Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Walka o 0-700

Walka o 0-700

WitekT 29 Kwietnia 2005 19:59

0 0

Urząd Regulacji Telekomunikacji Polski, po którego stronie jest Telekomunikacja Polska, robi problemy operatorom komórkowych z numerami audiotekstowymi.

Chodzi o numery zaczynające się na 0-700, które znajdują się w tzw. Planie Numeracji Krajowej (PNK), którym zarządza Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty. URTiP przydziela je poszczególnym operatorom, a 0-700 przypadły w większości TP. URTiP rok temu zaczął wydawać decyzje, w których stwierdzał, że operatorzy telefonii komórkowej: Polska Telefonia Cyfrowa i Polkomtel, posługując się również takimi numerami, czynią to bezprawnie i mają zaprzestać takich praktyk. Obie spółki zgodnie twierdzą, że jeśli nawet przypadkiem wystąpiła zbieżność numerów ich i TP, to numery komórkowe są wykorzystywane wyłącznie wewnątrz ich sieci i ktoś, kto nie jest abonentem, nie połączy się za ich pomocą z audiotele.
Operatorzy sieci komórkowych uważają, że nie ma nakazu wykorzystywania tylko PNK, nie ma też przepisów określających zasady numeracji wewnętrznej - tym bardziej, że URTiP nie zgłaszał sprzeciwu, kiedy cztery lata temu sieci informowały go o wprowadzeniu usług audiotele przy użyciu obecnie zakwestionowanych numerów. TP wraz z URTiP twierdzi, że sieci komórkowe nie miały prawa wykorzystywać tych numerów nawet na użytek wewnętrzny - są to też sieci publiczne i powinny korzystać z numerów z puli PNK.

Źródło tekstu: Puls Biznesu, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Zmiany dotyczące bezpieczeństwa w systemach Apple'a to:

Apple utrudni użytkownikom lajkowanie na Facebooku

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet