Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Walka cenowa na dobre

Walka cenowa na dobre

WitekT 24 Listopada 2004 13:04

0 0

Końcówka roku może być rekordowa dla operatorów komórkowych pod względem liczby zdobytych klientów - ma ich przybyć netto aż 1,8 mln. A to m.in. dzięki nowym, znacznie tańszym i prostszym taryfom.

Na IV kwartał przypada zwykle ponad 30% pozyskiwanych w ciągu roku klientów. PTC, operator sieci Era i Heyah, szacuje, że do końcu roku liczba jego klientów sięgnie łącznie 9 mln, zaś konkurentów - Plusa i Idei - po 7 mln. Przyspieszenie było możliwe dzięki obniżkom cen w dominującym na rynku systemie bezabonamentowym (telefony na kartę). Zarówno Era, jak i Plus szacują, że ceny w tym segmencie spadły w ciągu roku o ponad połowę. Operatorzy zdecydowali się w końcu na wprowadzenie tańszych ofert również dla regularnych abonentów.
Era zapowiedziała niespodziewanie we wtorek uderzenie prewencyjne. Operator wprowadzi 25 listopada "przejściową" taryfę Jedyna z podobną do konkurentów stawką za połączenia - 70-73 gr za minutę przy abonamencie za 48,8 zł (zawiera 70 minut rozmów bez dodatkowych opłat). To oferta dla nowych klientów. Abonenci korzystający z dotychczasowych taryf nie mogą z niej skorzystać. Najprawdopodobniej już na początku przyszłego roku Era uruchomi komercyjnie sieć komórkową trzeciej generacji UMTS.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz smartfonu z rysikiem (takim, jak np. w Galaxy Note)?

Galaxy Note 9 na renderach

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet