Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Walki KE z roamingiem ciąg dalszy

Walki KE z roamingiem ciąg dalszy

WitekT 5 Października 2005 12:04

0 0

Komisja Europejska uruchomiła stronę internetową informującą konsumentów o kosztach połączeń roamingowych w Europie.

Ta strona internetowa ma pomóc konsumentom w korzystaniu z jak najlepszych warunków podczas używania telefonów komórkowych za granicą. W tym celu są na niej umieszczone taryfy roamingowe operatorów we wszystkich 25 państwach UE.

Od zapowiedzi uruchomienia strony internetowej, która miała miejsce przed rozpoczęciem lata, w sektorze tym daje się zauważyć rosnącą konkurencję, w szczególności ze strony niektórych operatorów oferujących specjalne pakiety wakacyjne i inne pakiety taryfowe - czytamy w komunikacie.

Na stronie internetowej można znaleźć także dane teleadresowe punktów kontaktowych, do których można się zwrócić w przypadku problemów czy skarg.
KE zapowiada zaprezentowanie jeszcze w tym roku projektu dyrektywy ramowej, która ma zapewnić przejrzystość opłat i ułatwić walkę z nadużyciami. Komisja chce przeciwdziałać w ten sposób zbyt wysokim cenom połączeń komórkowych.

W lutym KE formalnie oskarżyła operatora telefonii komórkowej T-Mobile, należącego do Deutsche Telekom, o pobieranie zbyt wysokich opłat od zagranicznych użytkowników orzystających ze swych komórek w Niemczech. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

W lipcu 2004 roku Komisja przekazała podobne zarzuty brytyjskim operatorom - Vodafone i MM02. Jej zdaniem, obie firmy pobierały zawyżone opłaty od zagranicznych operatorów, chcących zapewnić swoim klientom roaming podczas telefonowania w Wielkiej Brytanii.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2005-10-05 19:06:35

    Polceam wyklikanie http://42.pl/url/eeW i porownanie taryf ;-) I jak tu nie mowic o zmowie. BTW wydaje sie, ze taeryfy pomaranczowe sa mocno nieaktualne, po nie uwzgledniaja 100 proc. podwyzki zwiazanej z zamiana nazwy ;-P

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet