Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W wakacje LTE od Orange dla połowy Polaków

W wakacje LTE od Orange dla połowy Polaków

WitekT 8 Kwietnia 2014 12:42

14 2

Sieć LTE 1800 MHz T-Mobile, z której korzysta Orange, dociera już do 29% Polaków. Z kolei sieć HSPA+ (900 i 2100 MHz), którą w ramach NetWorkS! wspólnie buduje Orange i T-Mobile, zasięgiem pokrywa już 90% ludności naszego kraju.




Na początku wakacji (czerwiec/lipiec) sieć LTE ma docierać do połowy mieszkańców, a do końca roku do 60-65%. W tym czasie sieć HSPA+ ma już docierać do 99% Polaków.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: lte | networks! | orange | t-mobile

w sumie: 61
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    47. ~  2014-04-09 08:13:42  host: hfl170.internetdsl.tpnet.pl

    Czy możliwy jest roaming krajowy internetu LTE Play po nadajnikach Orange LTE?

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    48. ~Piotrek  2014-04-09 08:19:07  host: apn-46-169-47-43.dynamic.gprs.plus.pl

    Serce i rozum już obrzydziły Basce internet po co teraz go promują że sami mają :P 29 % w porównaniu do80 % plusa brzmi żałośnie ale i tak Pan Jabczyński się chwali

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    49. ~Tomasz  2014-04-09 08:40:47  host: apn-77-113-46-192.dynamic.gprs.plus.pl

    Bez żartów, Orange chwali się, że jest lata świetlne za Solarium? No błagam, Serce i Rozum nie dość, że mają nędznego transfera, to jeszcze poważny problem z pokryciem

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    50.  2014-04-09 09:19:57

    ~49 ale przynajmniej nikt nie odetnie tego internetu po zużyciu dajmy na to 20 GB... Niech rozwijają się z LTE, zrobi się konkurencja i powinny ceny pójść w dół, a ilość danych w górę, zobaczymy wtedy czy zielone imperium monopolistyczne wytrzyma takie tempo.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    51. ~Pa,pa...  2014-04-09 09:47:11  host: n15-04-06.opera-mini.net

    Koledzy, bardzo duźo skorzystałem ze smakiem prowadzonej dyskusji.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    52. ~  2014-04-09 10:05:52  host: hfl170.internetdsl.tpnet.pl

    Jestem zdania, że każdy powinien wybrać to co mu najlepiej odpowiada a zarazem najlepiej chodzi. Jak komuś dobrze chodzi i odpowiada Plus niech wybierze Plusa, jak Orange to Orange. Dla mnie osobiście to bez różnicy czy to jest Neostrada, czy Plus LTE czy Orange LTE, Serce i Rozum, Baśka itp. Ważne żeby odpowiadało moim wymaganiom i działało jak należy.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    53. ~asbc  2014-04-09 11:03:48  host: ip-78-30-114-245.free.aero2.net.pl

    ja mam aero2 za to orange z bierunia. Bo chodzi szybciej i mniejsze pingi niz orange platne. Porazka . UKE nadal milczy ale wyczerpalem droge reklamacji w orange a nawet zglaszalem przez nju mobilme

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    54.  2014-04-09 14:29:39

    tak czytam i czytam, ale widzę że mało kto używa lte i żadnych porad niema tylko udowadnianie czyja sieć jest ok,

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    55. ~Luis  2014-04-09 14:41:58  host: afeu184.neoplus.adsl.tpnet.pl

    LTE ma plusy i minusy np. szybki drenaż baterii w porównaniu nawet do 3G, inna sprawa, że jak mam mieć 15mbit-30mbit LTE playa (max czyli może pod nadajnikiem może tyle wyciągnie sie) to wole realne 8-11mbit jak do tej pory w heyah. I nie potrzebuje się martwić kompatybilnymi urządzeniami.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    56.  2014-04-09 14:55:21

    ~Luis- ok właśnie też tak myślałem ze tak jest, we wcześniejszym poście pisałem że jeszcze się nie spieszę do lte z powodu małej ilości danych, wolę też dobre 5 mb/s niż sto mb/s dla picu, mam play online 24giga.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    57. ~Waldek  2014-04-09 14:59:06  host: 84-10-164-54.static.chello.pl

    ciekawi mnie która z sieci- T-Mobile, Plus, Play czy Orange kiedyś zdecyduje się na LTE w mojej osadzie liczącej 2122 mieszkańców ? pewnie z 800MHz byłoby łatwiej ? zna ktoś adres e-mailowy do Play, aby zapytać o postawienie ich nadajnika ?

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    58.  2014-04-09 14:59:55

    Prędkości LTE i w Play i w Orange nie odstają za bardzo od HSPA wyższych kategorii, ale już opóźnienia są o połowę mniejsze (25-30 zamiast 50-60 ms).

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    59.  2014-04-09 16:01:07

    szczerze mówią to ogarnia mnie na przemian śmiech i politowanie widząc niektóre wpisy domagające się LTE - pokazują jak umiejętny marketing potrafi skutecznie zrobić wodę z mózgu. Przecież nawet HSPA+ bez problemu potrafi dostarczyć realnych prędkości rzędu kilkunastu Mbps, a co dopiero +DC które to podwaja. Wąskim gardłem są łącza operatorów - a na to najlepsze LTE-speedlight 3.0 Double-Channel XL nie pomoże.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    60.  2014-04-09 16:05:03

    @58
    25-30 ms to ja mam w HSPA+ pod warunkiem zastosowania dobrej anteny i małego obciążenia BTS-a (oddalonego o 4 km).

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    61. ~gościuuuuu  2014-04-09 16:34:18  host: plus-96-193.polkomtel.com.pl

    mlb - WIELKI PLUS - choć niewielu to przyjmie bo chcą LTE i koniec

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    62.  2014-04-09 17:26:31

    60: No to bardzo dobrze, cieszę się. Po prostu porównuję wyniki osiągane w tych samych warunkach (w tym wypadku bez żadnych anten zewnętrznych).

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    63. ~xy  2014-04-09 20:18:14  host: 037008226041.warszawa.vectranet.pl

    Kiedy powiat rawski i skierniewicki? Mamy już połowę kwietnia i ani śladu modernizacji sieci. Czekam z niecierpliwością na UMTS900 na wsiach.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    64. ~chris99  2014-04-09 21:03:49  host: aai74.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Do 46
    Ja miałem podobnie z T Mobile na temat zasięgu 3G. Gdy w mojej miejscowości uruchomili 3G, to wszystko działało na full zasięgu przez...parę tygodni, a później zaczął się dramat. Mieszkam ok 300 metrów od BTS z którego mam maksymalny zasięg (ok 60-65 dbm), ale mój telefon (a testowałem kilka) przełączał się non stop do jakiegoś odległego nadajnika, z którego miałem prawie zerowy zasięg (ok 113 dbm). Jakość połączeń była fatalna - cały czas przerywało, transmisja danych też koszmar. Napisałem chyba z 7 reklamacji, które niczego nie zmieniały.
    Myślę że te problemy zaczęły się, gdy Network wzięło się za konfigurację sieci.
    Problem z zasięgiem został na razie (ok miesiąc temu) rozwiązany po ok 6 miesiącach walki i pisania reklamacji, ale nie wiem też czy moje pisma coś zmieniły, bo kilka dni temu dostałem sms na temat mojej reklamacji o treści " T Mobile. Sprawdziliśmy zgłoszony przez ciebie problem, nie wykrywając błędu po stronie sieci" - czyli burdel do potęgi,
    Wcześniej otrzymywałem sms'y o treści "Sprawdziliśmy zgłoszony przez ciebie problem nie wykrywając błędu po stronie sieci", a zasięg ciągle był praktycznie zerowy i nic nie naprawione w związku z zasięgiem 3G.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    65.  2014-04-10 09:25:24

    @chris99, takie przełączanie między nadajnikami to wina modemu w telefonie. Wiem bo sprawdzałem jeszcze kiedyś na SGS2 kiedy to bawiłem się w takie rzeczy, że na jednym modemie było przełączanie i szybki drenaż baterii, a na innym było wszystko w porządku. Także jeśli masz możliwości i czas to testuj różne modemy. Jeśli tego co teraz tutaj napisałem nie zrozumiesz to wiedza żadnego działu technicznego Cię nie przekona :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    66.  2014-04-10 15:44:04

    http://bts-gsm.eu/HQ/zachodniopomorskie/szczecin/sikorskiego_26_ps_ds1/dsc05452.jpg to zdjęcie mówi wszystko ;) Rozbudowa stacji Orange w trakcie jej działania, szczególnie wymowny jest ten stojący sektor na dachu do góry kablami...

Dodaj swoją opinię