Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wakacyjne statystyki przenośności numerów

Wakacyjne statystyki przenośności numerów

WitekT 13 Września 2016 11:33

5 1

Wakacje rzeczywiście były dobrym okresem w przenośności numerów dla P4. Trochę słabszym dla Orange, ale i tak "pomarańczowi" są jedynym operatorem z dawnej "wielkiej trójki", który i licząc od początku roku, i sam okres wakacyjny, jest na plusie w bilansie - wynika z danych i szacunków TELEPOLIS.PL.



Okres wakacyjny jednym operatorom sprzyjał, innym nie. Klienci najchętniej przychodzili do P4, ale też i odchodzili trochę rzadziej niż jeszcze w II kwartale. Jest to zapewne pokłosie wprowadzonych promocji dla osób kupujących 2 lub 3 karty SIM, dająca dodatkowe bonusy tym, którzy przenosili przynajmniej jeden numer.

07-08.16 (tys.) Oddał Udział oddań Przyjął Udział przyjęć Bilans
P4 65,4 22,4% 121,3 41,6% +55,9
Orange 70,7 24,3% 71,9 24,7% +1,2
Polkomtel 65,0 22,3% 44,6 15,3% -20,4
T-Mobile 86,1 29,5% 38,9 13,3% -47,2
Pozostali 4,2 1,4% 14,7 5,0% 10,5

Z kolei T-Mobile, po niezłym II kwartale, znowu zaczyna notować zwiększoną liczbę odejść z sieci. Może to być związane z klientami, którym kończyła się oferta "100 GB i no limit za 10 zł na 4 miesiące". Udział w przychodzących lekko się zwiększył, ale wynika to nie z ofert (te są raczej słabe, dziś ma zostać pokazana nowa), ale z poprawą procesu przenośności (lepszy kontakt z klientem itp.).




Orange, choć miał trochę gorszy kwartał pod względem wyników przenośności, to zarówno w lipcu i sierpniu, jak i od początku roku, jest na plusie - odpowiednio 1,2 tys. i prawie 40 tys. W niektórych segmentach "pomarańczowi" bardzo mocno walczyli i przeceniali rynek. Pytanie czy pod nowym prezesem utrzymają tę strategię przynajmniej do końca roku.

Polkomtel wakacje ewidentnie przespał. Nie tylko udział w przyjęciach mu się skurczył aż o 3,5 p.p., ale udział w oddaniach wzrósł o 1,3 p.p. Czy Szymon Majewski pomoże? Czy A2Mobile (Aero2 należy do Polkomtela) się rozpędzi? Zobaczymy...

Zmiana udziału do 2Q2016 Oddania Przyjęcia
P4 -1,9% +7,4%
Orange +0,1% -3,6%
Polkomtel +1,3% -3,5%
T-Mobile +0,7% +1,3%

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: t-mobile | polkomtel | p4 | orange

w sumie: 33
  • 1

    14.  2016-09-13 12:49:35

    ale beka zniknął kafelek T na pasku na górze. To błąd czy skończy sie propaganda T-M na portalu telepolis? I wróci obiektywizm w artykułach

  • 0

    15.  2016-09-13 12:51:33

    @14, goldenmen - jaka znowu propaganda? Po prostu zakończyła się kampania reklamowa.

  • 0

    16. ~Tobol  2016-09-13 12:52:21  host: 83-168-110-42.static.espol.com.pl

    @4 Nazwa jest ale adblock ją wycina bo jest ona linkiem reklamowym ;-)

  • 1

    17. ~  2016-09-13 12:53:38  host: n24-04-07.opera-mini.net

    przecież w całym artykule ani razu nie jest wymienione T Mobile z nazwy.

  • 1

    18.  2016-09-13 13:03:12

    Fakt, dziwna sytuacja. P4 skomentowany, Orange skomentowany, Plus skomentowany, a T-Mobile ma najgorszy ze wszystkich wynik i... cisza.

