA nie podjęło uchwał o upublicznieniu Polkomtela, Orlen na pewno zaproponuje ponownie kontynuację współpracy z PSE i KGHM na warunkach zawartych w nowym porozumieniu oddającym dynamikę procesu. Pewne wydaje się jednak, że Orlen nie zdecyduje się na samodzielną sprzedaż swojego pakietu. Gdyby to zrobił, KGHM zapowiada, podobnie jak wcześniej PSE, że poważnie przymierzy się do solidarnego uczestnictwa w odkupie akcji.

Źródło tekstu: Puls Biznesu, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-91-246.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet