Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W tym roku taniej nie będzie

W tym roku taniej nie będzie

WitekT 3 Stycznia 2008 10:13

0 0

Ten rok niestety nie przyniesie spektakularnych spadków cen usług telekomunikacyjnych, tak jak to było w 2007 - pisze Gazeta Prawna.

Internet staniał dzięki BSA, a abonament - dzięki WLR. Łączne koszty usług w telefonii stacjonarnej spadały głównie w wyniku wprowadzania nowych planów taryfowych zawierających wliczone w cenę abonamentu pakiety minut, a także dzięki wymuszonej na TP przez UKE obniżce cen rozmów z sieci stacjonarnych do komórkowych.

Najniższe ceny dostępu do Internetu w usłudze BSA były na początku 2007 roku. Potem nastąpiła kilkuprocentowa podwyżka. Ceny nie drgnęły, gdy UKE w listopadzie zmieniło zasady rozliczeń z TP na korzystniejsze dla operatorów alternatywnych, co rozczarowało Urząd. Anna Streżyńska przyznaje, że nie może na operatorach wymusić spadku cen detalicznych.




Pierwsze doświadczenia z LLU (uwolnienie pętli lokalnej), które pozwala operatorom oferować własne usługi, też nie są zachęcające. Netia, która jako pierwsza korzysta z tej możliwości, oferuje takie same ceny jak przy WLR i BSA.

Nie należy też liczyć na spadek cen bezprzewodowej transmisji danych w sieciach komórkowych. Z rozmów Gazety Prawnej z przedstawicielami sieci wynika, że przy obecnych cenach - około 120 zł miesięcznie za możliwość przesłania do 5 GB danych - usługa jest dla operatora nieopłacalna, gdy klient prześle więcej niż 1 GB. Choć jeżeli Play przedstawi agresywną ofertę transmisji danych, to pewnie inni operatorzy na nią odpowiedzą.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 171
  • 0

    152.  2008-01-05 19:36:46

    To jest takie proste, że wystarczy podstawowe wykształcenie, tankując za 100 zł raz na 5 miesięcy mamy minutę po 20 gr/min na stacjonarne i na orango przez całe 5 miesięcy, zasilając konto np.: raz w miesiącu za 25 zł mamy minutkę po bodajże 50 gr/min, więc nie trzeba być inż. By to ocenić pod względem oszczędności, co się bardziej opłaca i jest oszczędnością.

  • 0

    153. ~skalarek  2008-01-05 21:18:33  host: 212.122.214.240

    oj mielenie grochu się robi jak zwykle.. no wiadomo że w prepaid łatwość i przyzwoite ceny NOG wygrywa, a w kategorii złożoność i najniższe ceny na dzień dzisiejszy Simplus obecnie nawet dość wyraźnie przed TT (rok temu najlepszym choć oczywiście nie dla wszystkich) @jojo broni go dziś argumentacją którą kiedyś używał @wlo (bo mam tam najwięcej numerów do których dzwonię itp) @issa trafnie uwypukla uniwersalność oferty Play. Kochani ja połączyłem to u siebie razem i mam abonament w Play i TT ;) I mówię poważnie w Polsce takie są realia że żeby rozmawiać naprawdę tanio i z dobrego telefonu to w jednej ofercie tego się zamknąć na dzień dzisiejszy nie da. @issa Play jest ok ale po 22 w TT gadam sobie za 3 grosze a ludzie w Plusie gadają sobie całymi dniami za darmo itp. I im się to po prostu opłaca bądź jest to właśnie to czego potrzebują. Miałem okazję wysyłać głupie smsy i dzwonić do Włoch to wtedy poznałem na przykład ograniczenia TT. Można mieć wszystko ale nie w jednym ;) Niestety. Dlatego zażartowałem sobie że w Polsce furorę zrobiłyby jakieś tanie prościutkie telefony z technologią dualsim.

  • 0

    154.  2008-01-05 22:38:22

    ~skalarek - ja nie bronię. Ja mówię o faktach ;-) Ja za uniwersalność przepłacać nie mam zamiaru ;-)

  • 0

    155. ~Play rzondzi!  2008-01-06 09:33:16  host: ht8.hagioteam.com

    ty skalarek zostaw tego drogiego takata i zostaw tylko Play. Ja przeszłem tylko na Play i widzę, że są o wiele tanśze ceny. A po za tym szkoda mi twoich ziomków że muszom czekać na telefon od ciebie do dziesiątej wieczorem!

  • 0

    156. ~  2008-01-06 09:37:36  host: ht8.hagioteam.com

    wlo @147 myślisz, że dzieci nie mogom się wypowiadać na forum? Jak ktoś ma inne zdanie niż ty to już jest źle bo jest młodszy i pewnie znaczy że gupszy od ciebie? Masz droższom ofertę i tyle, wywyższanie się nic tu nie da.

  • 0

    157. ~skalarek  2008-01-06 10:52:35  host: 212.122.214.240

    @155 nie przesadzaj czekać nie muszą ale dłuższe pogawędki najmilej prowadzi się jednak wieczorem ;)

  • 0

    158.  2008-01-06 11:13:58

    156. - pieprzysz... ;-)

  • 0

    159.  2008-01-06 11:17:36

    przeczytaj całłą dyskusję, znajdź kontekst mojej wypowiedzi o dzieciach i dopiero potem ze mną zaczynaj dyskusję ;-) Tak - teraz się wywyższam, bo jesteś malutkim, niezbyt inteligentnym człowieczkiem - przynajmniej to wynika z Twoich wypowiedzi... A propos... jakbyś miał problem, to wskażę Ci nr postu: 146 ;-)

  • 0

    160.  2008-01-06 18:43:20

    Oj panowie i panie - dajcie spokoj z klotniami. Nie ma ofert idealnych dla kazdego. Wiekszosc ludzi na forum telepolis wybiera optymalna dla siebie, ale niestety przecietny uzytkownik juz tak nie robi. @Skalarek - zgodze sie, zeby naprawde tanio dzwonic trzeba miec kilka nr. Sam na to narzekam, ale dzieki temu nie place za minute wiecej niz 25gr

  • 0

    161.  2008-01-06 20:00:02

    Vincenzo - a kto tu się kłóci? ~Play rzondzi! smęci sam nie wie o czym pewnie i trzeba go wyprostować ;-)

  • 0

    162. ~skalarek  2008-01-07 00:01:51  host: 212.122.214.240

    Ma rację Play rządzi ;)

  • 0

    163. ~neon  2008-01-07 09:12:00  host: dva102.internetdsl.tpnet.pl

    Może PLAY jest i fajnie bo daje te 200smsów ale połączenia nie wychodzą za tanio. Ja mam w Orange taniej po prostu bo wszystkich mam w sieci a jak wszystkim wiadomo tylko Orange w sieci połączenia są najtańsze.

  • 0

    164. ~stz  2008-01-07 12:02:02  host: aazk22.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja dzisiaj próbuję już od godziny dodzwonić się z telefonu Orange do kolegi z Orange i słyszę głos w słuchawce "połączenie nie może być zrealizowane w tej chwili, spróbuj później" Klapa ten Orange. Co z tego, że tanio w sieci jak kiedy potrzeba najbardziej to nie można się dodzwonić.

  • 0

    165.  2008-01-07 13:31:22

    @stz - komunikat tego typu czasami wystepuje, jezeli nr do ktorego dzwonisz jest poza zasiegiem. Nie wiem czym to jest spowodowane, ale fakt ze wystepuje. Wie moze ktos jak generowane sa te komunikaty tzn ktora strona je realizuje??

  • 0

    166. ~Play rzondzi!  2008-01-07 16:14:44  host: ht8.hagioteam.com

    stz to zapraszam do Playa, tu jest zawsze dobrze z zasięgiem i można się dodzwonić o karzdej porze dnia i nocy!!!

  • 0

    167. ~neon  2008-01-07 16:59:48  host: w3cache.wignet.pl

    widzę że PLAYT was na kiwał jak mało kogo. Dzwonić o każdej porze dnia i nocy????? chyba tylko z przekaźników PLAY bo na GSM PLUSKWY nie można się dodzwonić dość często. PLAYY DNO!!!! Zawiodłem się na was PLAY, teraz zamiast PLAY wciskam PAUSE. xD

  • 0

    168.  2008-01-07 18:09:24

    Z playem bywaja problemy na nadajnikach plusa, o naliczaniu dodatkowych oplat za transmisje danych przy MMSach nie wspominajac. Ale maja dobre stawki. Najlepiej by bylo, zeby stawki interkonektu spadly szybciej niz zalozył UKE i wtedy moznaby bylo zrobic plaskie stawki - wtedy operatorzy zarabialiby najwiecej na polaczeniach wewnatrzsieciowych i na transmisji danych. A np plaska stawka 25-30gr wszedzie nie bylaby wtedy problemem. Ale to nie w 2008roku niestety...

  • 0

    169. ~  2008-01-08 20:30:29  host: 67.159.45.22

    Niestety sa problemy techniczne - najniższy priorytet się kłania.

  • 0

    170. ~nick  2008-01-08 22:49:43  host: cao34.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Taaaaaaa abonament staniał dzięki WLR. Typowa bzdura jakich w GP pełno.

  • 0

    171.  2008-01-10 16:36:21

    co do tego kto ma najtaniej w sieci wydaje mi sie ze wlasnie simplus ma najtaniej za 10 zl pakiet 200 minut , i do tego pkiet 50 mb za 10 zl wiec jesli chodzi o minuty i internet to zdecydowanie tutaj simplus deklasuje

Dodaj swoją opinię