  • 1

    19.  2016-09-13 13:07:46

    @15 skończyła się kampania reklamowa. na szczęscie krótko trwała ta bezczelna kampania reklamowa. Podejrzanie krótko czyżby reklamodawca wpływał na pracę redakcji i kazał pisać bardziej przychylne teksty na temat T-M ?
    Może umowa została rozwiązana ze względu na nie zadowolenie reklamodawcy bo było za mało pozytywnych porównań ich oferty a oni chcieli wiecej tekstów gdzie T wygrywa. tylko redakcja nie mogła znalezć odpowiednich parametrów do oferty żeby dobrac żeby zawsze T wygrało.Mogę podpowiedzieć T jaką zrobić najlepszą reklamę . wystarczy poprawić ofertę i to bedzie najlepsza reklama

  • -1

    20. ~  2016-09-13 13:44:33  host: mk31.telbeskid.com.pl

    18@ Jaka cisza. A pod tabelką co pisze.

  • 2

    21. ~Nick  2016-09-13 14:14:16  host: n12-07-07.opera-mini.net

    @20 Kto pisze? Jeśli już, to "jest napisane".

  • 1

    22.  2016-09-13 14:43:14

    T-Mobile nadal liderem... w ilościach oddanych numerów :D

  • -1

    23. ~kawowy  2016-09-13 15:02:59  host: 78-11-53-66.static.ip.netia.com.pl

    może nowa oferta tmobile cos zmieni, zobaczymy co telekomy zaprezentują wkrótce

  • 0

    24.  2016-09-13 15:27:38

    goldenmen: ale swoje wypowiedzi opierasz na faktach czy interpretacji faktów? Czy zechcesz opisać w jaki sposób T-Mobile się z nami komunikowało? Jak wydawało polecenia? Bo rozumiem z tego, co piszesz, że dysponujesz takimi materiałami. Ujawnij je więc, proszę. Podkreślę jeszcze raz - zaprezentuj FAKTY wydawania nam poleceń, a nie swoją interpretację faktu, że była u nas kampania reklamowa.

  • 0

    25.  2016-09-13 15:29:51

    Jeżeli ktoś nie widzi nazwy T-Mobile w tekście, to tylko dlatego, że używa Adblocka - czyli sam sobie szkodzi. Warto jednak to zweryfikować ZANIM nam się coś zarzuci, żeby nie wyjść na głuptaska.

  • 1

    26.  2016-09-13 17:19:31

    Teuer-Mobile jak zwykle liderem! Brawo! A nie...to w kategorii stracił klientów xD

  • 0

    27. ~edek  2016-09-13 21:19:48  host: 188.146.65.77.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Mam pytanie do znawców - jaki model przenośności numerów realizowany jest w polskich sieciach komórkowych? (OR, QoR czy ACQ)

  • 1

    28. ~ja ucieklem  2016-09-14 07:06:26  host: user-94-254-243-199.play-internet.pl

    Orange do Play. Mają w Play nowa aplikację, polecam.

  • 0

    29. ~  2016-09-14 13:04:01  host: host-89-231-215-134.dynamic.mm.pl

    Sam 2 nr przeniosłem do virgin z play

  • 1

    30. ~r  2016-09-14 19:55:46  host: 89-74-173-170.dynamic.chello.pl

    T-bombaj ma abonamenty bez zwyzek. Non stop spadki. Liczby klientów :-)

  • 1

    31. ~Specjalista  2016-09-14 20:05:15  host: 178235192143.bielskobiala.vectranet.pl

    @30 pokaż mi w tmobile abonament "bez zwyżek" jeżeli nie wyrażę zgody na spam marketingowy ;)

  • 1

    32. ~jack  2016-09-15 03:57:03  host: user-46-112-160-45.play-internet.pl

    dla mnie osobiście reklamy Lewego działają odwrotnie, nie dziwie się spadkiem TM.

  • 0

    33.  2016-09-20 13:14:44