Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W tym roku będzie 2,6 mld abonentów telefonii komórkowej

W tym roku będzie 2,6 mld abonentów telefonii komórkowej

WitekT 29 Maja 2006 16:39

0 0

W 2006 roku liczba użytkowników telefonów komórkowych na świecie osiągnie 2,6 mld - stwierdza portal TechWeb, powołując się na raport firmy Pyramid Research.

Wskaźnik ten ma zostać osiągnięty przede wszystkim dzięki usługom prepaid, rozwijającym się głownie na rynkach wschodzących - głównie w Europie Środkowej i Wschodniej, Azji Południowo-Wschodniej i Ameryce Łacińskiej.

W ciągu następnych 5 lat liczba użytkowników telefonii komórkowej wzrośnie do 3,5 mld (w 2010 roku), przy czym już pod koniec 2007 roku lub na początku roku 2008 r. operatorzy komórkowi będą mieli 3 mld abonentów.
Średni wzrost rynku globalnego wyniesie w następnych 5 latach 8,7%, przy czym najwyższy, 13,6%, będzie w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), zwłaszcza na Bliskim Wschodzie i w państwach afrykańskich, które dotąd stanowiły mniejszą część światowego rynku komórkowego. Udział tego obszaru w globalnym rynku telefonii mobilnej wynosił bowiem w 2005 roku 9%.

Na obszarze Azji i Pacyfiku roczny wzrost rynku wyniesie 10,9%, zaś w Ameryce Łacińskiej - 9,8%. Stosunkowo najniższy wzrost nastąpi w Europie, dla której Pyramid Research przewiduje wskaźniki wzrostu rzędu 2,8%. Obszar Azji i Pacyfiku (w 2001 roku 35% udział w rynku globalnym, w końcu 2005 roku – 40%) ma osiągnąć w 2010 roku 45% udział w światowym rynku mobilnym.

Według raportu liderem rynku telefonii mobilnej w 2010 roku zostaną Chiny, z 279 mln abonentów. Następną pozycję zajmą Indie i Indonezja, mające razem ok. 200 mln abonentów. W dwunastce największych rynków mają znaleźć się także państwa ze strefy Afryki i Bliskiego Wschodu - Nigeria, Algieria, Południowa Afryka i Turcja.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet