Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Walka z drożyzną za pomocą SMS-ów

Walka z drożyzną za pomocą SMS-ów

LuiN 29 Lipca 2008 08:48

0 0

Drożejąca żywność staje się zmorą coraz większej liczby ludzi na całym świecie, także w jego bogatszej części. Nie wszyscy jednak z rezygnacją chcą patrzeć na kolejne podwyżki. Wśród nich są mieszkańcy Włoch, walczący przy pomocy SMS-ów - pisze Dziennik Internautów.

Włoskie ministerstwo rolnictwa wraz ze stowarzyszeniem konsumentów uruchomiło specjalny numer telefonu, dzięki któremu mieszkańcy Półwyspu Apenińskiego mogą dowiedzieć się, jakie są ceny wybranych produktów w różnych częściach kraju.




Wystarczy w treść SMS-a wpisać nazwę konkretnego produktu i wysłać na bezpłatny numer. Po chwili klient otrzyma wiadomość zwrotną z informacją o średnich cenach danego produktu w północnych, środkowych i południowych Włoszech.

Pomysłodawcy liczą, że pozwoli to na targowanie się przy kasie, a w konsekwencji przyhamuje wzrost cen. O pomyśle ciepło wypowiadają się ekonomiści. Ich zdaniem im więcej informacji konsument posiada o warunkach panujących na rynku, tym lepiej dla niego i dla całej gospodarki.

Źródło tekstu: Dziennik Internautów     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1. ~  2008-07-29 09:00:16  host: f96-015.opera-mini.net

    dobr

  • 0

    2.  2008-07-29 09:21:40

    Hmmm , wysokie ceny raczej nie spadaja z nieba... Jak by to powiedziala Nalkowska "Ludzie ludziom zgotowali ten los". Ale tylko naiwny mysli , ze mozna przycinac i spekulowac bez konsekwencji. Jak przystrzyga pana hydraulika , albo pania doktor na jedzeniu , to on i kazdy inny bez zmruzenia oka odbije to sobie na cenach swoich uslug. Potem zas wszyscy huralnie beda narzekac jak jest drogo. Naczynia polaczone , ale nie wszyscy chyba to rozumieja. Swoja droga , czy ktos widzial targujacego sie przy kasie w jakims Hipermarkecie?

  • 0

    3. ~jls  2008-07-29 09:22:57  host: jsl-catv-user-247-197.streamnet.pl

    podoba mi się w Polsce przydałby się serwis z cenami paliw na stacjach benzynowych

  • 0

    4.  2008-07-29 09:59:48

    jls - o tak... to by było coś. I to najlepiej jeszcze z funkcjami lokalizacyjnymi.

  • 0

    5. ~mateo  2008-07-29 10:02:38  host: ackd244.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Na południu Włoch, na autobanie są tablice informacyjne z najbliższymi stacjami benzynowymi i podanymi cenami paliw...

  • 0

    6. ~Kruk  2008-07-29 10:23:20  host: abex15.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ta informacja była zamieszczona w innnych mediach już kilka (bodajże w marcu) tygodni temu. Czyli odgrzewany kotlet...

  • 0

    7. ~  2008-07-29 10:47:43  host: bys69.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja sie tam wcale nie dziwie tym ceną. Amerykanie mają duże silniki- narzekają na paliwo, włosi mają duże brzuchy- narzekają na jedzonko. Polak biedny bedzie narzekał na obie rzeczy :)

  • 0

    8. ~qrczakos  2008-07-29 11:56:19  host: dmm195.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @issa - Wlosi sa troche innym narodem od Polakow;) swoja droga gdyby taka opcja weszla w Polsce to w kolejkach w supermarketach staloby sie conajmniej 15minut dluzej. Jak wszedzie i w tym projekcie niezle walki mozna krecic. Sadze ze ceny moglyby pojsc jescze do gory by bylo z czego schodzic.

  • 0

    9.  2008-07-29 14:05:26

    @ 2 Targować można się zawsze i wszędzie ! Często stosuję te praktyki w hipermarketach... Tylko zamiast do kasy trzeba iść do BOKu i czasami można kupić coś większego nawet za 20% taniej, ale kupując chleb to raczej by to nie przeszło

  • 0

    10.  2008-07-29 16:17:17

    Rozumiem, że jak kartofelki będą droższe na południu niż na północy kraju to ludzie się będą targować ze sprzedawcą? A jak sprzedawca się wypnie to jeden z drugim pojedzie na wycieczkę w drugi koniec kraju po warzywa? Dziwne :-)

  • 0

    11.  2008-07-29 16:21:50

    No chyba że jeśli średnia cena dla rejonu, w którym robimy zakupy będzie znacznie niższa niż proponowana przez danego sprzedawcę. Wtedy będę wiedział, że mnie próbuje wydutkać. I jeszcze jedno pytanie, ile będzie taki esemes kosztował? Czy nie przypadkiem drożej niż przykładowe kartofelki?

  • 0

    12. ~Chrome_TP  2008-07-29 16:36:31  host: 212.160.172.70

    Właściciel małego sklepiku czasem się jeszcze potarguje w markecie oj rzaadko i jeśli już to tylko w BOK-u wytykając jakieś mikrowady produktu ale wtedy przeważnie tylko zaproponują inny egzemplarz... ogólnie w razie czego to BOK zleje sprawę i stwierdzi że jak cena nie pasuje a produkt jest ok to proszę go zostawić i iść w pizdu (oczywiście sama wiadomość będzie bardziej elokwentna).

  • 0

    13. ~xxx  2008-07-29 22:27:48  host: emu29.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Niewidzialna ręka rynku ? :) co do cen paliw, przyklad pierwszy z brzegu: ten sam dzień, cena 1 l. pb95 szczecin = 4.79 zł a w policach 20 km od szczecina ok. 40 gr. taniej !!! 1 l. = 4.41 na orlenie. Od razu widać, że ceny paliw są sztucznie windowane, dlaczego by nie zarobić kilka zł więcej za to samo, zrobi się trochę szumu, że ochrona środowiska, że ropa się kończy i można podwyższać. U nas nawet jak litr będzie za 8 zł to i tak nikogo to nie ruszy i nie będzie protestował czy chociaż bojkotował.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-191-50.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~Nikolas | 2017-03-29 19:18:47

U nad jest LTE prawoT Mobile pl


~jacek | 2017-03-29 19:15:28

pewnie tłucze się od patrzenia :D


frasag | 2017-03-29 19:15:17

@3: A nie wystarczy tylko naklejka "materiały niebezpieczne" ?


~Solus | 2017-03-29 19:14:28

U mnie wyświetla ze trzeba zapłacić 9pln


~przeprosie | 2017-03-29 19:12:46

Brakuje ochrony przed WYBUCHEM !!! o tym zapomnieli !!! WSTYD !!!

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę JA+ na kartę?

Nowa oferta JA+ Na Kartę

 

Zobacz wynik | Opinie (11)

Archiwum Ankiet