Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W tym roku nie będzie rebrandingu Ery

W tym roku nie będzie rebrandingu Ery

WitekT 17 Marca 2007 13:45

0 0

Klaus Hartmann, prezes PTC uważa, że jest mało prawdopodobne, żeby w tym roku doszło do rebrandingu Ery na T-Mobile. Według niego, marka Ery ma na rynku bardzo dobrą pozycję.

Wcześniej spółka informowała, że rebranding może mieć miejsce najwcześniej w II kwartale 2007 roku. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Choć straciliśmy pierwsze miejsce pod względem liczby abonentów, to jednak oceniam nasz poziom jako raczej dobry. Na koniec 2006 roku mieliśmy 12,2 mln klientów. Żeby zwiększyć bazę chcemy nadal ulepszać nasze usługi, naszym problemem są użytkownicy prepaid i młodzi, i ich zamierzamy odzyskać, dlatego też chcemy odświeżyć markę - powiedział Hartmann.




Szerzej o wynikach finansowych polskich sieci w 2006 roku pisaliśmy w tej wiadomości, a o liczbie klientów - w tej wiadomości.

Hartman dodał, że PTC zamierza wprowadzić atrakcyjne taryfy w Heyah i TakTaku, choć firma będzie kładła nacisk na to, aby klienci migrowali z oferty prepaid do postpaid.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    9. ~Zico  2007-03-17 15:39:19  host: 213.158.194.228

    Moim zdaniem wogole nie powinno byc zadnego rebrandingu. Marka ERA jak stwierdzil sam Prezes Zarzadu PTC ma naprawde bardzo dobra i ugruntowana pozycje na rynku. Bardzo mnie cieszy to, ze Pan Hartmann zapowiedzial rowniez wprowadzenie nowych taryf dla TakTaka i Heyah. Najwyzszy czas odebrac troche klientow orange. Jestem wogole bardzo milo zaskoczony zapowiedziami Klausa Hartmanna. TakTak jest juz i tak najlepszym pre-paidem na rynku, a mimo to maja byc wprowadzone nowe taryfy. Mam nadzieje, ze i dla abonentow znajdzie sie jakas ciekawa taryfa:-) Brawo, brawo-oby tak dalej:-)

  • 0

    10. ~pracownikEra  2007-03-17 15:42:44  host: gdm94.internetdsl.tpnet.pl

    Oferta Era Tak-Tak jest juz tak wyśrubowana,że dziwię się,że chcą jeszcze ją poprawiać.Mega Pakiet,podwojenia świąteczne,Pakiet SMS/MMS i jest SUPER.Tylko oferte dzwonienia na wybrany nr mogli by polepszyć.Nie chce mi się rozmawiać po 22...

  • 0

    11. ~  2007-03-17 16:35:03  host: 87-205-44-111.adsl.inetia.pl

    Z tymi poziomami dobroci (dobry, raczej dobry, chujowy) to jak z rodzajami prawdy (prawda, tyż prawda, gówno prawda) ;)

  • 0

    12. ~mirwa  2007-03-17 18:11:22  host: eqt162.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mam tel. na karte i jest suuuper . na chwile obecna nic mi nie potrzeba jedynie znajomych do ktorych mogę dzwonic . co do marki "ERA" to mysle ze nie powinno dojsc doi zmiany nazwy , ale jezeli zmaian na T_.. ma przyniesc mi jeszcze wiecje kozysci niz dotychczasowe uczestnicwo w społecznosci Ery :) to niemam nic przeciwko. W chwili obecnej krajowi operatorzy czekali na oferte Playa i oczekiwali czegos szokującego , w chwili obecnej zapoznaja sie z faktami oferowanymi przez P4 i z pewnoascia rusz a do boju. Ten boj niekoniecznie musi byc krawy a bitwa nie koniecznie musi byc z gury przegana. :) Mysle ze Rebranding w tym roku bedzie i jednoczesnie lepsze zycie w Erze > pozdrowi

  • 0

    13.  2007-03-17 18:17:28

    Tak Era powinna zostać Era:). a TT powini ulepszyć o darmowy numer + ceny na połączenia wychodzące takie jak w Play:P. Poza tym est git, no i czekam na ciekawą oferte abonamentu w erze, są dobre ale czekam moze 2 kwietnia dadzą jeszcze lepsze. Szkoda ze w Era Fun nic sie nie dzieje?? :(, bo mam tam numer, ale nieaktywny, teraz jestem w TT bo jest korzystniej:)..

  • 0

    14. ~ksad  2007-03-17 18:39:02  host: xdsl-7108.zgora.dialog.net.pl

    Kto sądzi, że jakość rozmów w Erze i zasięg tego operatora jest ok, powinien choć jeden dzień w życiu pogadać przez słuchawkę Orange. / Określenie "raczej dobry" (eher annehmbar) to określenie w niemieckim dość krytyczne. / Dziwi mnie, że tylko taryfy TT mają być odświeżone; moim zdaniem przydałby się lifting postpaid.

  • 0

    15. ~vc  2007-03-17 18:45:37  host: gfi78.internetdsl.tpnet.pl

    Co to za roznica czy bedzie sie nazywac Era czy T-Mobile.Wazne, ze ta siec jest najmocniejsza w prepaidzie i ofercie abonamentowej na rynku!

  • 0

    16. ~  2007-03-17 19:01:24  host: ebd130.internetdsl.tpnet.pl

    Fajnie by też było gdyby Era liczyła Heyah jako swoją sieć i odwrotnie...

  • 0

    17. ~tf  2007-03-17 19:51:15  host: ahq149.internetdsl.tpnet.pl

    odswieza marke - obniza taryfikacje gprs z 500 do 400 kb...

  • 0

    18. ~teli  2007-03-17 20:14:34  host: aatb2.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jezeli Tak Tak bedzie jeszcze tanszy to super! Chociaz teraz tez jest ok, jest bezkonkurencyjny! Bonus, itd

  • 0

    19.  2007-03-17 20:45:23

    A więc czekamy na zmiany w TT i abonamencie. Ale kurcze czemu nic nie wiadomo o ERA UN?????????? czy cos sie zmieni w tej ofercie??

  • 0

    20.  2007-03-17 21:28:19

    Moim zdaniem Era powinna być zawsze Erą. Te wszystkie rebrandingi przynoszą tylko straty (patrz Orange). Poza tym ta nazwa i ten kolor T-Mobile znakomicie odpycha ;)

  • 0

    21. ~interpio  2007-03-18 01:30:19  host: 91.202.54.80.static.rdi.pl

    Tani internet komórkowy to byłby HIT w ERZE.

  • 0

    22. ~ekonomista  2007-03-18 09:04:12  host: c221-212.icpnet.pl

    no tak, to darmozjadom z ery został jeszcze rok życia. wejdzie TM i szkopy pokażą na co ich stać...Wywalą polskich pracowników, część działów przeniosą do niemiec resztę wyoutsorsingują firmą niemieckim-->patrz czechy.Zasięg mają ok ale klientów mają w dupie

  • 0

    23. ~mirekb  2007-03-18 14:13:56  host: apn-99-35.gprspla.plusgsm.pl

    22.znasz prawde;-)widac.rebranding to zwolnienia i redukcje plus ograniczenia -za to tansze rozmowy.mysle ze t-mobile dobrze zrobiloby erze ale z sondarzy ktore prowadzili wiekszosc twierdzila ze to podwyzszy ceny(na poczatku kazdy tak rbi to jasne)ale w okresie 2lat(w tym wypadku orange cofnal sie o 2 lata)jest niezle.mysle ze sa 2 sprawy w tt.CENY ZA GPRS W TT(BEZ OMNIX MAX)72GR ZA 500KB TO WOLA O POMSTE DO NIEBA I MINUTKE DO OBCYCH ZNIZYC DO 39(NETTA)CZYLI 48GR/MIN BRUTTO.RESZTA BAZ ZMIAN TT MA NIEZLE PROMO.W HEYAH ZNIZYC TYLKO MIN UTKE DO WSZYSKICH DO 58GR DO WSZYSTKICH I TYLE .ALE ZE PTC W TT I HAYAH NIE WPROWADZA ROWNOCZENISE ZMIAN(CO PLAY MOGL PRZYSPIESZYC A NIE ZROBIL)TO POCZEKAMY ZE 2MIESIACE..+NATURALNIE POP rawa zasiegu gsm,mam 15km przerwe w zasiegu sieci ktora mowi ze moze wiecej..czy tez ze takie zeczy tylko u Niej??

  • 0

    24. ~Zico  2007-03-18 15:03:14  host: 213.158.194.228

    A coz to za czarne wizje snujesz ekonomista. Z tego co powiedzial Klaus Hartmann wynika akurat cos zupelnie przeciwnego. Piszesz o outsourcingu a tymczasem ERA planuje otworzyc spora liczbe salonow wlasnych, a o outsourcingu innych uslug wogole nikt nigdy nie wspominal. Nie mozesz porownywac Czech do Polski, bo to wielokrotnie mniejszy kraj, a wiec i strategia dzialania T-Mobile w Czechach jest z pewnoscia inna niz w Polsce. Polska jest zbyt duzym i zbyt waznym rynkiem dla DT zeby mogl on sobie pogrywac w taki sposob. Ksad: Nie znam Twoich doswiadczen z operatorami. Ja na przyklad mialem "przyjemnosc" korzystac z uslugi wybrany numer w orange przez dwa lata. Czasem jakosc polaczen byla niezla, ale zdecydowanie czesciej w sluchawce slychac bylo znieksztalcony glos, echo, buczenie lub polaczenie bylo zrywane. Najczesciej mialo to miejsce wieczorami. Czesto tez spotykalem sie z komunikatami siec zajeta. Jesli chodzi o zasieg to akurat u mnie dla wszystkich trzech sieci jest on maksymalny. Zaobserwowalem jednak, ze gdybym byl w jakims miejscu gdzie zasieg jest slaby to orange jest pierwsza siecia, ktora zrywa polaczenie. Juz przy dwoch kreskach zasiegu na Nokii 6230i rozmowa jest znieksztalcana i zrywana, podczas gdy w ERZE udawalo mi sie czesto rozmawiac nawet przy jednej kresce zasiegu. Teraz korzystam z oferty z przyjacielem w abonamencie ERY i jakosc polaczen jest o niebo lepsza. Nie mam tez problemow z komunikatem siec zajeta. Tak wiec jestem bardzo zadowolony z ERY i z pewnoscia pozostane w tej sieci:-) A wszystkim tym, ktorzy tak niby zamartwiaja sie przyszloscia ERY sugerowalbym aby byli spokojni o te Firme. ERA napewno jeszcze nie raz bardzo milo nas zaskoczy swoja oferta i podejrzewam, ze juz wkrotce bedzie to mialo miejsce.

  • 0

    25.  2007-03-18 15:18:11

    Zico też tak mysle, choc jestem w TT bo mam ten numer od ponad 2 lat, wiec moge sobie pozwolicna duzo, tez mam numer w Era Fun (co bedzie z nią?? nikt nic nie wie?) - poleciałem na tego mixa bo są tanie telefony, ale numer musze doładować ze 2 razy po 50zł:P aby się wywiązac z umowy... też mnie rajcuje abo, aby zapomniec o jakis pakietach itp.. Zobaczymy co w abo dadza 2 kwietnia i za2 dni w EraFun.?

  • 0

    26. ~hmm  2007-03-19 23:01:20  host: 212.122.214.181

    myślę że powinni poprawić ofertę ERA FUN - wtedy z pewnością wielu z nas (TakTak-owców) nie miałoby już żadnych zastrzeżeń i chętnie by się tam przeniosło ;) Moje pomysły ? Numerki za grosze w FUN jak w TT. Duży pakiet jak w TT no i przeniesienie numeru z TT do FUN za złotówkę. Dobrą zachętą byłoby też zachowanie kwoty na koncie. Myślę że to by się ERZE opłaciło - znaczący przyrost klientów z cyrografem...

  • 0

    27. ~hmm  2007-03-19 23:04:46  host: 212.122.214.181

    ERA FUN jest najlepszą ofertą z telefonem na rynku - daje telefon po najniższych kosztach czego wielu nie zauważa bo są przyzwyczajeni do zobowiązań w stylu "24 czy 36 doładowań" i nie kapują różnicy pomiędzy nimi a "aktywnym kontem". Myślę że najprościej byłoby przekonać do FUN właśnie obecnych użytkowników TT tyle że trzeba im coś zagwarantować. Bo na dzień dzisiejszy ofertę w TT a ofertę w FUN dzieli jeśli chodzi o kszty połączeń przepaść. Czytając powyższe posty widzę że wielu wybiera "podwójne rozwiązanie": telefon kupujemy w FUN a korzystamy z TT ;)

  • 0

    28.  2007-04-10 18:43:36

    czy era ma w planach wprowadzenie telefonu sidekick ?

Dodaj swoją opinię