Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Wady i zalety oferty na kartę wg klientów Play

Wady i zalety oferty na kartę wg klientów Play

orson_dzi 13 Kwietnia 2017 11:52

7 15

rejestracja numerow zestawienie

Przy okazji prezentacji nowej oferty Play przedstawił wady i zalety oferty na kartę wg klientów sieci.




Do największy zalet ofert na kartę klienci zaliczyli:
  • brak umowy (23%),
  • brak stałych miesięcznych kosztów (12%),
  • niższe ceny (11%),
  • płacenie tylko za to z czego się korzysta (10%).

Po stronie wad znalazły się:
  • mało promocji, słabe pakiety, niewykorzystane oferty, droższe pakiety, ogólnie drożej niż w abonamencie (16%),
  • konieczność pilnowania terminu doładowania (12%),
  • określona ważność konta i blokada środków po jej zakończeniu (11%).

A jakie są według Was wady i zalety ofert na kartę? Podzielcie się tym w komentarzach.

Źródło tekstu: Play; wł     

Dodaj do:

Tagi: na kartę | play

w sumie: 43
  • 1

    24. ~  2017-04-13 12:58:11  host: user-94-254-225-10.play-internet.pl

    Największą wadą są strasznie wysokie ceny

  • 1

    25. ~Janek  2017-04-13 12:59:03  host: 94.42.177.198

    a od kiedy wy dajecie takie dwa artykuły dotyczące jednej.. słabej oferty? Takie rzeczy tylko w serwisie plej

  • 3

    26.  2017-04-13 13:10:22

    Dziwne, że wśród zalet nie ma tego, że wydać można tylko tyle, ile jest na karcie i nikt cię na więcej nie da rady naciągnąć.

  • 0

    27. ~  2017-04-13 13:16:57  host: user-94-254-225-10.play-internet.pl

    Swoją drogą robienie newsa odrębnego, bo Play powiedział o tym na konferencji świadczy o tym, że daleko wam do obiektywizmu.

  • 0

    28.  2017-04-13 13:25:22

    Wszystko sprowadza się do matematyki i znajomości ofert. Raz prepaid może być lepszy raz abonament. Jak ktoś nie ma pojęcia o ofercie to będzie miał problemy z dobraniem optymalnej i weźmie co mu wcisną.

  • 0

    29. ~  2017-04-13 13:50:29  host: 165.225.84.76

    Abonament - przeżytek

  • -1

    30. ~d  2017-04-13 14:23:14  host: 140.101.31.244

    Jakoś pominęli jedną wadę - "to Play".

  • -1

    31. ~Zdzichu  2017-04-13 14:27:05  host: public-gprs373863.centertel.pl

    @28 Dokladnie. Jak ktos zna podstawy matematyki i poswieci troche czasu na analize ofert ( raz na 2 lata) to spokojnie znajdzie dobra oferte lepsza od prepaid. Niestety ludzie, z natury leniwi i "niemyslacy", podbijaja koszty wiekszosci abo u operatorow swoim nieslabnacym podtrzymywaniem popytu na slabe oferty. Operatorzy to chetnie wykorzystuja. Nie masz checi i czasu myslec -> pozostaje prepaid.

  • -1

    32. ~piokuk  2017-04-13 15:12:33  host: apn-77-114-112-103.dynamic.gprs.plus.pl

    Nie śledzę sprawy, ale być może ta oferta to krok wyprzedzający w stosunku do działania UOKiKu. Nie tak dano temu pisano gdzieś, że Urząd ma zamiar przyjrzeć się przepadającym środkom na kontach użytkowników ofert typu pre-paid. A oferta: dobra na 2012 rok.

  • 0

    33. ~martini  2017-04-13 15:18:49  host: user-94-254-130-37.play-internet.pl

    zapmnieli dodac w zaletach ..ze nie trzeba wyrazac bzdurnych zgod marketingowych i terminowych planosci zeby utrzymac ceny pakietow na karte -))

  • -1

    34.  2017-04-13 15:58:22

    Rodzinę i znajomych Mam głównie w Play więc... Kupuję pakiet sms 100 za 5zł do poza Play. Kupuję pakiet minut 100 za 15zł do poza Play. Internet sporadycznie to kupię 6GB za 25 zł....i na ROK mi to w zupełności wystarczy.

  • 0

    35. ~mateusz  2017-04-13 18:22:08  host: host-193.106.231.2.fiberlink.pl

    34 - jak na rok wystarczy ci 100 minut to może zastanów się czy w ogóle potrzebny Ci ten telefon!?

  • 0

    36.  2017-04-13 18:38:48

    @31 ja mam za darmo usługi w prepaid. Abonament to raczej z urządzeniem może być coś ciekawego. Zależy co komu potrzeba.

  • 0

    37. ~rew  2017-04-13 18:58:08  host: user-94-254-227-128.play-internet.pl

    Po stronie wad znalazły się:
    mało promocji, słabe pakiety, niewykorzystane oferty, droższe pakiety, ogólnie drożej niż w abonamencie (16%),
    konieczność pilnowania terminu doładowania (12%),
    określona ważność konta i blokada środków po jej zakończeniu
    .......................................................................................................................................................................................................................
    trzeba być mocno " roztrzepanym" by nie rzec głupim by raz na rok nie ogarnąć ważności konta nie mówiąc o tym że trudno do tego końca doprowadzić.
    zaś co do oferty - często prepaid jest dużo lepszy od abonamentu a nawet jeśli w pewnej chwili nie jest to za pół roku będzie a abonament będzie taki sam jeszcze przez rok.
    jedyne plusy abonamentów wychodzą przy ofertach bardziej skomplikowanych z różnymi usługami powiązanymi, kilkoma numerami w koncie itp choć to " zasługa " operatorów którzy nie dają wszystkich mozliwości w prepaid.
    to moje spostrzeżenia

  • 0

    38. ~  2017-04-13 21:23:58  host: user-94-254-129-118.play-internet.pl

    Gdyby nie Zbieraj Minuty to już bym dawno zrezygnował bo w niektórych sieciach jest już nawet taniej niż w Play, poza tym można by było wtedy rozważyć nju lub coś podobnego.

  • 0

    39. ~100000  2017-04-13 21:53:20  host: user-94-254-164-154.play-internet.pl

    @35 100min do innych. w play rozmawiam ok 600min/mc.

  • 0

    40. ~abonent  2017-04-14 02:34:27  host: apn-37-248-161-156.dynamic.gprs.plus.pl

    Wada to zwykle uciekajace dni ważności doładowań przy 31 dniowych miesiącach i komplikacje odnawialnych pakietów, gdy zapomni się zasilić. Lubię komfort abonamentu właśnie ze względu na ciągłość i stałość dni wystawiania faktury. Zaleta prepaid to możliwość testowania zasięgu operatora przed przeniesieniem numeru. Nawet teraz , przy rejestracji prepaid to i tak mniej zachodu niż zabawa w podpisywanie umowy i późniejszą rezygnację.

  • 1

    41.  2017-04-14 10:14:44

    Największa wada abonamentu i oferty na kartę w Play to brak dobrego zasięgu sieci macierzystej.

  • 0

    42. ~he he  2017-04-15 08:01:20  host: public-gprs211121.centertel.pl

    31@W a2 za 20zł jest pełny no limit pełny no limit rozmowy smsy/mmsy internet a do tego to pakiet cykliczny wiec jedyne o czym musisz pamiętać to o doładowaniu ,no ale tak samo jest gdy masz abo. Dla osób chcących tylko i wyłącznie rozmów masz no limit za 10zł...Słaby pre paid?Pokaż mi abo co daje ci pełny no limit na komórki i stacjonarne za 10zł...Zero umów i możesz zmienić siec kiedy masz ochotę...Takie bajeczki o lepszym abo są dobre dla tych co potrzebują no limitów lub bardzo dużo minut za granicę ale w kraju?Zbędna abo to tak naprawdę rzecz.Są też tacy co gadają tylko z rodziną i znajomymi a wszystkich mają w jednej sieci np.play a do innych sieci dzwonią "od święta" i dla nich powstała właśnie ta oferta playa ,oraz dla takich co mało co gadają ,yo jednak ta oferta jest idealna.

  • 0

    43.  2017-04-17 09:39:04

    "Po stronie wad znalazły się:
    mało promocji, słabe pakiety, niewykorzystane oferty, droższe pakiety, ogólnie drożej niż w abonamencie (16%),
    konieczność pilnowania terminu doładowania (12%),
    określona ważność konta i blokada środków po jej zakończeniu (11%)."

    Tak mógł głosować ktoś, kto nie do końca zna ofertę Per-paid na rynku. W Mobile Vikings za 29 zł w taryfie No limits 29 mam: nielimitowane połączenia krajowe (do wszystkich operatorów stacjonarnych i komórkowych), nielimitowane sms-y i mms-y, do tego 15 GB danych. Do tego aktywowałem sobie usługę autodoładowania, dzięki której to operator ściąga z mojego konta (za moją zgodą) kwotę 29 zł co miesiąc. Nic nie muszę robić a dodatkowo za tą usługę dostaję 1GB danych co miesiąc. Co więcej mam aplikację mobilną dzięki której mam szybki podgląd na swoje środki i konto.To nie jest kryptoreklama tylko oficjalna oferta operatora. Miałem telefon w abonamencie ponad 10 lat, więc mam porównanie. W obecnych czasach oferta abonamentowa straciła na swojej atrakcyjności, bo operatorzy nie dotują już telefonów. Telefon kupuję w wolnej sprzedaży a u obecnego operatora płacę tanio za usługi. Mobile Vikings działa w oparciu o sieć Play i jej zasięg w moim regionie jest bardzo dobry.
    Mając telefon na kartę nie jest się uwiązanym umową, i jak napisałem wyżej, warunki wcale nie są gorsze niż w abonamencie. Zaryzykuję tezę, że często są wręcz lepsze. A dzięki aplikacjom mobilnym można mieć pełną kontrolę nad swoimi wydatkami. Trzeba się tylko zainteresować tematem i wypróbować ofertę. A później można oceniać.

Dodaj swoją opinię