Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W Toruniu i Częstochowie Play wyłączył GSM900

W Toruniu i Częstochowie Play wyłączył GSM900

LuiN 16 Stycznia 2014 12:40

22 8

Marcin Gruszka, rzecznik prasowy sieci Play potwierdził, że sieć Play wyłączyła łączność 2G w paśmie 900 MHz na terenie Częstochowy i Torunia. Zastąpiła ją łączność 3G.




Rzecznik Play uchylił się od odpowiedzi na pytanie czy i kiedy sieć planuje dokonać podobnej operacji w innych miastach. Kilka tygodni wcześniej Hans Axel Cronberg, członek zarządu P4, przekazał Tomaszowi Świderkowi, że operator rozważa wyłączenie w całym kraju usług 2G w paśmie 900 MHz (sieć własna P4) i zastąpienie ich usługami 3G.


Sieć GSM P4 działa także w paśmie 1800 MHz, gdzie przeznaczono na nią 5 MHz (25 kanałów). Jest ona dopiero rozwijana.

Źródło tekstu: jaka-komórka.pl     

Dodaj do:

Tagi: 2g | play

w sumie: 89
  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    79. ~Mateusz  2014-01-16 19:08:56  host: dlv146.neoplus.adsl.tpnet.pl

    niech odłancza nawet play dobrze ze jestem w t-mobile 2G też jest potrzebne inni modernizuje Orange T-mobile inni pozbywaja sie 2G cienko widze przyszłosc play

  • Ten komentarz został ukryty.

    -3

    80. ~Mateusz  2014-01-16 19:10:53  host: dlv146.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Teraz 3G bedzie bardzo mocno obciazone chodzi o internet rozmowy głosowe i transmisja danych bedzie bida juz widze jak 3G wysiada z nadmiaru uzytkowników złe posuniecie play złe

  • Ten komentarz został ukryty.

    -4

    81. ~Mateusz  2014-01-16 19:12:27  host: dlv146.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jak w całym kraju wyłancza 2G a połowa moich znajomych ma tylko 2G to juz zaczna przechodzic do Orange lub T-mobile no to play sie popisał

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    82.  2014-01-16 19:17:55

    79, 80: Hmmm. Pan z T jakiś czas temu mówił, że żaden operator w naszym kraju nie ma sieci "pękającej w szwach", że LTE niepotrzebne jest w sumie... :) Poza tym gdybyś się skupił w czasie czytania tego newsa, dotarło by do twojej świadomości, że GSM1800 które jest odpowiedzialne za pojemność, zostaje i jest rozwijane.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    84. ~seven77  2014-01-16 19:41:51  host: user-31-175-167-72.play-internet.pl

    A koło Częstochowy (Olsztyn) 3g kuleje na całej linii. Trzeba wymuszać plusa inaczej nie da rady sms wysłać a co dopiero rozmowę prowadzić :/.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    85. ~jou  2014-01-16 19:55:16  host: user-94-254-131-171.play-internet.pl

    W Skierniewicach bez odnosi.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    86. ~Ziendal  2014-01-16 20:02:09  host: 82.160.64.254

    Z chęcią bym korzystał z 3G cały czas, ale posiadam włączoną transmisje danych cały czas, ręczne przełączanie po między 2g/3g daje mi dodatkową godzinę ekranu... Oczywiście w domu używam 3g+Wi-Fi. Koło mnie jest umts900 i 2100. Nexus 4.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    87. ~piotruś  2014-01-16 20:19:38  host: public30748.xdsl.centertel.pl

    pewnie siec gsm plusa będzie macierzysta dla kart play w podobny sposób jak sieć aero2 dla plusa

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    88. ~z  2014-01-16 20:25:19  host: 193-22-83-106.komster.pl

    play aero2 plus razem daje ciągiem 12,8 mHz w paśmie 900 mHz wszystko wiem tylko jak nazywa się wspólna sieć już wiem cypryjska

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    89. ~Czy zostać całą rodziną w  2014-01-16 20:40:10  host: 213.25.91.113

    Mam otwarte pytania ? Czy w takim razie zamienią GSM 900 na UMTS 900 ? Czy dalej w tym paśmie będą realizowane rozmowy ? A obok nich będzie realizowana "szybsza" transmisja danych ? Dla mnie to ważne informcje bowiem kilka miesięcy temu kupiłem repeater e-GSM/GSM który działa tylko w paśnie 900 mHz, świetnie wzmacnia e-GSM Play`a i GSM innych operatorów, dodatkowo w mojej lokalizacji wzmacnia Aero 2 i UMTS 900 T-mobile ( tylko T-mobile ma taki nadajnik ).

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    91. ~mirekb  2014-01-16 22:48:14  host: public-gprs457594.centertel.pl

    biznesowo to dobry plan..liche e-gsm900 o pokryciu powierzchni/%populacji od 2010 r w pl blizej nieokreslone.lepiej zaplacic za roaming-reklamacje zasiegu gsm 900 do partnerow roamingowych,reszta pasm do p4.cale pasmo egsm900 zmigrowac po refarmingu na "4g" czytaj hspa+ a lte 1800 swoje zas lte800 we2 z plusem..no tak: 0 mtr i 0 sieci gsm?a co z play domowy-na roaming?

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    92. ~krzysp  2014-01-16 22:57:43  host: user-94-254-208-221.play-internet.pl

    Świetne posunięcie, brawo PLAY! :) Oby pilotaż w Częstochowie i w Toruniu się powiódł, i wkrótce UMTS 900 zawitał w całej sieci Play w Polsce :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    93. ~Calm7  2014-01-16 23:00:08  host: n13-06-06.opera-mini.net

    90). Aleś wymyślił ;-) Wiśnia może i zareklamuje 4G, czy 5G, ale bez farbowania włosów - podobno facet się zmienił, na lepsze..

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    94.  2014-01-16 23:03:40

    Krzysp, powodzenia...

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    95. ~psz  2014-01-17 00:55:24  host: 80.72.44.58

    @89 Tak, na UMTS 900 będą realizowane rozmowy oraz dane. Co do twojego repeatera. Mam wrażenie, że mówisz o wzmacniaczu, jeśli nie będzie on ingerował w sygnał, to myślę, że powinien działać.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    96.  2014-01-17 04:09:12

    @80 Zdaje się że UMTS zajmując takie samo pasmo ma większą pojemność niż GSM. Tak więc po wyłączeniu GSM i przeznaczeniu jego pasma pod UMTS pojemność się zwiększy, a dodatkowo część użyszkodników GSM przejdzie do roamingu krajowego.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    97. ~Misiek  2014-01-17 08:26:07  host: 87-206-249-47.dynamic.chello.pl

    @66 - Nokia E72. Najlepszy telefon biznesowy od czasu 6310i. Na BlackBerry Bold było to samo. Na razie nie ma na rynku telefonu, który oferowałby porównywalne możliwości przy takim czasie pracy na jednym ładowaniu akumulatora. Przynajmniej ja go nie spotkałem, a testowałem ponad 40 różnych telefonów. Żaden dzisiejszy smartfon nie działa tyle, co E72 na Symbianie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    98. ~Czy zostać w Play ?  2014-01-17 08:56:29  host: 213.25.91.113

    @95 dzięki. Tak - myślałem o wzmacniaczu ( sądziłęm że repeater to rodzaj synonimu ). Skoro dobrze współpracuje z UMTS 900 T-mobile, oraz Aero to również miałem taką nadzieję że będzie działał dobrze z UMTS 900 Play`a. Bardzo dobrze że również ROZMOWY będą realizowane na UMTS 900, dlatego chyba pozostaniemy w Play. Niestety jeden telefon w Play mamy bez 3G ( Emporia V 35 ) i będzie musiał wskoczyć na GSM w roamingu, a ponieważ UMTS 2100 Play`a jest szczątkowy w mojej lokalizacji i oczywiście nieobsługiwany przez wzmacniacz, sądzę że w takim razie GSM 1800 w tej lokalizacji też raczej będzie szczątkowy ( dotychczas najlepszy zasięg/sygnał mam na e-GSM Play`a, to jedyny operator który w mojej lokalizacji jako tako działa bez wzmacniacza, pozostałe sieci bez wzmacniacza nie mają zasięgu ). Czy istnieje jakaś metoda aby sprawdzić w telefonie na jakiej częstotliwości obecnie działa ? A również aby wymusić pracę na UMTS 900, i GSM 900 i aby telefon unikał UMTS 2100 i GSM 1800 ( bo nie są obsługiwane przez wzmacniacz ).