Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W PTC najwyższa jakość połączeń wg Net Check

W PTC najwyższa jakość połączeń wg Net Check

LuiN 9 Maja 2008 12:55

0 0

Polska Telefonia Cyfrowa otrzymała certyfikat Net Check za najlepszą jakość połączeń głosowych w Polsce.

PTC, operator sieci Era i Heyah, w badaniach przeprowadzonych przez niemiecką firmę certyfikującą Net Check GmbH specjalizującą się w pomiarach sieci telefonii mobilnych, otrzymała poświadczenie najwyższej jakości połączeń głosowych w Polsce, w technologiach GSM i UMTS.




Badanie przeprowadzono w 15 największych polskich miastach (m. in. w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Wrocławiu, Lublinie i Białymstoku) oraz na ponad 6000 kilometrów głównych dróg krajowych.

W ubiegłym roku PTC zainwestowała około 15% przychodów spółki w rozbudowę infrastruktury oraz poprawę jakości i zasięgu sieci.

Źródło tekstu: Era     

Dodaj do:
w sumie: 121
  • 0

    102.  2008-05-13 14:55:06

    Herman zanim cos mi zarzucisz to sie zastanow co piszesz... Patrzyles na oferty dla firm - Nowy pakiet Biznes...Chodzi o polaczenia za grosze wlasnie do Ery...

  • 0

    103. ~p  2008-05-13 15:45:09  host: dof55.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ szalony,nie znam całej dyskusji,ale Herman podał ceny Nowej Ery dla indywidualnych do innych sieci, co możesz w razie wątpliwości sprawdzic na pierwszym slajdzie w tym artykule - http://www.telepolis.pl/news.php?id=10979

  • 0

    104.  2008-05-13 16:37:14

    P ale ja nie mówiłem o połączeniach za grosze do wszystkich , źle mnie rozumiecie - ja sugerowałem że ktoś ma kartę Ery bo chce bardzo tanio dzwonić na numery w Erze , przecież dziś już bardzo często ludzie mają kilka kart właśnie by mieć tanio do wszystkich :-) Dobra już uciekam :)

  • 0

    105. ~ZICO  2008-05-13 21:07:26  host: inet20908nj-0.eranet.pl

    A ja mam komórkę w ERZE, stacjonarkę w ERZE i BLUECONNECT w ERZE i jestem bardzo zadowolony z jakości połączeń. Zauważyłem również, że w przypadku Orange czy Plusa przy słabym zasięgu połączenia są praktycznie od razu zrywane. Jeśli chodzi o ERĘ to można nawet prowadzić rozmowę przy jednej kresce zasięgu:-) Podobają mi się taryfy Nowa ERA gdzie minuty krajowe są wymienne na minuty do całej UE. Moim zdaniem ERA to najlepsza sieć w Polsce.

  • 0

    106. ~Monika  2008-05-13 21:40:48  host: apn-77-113-58-38.gprs.plus.pl

    a ja mam iplusa i jestem zadowolona

  • 0

    107. ~skalarek  2008-05-14 12:30:02  host: nat10.siec.alfa.pl

    Dziwne. Zdawało mi się że akurat w Erze jakość rozmów jest żenująco słaba :)

  • 0

    108. ~turok  2008-05-14 12:55:53  host: dnj169.neoplus.adsl.tpnet.pl

    może dlatego warto czasami gruntownie zbadac jakieś zagadnienie/problem zamiast opierac sie tylko na własnych domniemaniach? :) ta firma robiła tego typu badania w kilkudzisięciu krajach świata, dobrze się stało że i nasz kraj "prześwietlili" i wszystko jest już jasne

  • 0

    109. ~lukasz  2008-05-14 23:28:33  host: ip-62-148-94-8.netia.com.pl

    @36: jakie zerwane połączenia?! Chyba żartujesz, to nie orange :P Mam Erę od 2000 roku i NIGDY mi nie zerwało połączenia. Powtarzam: NIDGY! Od 2004 mam również Plusa, a okazyjnie Orange - i tutaj już się zdarza, że zrywa, ale nie w Erze.

  • 0

    110.  2008-05-15 10:14:56

    Łukasz zapraszam do Łodzi i okolic wtedy zobaczysz co to znaczy "jakość najwyższa " w wykonaniu Ery , owszem są miejsca gdzie sieć działa dobrze ale nie możesz tak pisać stanowczo że w Erze jest "najlepsza jakość" bo w skali kraju powtórzę to GŁOŚNO Era niestety ma najgorszą sieć na dziś.

  • 0

    111.  2008-05-15 10:27:12

    Zapraszam do Krakowa i pobawienie sie blueconnectem... po prostu chodzi to zenujaco!

  • 0

    112. ~ziomek13  2008-05-16 06:49:33  host: acmd173.neoplus.adsl.tpnet.pl

    operator co ma najgorszy zasieg nagle otrzymuje wyroznienie za chyba mase zerwanych polaczen, prima aprilis juz był ponad miesiac temu

  • 0

    113.  2008-05-16 19:41:35

    Tych badan nie zlecil przypadkiem niemiecki akcjonariusz PTC? Cos mi sie tak wydaje ;)

  • 0

    114. ~  2008-05-16 22:29:17  host: gaja.tpnet.pl

    no ta hehe jak przebadali tylko PTC, to co się dziwić;P chociaż mam w Erze od 8lat i nie mam powodów do narzekania, nawet UMTS i video rozmowy śmigają wyśmienicie.Poza tym, komóreczki co niektórym już mózg chyba wyzarły, zabardzo uzależnieni jesteście od nich, że musicie mieć wszędzie 100% zasieg. różnorodność staci nadawczych wprowadza zakłócenia i stad spadki zasięgu w centrach miast!! a co do sieci to każdy chwali to co ma. mimo że większość operatorów ma praktycznie identyczne zasięg.. Ale jestem ciekaw czy jak wasza komóreczka nie lapie gdzieś zasiegu to tam juz nie chodzicie? bądz czy jak wyjezdzacie np w bieszczady i nagle widzicie napis "brak zasięgu" to skracacie wakacje, czy też jedzicie do pobliskiego miasta by zobaczyć jak zasięg wzrasta?

  • 0

    115. ~  2008-05-17 06:43:01  host: p05-10.opera-mini.net

    #115 świetnie napisane,utarłeś nosa tym komórkowym maniakom:-)

  • 0

    116. ~lukasz  2008-05-17 16:06:52  host: 156.17.34.199

    Daj spokój Szalony, czy ja gdzieś napisałem, że Era ma "najlepszą jakość"? Myślisz, że ja w Łodzi nie byłem? Jakoś nie zauważyłem niczego niepokojącego ani w Łodzi, ani nigdzie idziej. A, nie byłem jednak w Aleksandrowie, kto wie co tam by mi się działo z komórką ;) Problemy zdarzają się w każdej sieci, a ja akurat w Erze doświadczyłem ich najmiej. Polscy operatorzy prezentują mniej więcej zbliżony poziom techniczny. A jeszcze wracając do Ery, to u mnie (pow. rawski, skierniewicki) ma najrzadszą sieć, a mimo to działa tak samo jak konkurencja, i proszę nie pisać mi o kodowaniu HR, może i gdzieś tak jest, ale u mnie jakość jest ok.

  • 0

    117.  2008-05-17 18:42:44

    Lukasz ok :) zreszta kazdy ma to co ma i jest ok :) kazda siec ma wady i zalety i nie da sie zrobic wszedzie by bylo ok , choc era akurat u mnie powaznie dziala bardzo zle i nie pisze tego specjalnie na "zlosc" ale takie sa fakty :(

  • 0

    118. ~wossek  2008-05-17 22:47:52  host: afc180.neoplus.adsl.tpnet.pl

    spojrzcie na to tak, nie kazdy mieszka w idealnym miejscu gdzie kazda siec ma zasieg w 100 %. w domu mam zasieg 100% z kazdej sieci, ale natomiast w szkola era to mistrz, a plus i orange to zenada, zerowy zasieg... plus jednak nie stara sie o klientow, zeby byl dobry zasieg.

  • 0

    119. ~wer  2008-05-18 14:15:41  host: 107-dom-6.acn.waw.pl

    ja ery nie mam,ale wczoraj na imprezie gadałem z chłopakiem, który ma Erę od kilku lat, jest geologiem, więc sporo jeździ " w teren". i twierdzi, że najmniejszych problemów z zasięgiem nie ma.sam sie zdiwiłem,ale człowiek wiarygodny, wiec kto wie

  • 0

    120. ~eskop  2008-05-18 21:41:31  host: wieszowanet-nat2.wieszowanet.pl

    Era sama w sobie nie jest zła ale denerwuja mnie sytuację gdy na wyświetlaczu pojawiają się komunikaty "sieć zajęta" lub w słuchawce pojawia się sygnał zajętości co u konkurencji mi się nie zdarza.

  • 0

    121. ~Arrrr  2008-05-19 17:27:19  host: host-89-229-137-37.chelm.mm.pl

    Dziwny jest ten zasięg Ery, pomimo ze mieszkam blisko BTSa, może z 800 metrów to sygnał skacze od 1 do 5 kresek. Na tym samym budynku jest nadajnik Plusa. Stabilne 4-5 kresek.Niby to szczegół ale chyba tak to nie powinno działać. Najbliżasza antena Orange jest kilometr od mojego mieszkania i też sa stabilne 4-5 kreski. Na dodatek zasięg Ery jest koszmarnie nierówny. Są województwa gdzie jest nieźle, nie odstają mocno od konkurencji ale takie np, lubelskie, świętokrzyskie to porażka. Chyba właściciele Ery uważają że Polska to tylko największe miasta, Śląsk, Małopolska, Wielkopolska- tam jest nieźle, ale reszta kraju średnio na tle konkurencji...Chociaż muszę przyznać że w ostatnim roku sporo zrobili ale to tylko zasięg 3G, w zwykły GSM prawie nic nie inwestują.

Dodaj swoją opinię