Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W tym roku 5 miast z zasięgiem 3G

W tym roku 5 miast z zasięgiem 3G

WitekT 26 Stycznia 2005 10:50

0 0

Tegoroczne inwestycje Polkomtela będą o kilkadziesiąt procent wyższe niż w 2004 roku i znacząco przekroczą miliard złotych. Wiąże się to z dokończeniem budowy sieci trzeciej generacji w Warszawie oraz budową sieci UMTS w 4-5 innych dużych miastach.

W stolicy działa 80 stacji bazowych UMTS. Z usług trzeciej generacji korzysta mniej niż tysiąc spośród 7 mln klientów operatora. Do końca tego roku zasięg sieci 3G pojawi się w kolejnych 4-5 miastach - ważnych turystycznie i biznesowo. Będą to Poznań, Wrocław, Szczecin, Trójmiasto, a także Kraków.

Inwestycje w UMTS będziemy prowadzili nie przerywając rozbudowy i modernizacji naszej sieci GSM - mówi Mirosław Bielicki, wiceprezes Polkomtela. Sieć powstanie na bazie sprzętu dostarczonego przez Nokię i Ericssona. Ten ostatni będzie także aktywnie uczestniczył w modernizacji sieci GSM. Usługi EDGE docelowo mają być dostępne w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców.
Polkomtel nie planuje oferowania taryfy z nielimitowaną transmisją danych w sieci UMTS z dwóch powodów. W zachodnich sieciach taka usługa kosztuje od 150 do 180 euro miesięcznie i niewielu Polaków byłoby na to stać. Drugą kwestią jest obawa firmy przed używaniem tego rozwiązania do świadczenia usług komercyjnego dostępu do Internetu.

Plus w odróżnieniu od konkurentów nie ma własnego multimedialnego portalu mobilnego, który grupowałby i porządkował dostęp do treści i usług multimedialnych (np. filmów, muzyki, programów informacyjnych). Jednak szacowana na 20 mln złotych promocja takiego portalu nie nastąpi w przewidywalnym czasie, bo wg słów wiceprezesa nie nadszedł na to jeszcze odpowiedni moment.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~blind  2005-01-26 22:05:00  host: rrcs-24-39-132-77.nyc.biz.rr.com

    czas nigdy w plusie nie gral roli bo po co wywalac na to kase i byc lepszym operatorem jest dobrze jak jest najgorsza siec to my siec plus gsm -poprostu jako jedyni nie mamy minusow

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet