Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W przyszłym tygodniu kara dla PTC

W przyszłym tygodniu kara dla PTC

WitekT 12 Czerwca 2007 11:26

0 0

W przyszłym tygodniu UKE może poinformować o karze wymierzonej PTC za słynną zmianę w regulaminie. Kara nie będzie jednak tak spektakularna jak kilkusetmilionowe nakładane na Telekomunikację Polską - pisze Rzeczpospolita.

PTC dotychczas nie była karana, dlatego UKE nałoży karę w niewielkiej wysokości, najprawdopodobniej kilku milionów złotych. Urząd nie nałożył jeszcze kary, bo ciągle czeka na oficjalne dane o przychodach spółki za zeszły rok. Samo postępowanie o ukaranie rozpoczęło się 18. maja.




Przypomnijmy, że kara została nałożona po kontroli UKE w PTC w sprawie zmian w regulaminie świadczenia usług. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita, wł     

Dodaj do:
w sumie: 40
  • 0

    1.  2007-06-12 11:31:28

    O to mi sie podoba :D Pytanie czy sama kara oznacza ze Era zwolniona z obowiazku rozeslania nowego regulaminu? Czy tak beda ich loic do skutku?

  • 0

    2.  2007-06-12 11:33:34

    Nie mam sily pisac ciagle to samo wiec wkleje moje opinie z forum telepolis :)-Cos dziwnie cicho o Erze i jej "uzupelnieniu" sie zrobilo... Powiem wam dlaczego... bo Era wystawia kary tym co odeszli "fikcyjne" to znaczy w systemie Ery sa ale klienci ich nie dostaja Sam tak mam - kare mam niby 1200zl ale Era nic mi nie chce na pismie dac zebym wiedzial na 100% ze mam kare - Era po prostu straszyla i tyle i nikomu kto oficjalnie wypowiedzial umowe nie przyslala pism oficjalnych do zaplaty... bo Era wie ze w sadzie nie ma szans..., ja mam niby ta kare 1200zl a nikt z Ery nie chce mi noty ksiegowej lub faktury do zaplaty przyslac... nawet sam do Ery dzwonie i w salonie chcialem jakis papier od nich ze mam ta kare zaplacic i nie chca nic mi dac- tylko gadaja ze mam kare i bym 1200zl zaplacil.... a ja nawet nie wiem gdzie i do kiedy mam zaplacic , jak sie upieralem _ do jasnej cholery dajcie mi na pismie ta kare do zaplaty to sie dowiedzialem ze pismem tym jest to co mi na poczatku kwietnia z tym straszeniem przyslali... normalnie komedia Pozdrawiam tych co sie ery i jej postepowania nie przestraszyli ... bez obaw kary Era od was za ta zmiane w marcu regulaminu nie wyegzekwuje Cos mi sie zdaje ze Uke z Era sie po cichu dogadalo... i ta sprawa uzchnie z kara dla ery ... oczywiscie era nie bedzie juz zadnych pism wysylac ze mozna odejsc tak jak uke nakazalo... i Era kar nie bedzie od tych co odeszli rzadac w zamian Uke sprawe Ery rozmyje w czasie i Era kar nie dostanie a jak dostanie to symboliczana na pokaz ze Uke niby cos robi a tak naprawde to klienci zostana sami w tej sprawie i kto sie Ery przestraszyl lub liczyl ze Era oficjalnie do bledu sie przyzna to grubo sie mylil.

  • 0

    3.  2007-06-12 11:33:40

    Kara karą, ale kiedy zobaczymy skutki. Kiedy Era wyśle ponownie regulamin? TO jest najciekawsze. Dla mnie mogą ukarać ich na 2 albo 200 mln tylko niech to poskutkuje ponowną wysyłką regulaminu.

  • 0

    4. ~Wojtek  2007-06-12 11:34:18  host: unregister077009144195.c9.msk.pl

    Powinni nałożyć kary bezpośrednio na osoby odpowiedzialne za to i kierownictwo, bo kilka milionów dla PTC to będzie niska kara w porównaniu z dochodami, a jakby np. prezes dostał kilka milionów kary no to już może by się zastanowił czy warto łamać prawo.

  • 0

    5.  2007-06-12 11:34:18

    to UKE widać zmniejszyło troche kaliber kary. Czyżby bało się linczu mediów?

  • 0

    6.  2007-06-12 11:35:10

    Znow wkleje swoja opinie ;) -Zastanawia mnie tylko jedno- kara nie zwalnia Ery do tego ze powinna prawidlowo rozeslac jeszcze raz regulamin z adnotacja jakie prawa przysluguja abonentom... oczywiscie Era tego nie zrobi i co dalej... obawiam sie ze nic... sprawa ucichnie a zycie toczy sie dalej...

  • 0

    7.  2007-06-12 11:37:56

    Era ma takie uklady ze .... reszte dopiszczie sobie sami... zobaczycie sprawa ucichnie i bedzie zamieciona pod dywan...patrzcie moje wyzej komentarze...

  • 0

    8.  2007-06-12 11:38:27

    A moga za to odebrac koncesje?

  • 0

    9.  2007-06-12 11:44:14

    Jahu jasne ze moga... tylko tego nie zrobia bo.... niech sobie kazdy sam dopisze ;) ja nie bede sie juz wiecej wypowiadal bo zaraz jakis "obronca" ery na mnie naskoczy ;)

  • 0

    10. ~RafalG  2007-06-12 11:51:13  host: client02-ciao.provider.pl

    Z tego co się orientuję, to kara dla Ery _nie_ zwalnia ich z obowiązku dostosowania się do zaleceń pokontrolnych UKE (czyli ponowne rozesłanie regulaminu). Moim zdaniem UKE za jakiś czas znów powinno przeprowadzić kontrolę i znów dowalić karę za niezgodną z prawem zmianę w regulaminie i niepoinformowanie klientów o przysługujących mu prawach zapisanych w PT. Ale jak będzie w rzeczywistości? Zobaczymy. Na pewno będę dzwonił i pisał maile do UKE, bo nie można pozwolić, aby takie coś po prostu się Erze upiekło!

  • 0

    11. ~RafalG  2007-06-12 11:52:56  host: client02-ciao.provider.pl

    Swoją drogą dziwi mnie, że żaden z operatorów nie naciska na zmianę zapisów Prawa Telekomunikacyjnego, który jest przecież im bardzo nie na rękę (_każda_ zmiana regulaminu = możliwość wypowiedzenia umowy bez kar umownych). Ale co ja zresztą będę operatorom podpowiadał...

  • 0

    12. ~antyszalony  2007-06-12 12:01:56  host: host-217.153.164.84.zdnet.com.pl

    Ratunku...Szalony...jestes i tak gwiazda na tym portalu...daj juz spokoj bo monotematyczny jestes (ERA, UMTS, Aleksandrow, nowy BTS w twojej wiosce itp) wez sie lepiej chłopie do pracy

  • 0

    13.  2007-06-12 12:11:47

    Wiedzialem... co za ludzie ... przeciez tutaj nie pisze o bts,zasiegu i mej "wiosce" 12- opamietaj sie i pisz na temat albo milcz ;)

  • 0

    14.  2007-06-12 12:21:47

    powinno się pójść po tej sprawie w kierunku uregulowania poprawienia jak jest niedoskonałe prawa telekomunikacyjnego.

  • 0

    15.  2007-06-12 12:28:48

    ~szalony ,nie naskoczy ,nie :) - ja nawet niedługo ( max 2 tygodnie ) wywalam Tak Taka do kosza i żegnaj ero witaj PLAY na kartę :] wkur*** mnie tą akcją z regulaminem i stwierdziłem,że nie ma powodu przeplacać za usługi i stąd moja decyzja o zmianie operatora:)

  • 0

    16. ~issa  2007-06-12 12:30:06  host: inet20908na-3.eranet.pl

    ***janczarek - zadne prawo nie jest doskonale. Na zadnym wydziale prawa ani w zadnym kodeksie nie da sie zapisac czy nauczyc wewnetrznej uczciwosci. Gdyby tak bylo , ze wszyscy konczacy studia prawnicze sa prawi , wystarczyloby cala ludzkosc wyedukowac w tym kierunku. A ze idealy rozmijaja sie z rzeczywistoscia to masz sytuacje jak powyzej - za kase prawnik kazdej firmy jest w stanie wstawiac , o przepraszam - uzupelniac :) kit do upadlego.

  • 0

    17.  2007-06-12 12:30:51

    Także już od jakiegoś czasu nie polecam już Ery jako najlepszego i najtańszego operatora ,po prostu żegnaj gienia:P

  • 0

    18.  2007-06-12 12:33:54

    ja bym nie wyrzucał tak definitywnie do kosza. Bo jak na razie to play przynosi same straty http://biznes.interia.pl/wiadomosci-dnia/news/p4-jedzie-na-strac ie,924467,4199

  • 0

    19. ~issa  2007-06-12 12:34:13  host: inet20908na-3.eranet.pl

    To samo tyczy sie tez "rozwiazywaczy" regulaminowych rzecz jasna:)

  • 0

    20. ~  2007-06-12 12:38:13  host: p09-06.opera-mini.net

    I tan niebawem beda zmiany regulamino w zwiazku z zmianami cennikow za roming

  • 0

    21. ~WoWo  2007-06-12 12:41:54  host: acsc72.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Denerwujący jest fakt, że jak zwykle to abonenci dostają po tyłku. W każdej podobnej sytuacji zwykły człowiek nie ma najmniejszych szans na egzekwowanie swoich praw w zderzeniu z tak dużą firmą. Era dobrze wie, że ludzi odstrasza perspektywiczne chodzenie po sądach, pisma, zawiadomienia i to jest najgorsze nie mówiąc juz, że przy przyzaniu takiej kary osoba trafia na "czarną listę" osób niewiarygodnych płatniczo co może nastręczać kłopotów na przyszłość np. w bankach lub przy braniu nast. tel. w innej sieci. Co do wypowiedzi SZALONEGO to jeśli umowa jest już w trakcie wykonania to kara nie będzie na pewno taka wysoka. Standardowa kara erowska dla klienta niebiznesowego to ok. 850 pln więc np jeśli do zakończenia umowy pozostał rok to kara zostanie pomniejszona do załóżmy 500 pln

  • 0

    22. ~yoyo  2007-06-12 12:51:09  host: 213-238-84-88.adsl.inetia.pl

    to będzie można zerwać z nimi umowę bez ponoszenia dodatkowych kosztów ?

  • 0

    23. ~hmm  2007-06-12 12:55:23  host: bhi169.neoplus.adsl.tpnet.pl

    janczerek, trudno żeby P4 miało zyski, przecież zarówno promocja sieci jak i budowa nowej infrastruktury to ogromne nakłady finansowe, minie kilka lat zanim zaczną przynosić zyski. Mają spore szanse stać się najlepszą siecią w naszym kraju pod warunkiem, że nie pójdą śladem konkurencji i nie będą lecieć w kulki z klientem. Co do Ery, to taka była i jest polityka tej firmy. Chyba najlepszym rozwiązaniem jest złożenie zbiorowego pozwu przeciwko nim z tytułu bezprawnego naliczania kary i wpisywania na listy dłużników.

  • 0

    24. ~WoWo  2007-06-12 13:26:17  host: acsv173.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dokładnie. Minie trochę czasu zanim P4 zacznie wyciągać zyski. Myśle jednak, że pomysłodawcy projektu i właściciele firm kooperujących nie są ludźmi którzy inwestowaliby w coś co się nie opłaci nawet za kilkanaście lat. P4 to nie jedyny ich interes i na pewno wiedzą co robią :-)

  • 0

    25. ~MAX  2007-06-12 13:31:32  host: 212.160.172.70

    User Szalony ma trochę racji, może być tak że wszystko rozejdzie się po kościach :) Z drugiej strony to chyba wcale nie oznacza czegoś złego, nikt nie chce wojen w tej sprawie (tzn ani ERA ani UKE) dlatego wszystko powinno rozegrać się w cywilizowany sposób czyli... w sądzie bo zapewne ERA odwoła się od kary ;) Szalony wyprorokował niską karę a ja przewiduję >200 postów w tym wątku ;)

  • 0

    26.  2007-06-12 13:45:42

    A wg mnie niekoniecznie musi się rozejść po kościach. Era dostanie karę, odwoła się i nawet jeśli ostatecznie zapłaci, to minie tyle czasu, że żaden klient zrezygnować z usług w ten sposób mógł nie będzie. Teraz zapewne, podpisując umowę masz nowy regulamin, co za tym idzie Era chce przeciągnąć po prostu okres dania możliwości zerwania umowy. Bo co mi po tym, że w 2009 roku, okaże się że kara być powinna i mogłem zerwać umowę, jak już jej nie mam? :) Nie zmienia to faktu, że mam negatywny stosunek do Ery, za oferty dla stałych abonentów. Teraz rozwijam mój związek z Play.

  • 0

    27. ~ptok  2007-06-12 13:47:39  host: chello087207040151.chello.pl

    Kara, karą. Ale przede wszystkim era powinna poinformować klientów o mozliwości rozwiązania umowy bez konsekwencji. UPC zmienia regulamin 16 sierpnia, i już pod koniec maja poinformowali mnie , że moge rozwiązać umowe ze wzgledu na brak akceptacji nowego regulaminu, i że firmie UPC nie przysługuje wtedy roszczenie odszkodowawcze. Nie powinno być żadnej taryfy ulgowej dla Ery.

  • 0

    28.  2007-06-12 14:01:40

    26: jezeli nie zostali abonenci poinformowani o zmianie regulaminu, to tak naprawde caly czas obowiazuje stary - i to on obowiazuje wszystkich - takze osoby ktore teraz podpisuja umowe :D /regulamin nie moze byc wprowadzony w zycie poprzez zlamanie prawa - a do tego doszlo w przypadku ery/

  • 0

    29. ~mov9k  2007-06-12 16:12:50  host: abyi250.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Rozumiem, że nadal można zrywać umowę z Erą bez konsekwencji?

  • 0

    30.  2007-06-12 17:37:53

    28. Ale Era sama mówi o uzupełnieniu, które już miało miejsce. I wychodzi na to, że już jednak obowiązuje nowa wersja. W każdym razie, Era nie straci raczej klientów, poza tymi którzy po prostu zrażą się do marki i po wygaśnięciu umowy zmienią opa.

  • 0

    31. ~  2007-06-12 22:49:29  host: oliwa.multicon.pl

    http://nt.interia.pl/telekomunikacja/gsm/news/kara-dla-ery-nie-b edzie-wysoka,924945

  • 0

    32.  2007-06-13 14:20:46

    Jako abonenta ktory nie chcial wcale rezygnowac z uslug Ery interesuje mnie raczej to ze kara jest niska, wiec nie wplynie na moje faktury :)

  • 0

    33. ~artur  2007-06-13 15:08:45  host: achj124.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja zerwałem umowę z Erą korzystając z tej z miany w regulaminie. Do końca umowy miałem 7 miesięcy. Wysłałem pismo, dostałem odpowiedź że to będzie kosztować tylte i tyle, niereagowałem, odłączyli numer z początkiem nowego okresu rozliczeniowego i przysłali fakturę za rozmowy za ostatni miesiąć i to tyle. Rzadnje faktury z karą nic a mienął już ponad miesiąc:)

  • 0

    34.  2007-06-13 15:30:19

    Era wyszla z opresji obronna reka - chwala jej za to!

  • 0

    35. ~Tuptus  2007-06-13 18:28:57  host: dzf138.internetdsl.tpnet.pl

    wzorowo zachowałą się telewizja n. dostałem nowy cennik, nowy regulami i info że do 24 lipca mogę złożyć wypowiedzenie umowy :) ale że oni grają fair to ja zostaję u nich. a Ery nie mam od 16 maja i jest git. żadnej kary nie było mimo gróźb 2520 PLN.....

  • 0

    36.  2007-06-14 00:12:06

    Jutro kupuję Starter Play i będzie bay TakTaku:]

  • 0

    37. ~  2007-06-16 15:19:25  host: 87-205-202-253.adsl.inetia.pl

    czy jak teraz zerwę umowę z erą to poniosę jakies konsekwecje? cały czas czekam na ten nowy regulamin a tu nic z tego, erę mam od roku, telefonu się juz pozbyłem, zostal mi abonament którego tez już nie chce ;-)

  • 0

    38. ~marcin  2007-06-18 15:24:28  host: amv146.internetdsl.tpnet.pl

    trzeba było zrywać jak był czas na to czyli w miesiąc od wysyłki nowego regulaminu teraz za późno

  • 0

    39. ~  2007-06-19 15:01:51  host: 87-205-163-19.adsl.inetia.pl

    wszystko ok, tylko ze nie dostałem zadnego nowego regulaminu !

  • 0

    40. ~twinki winki  2007-06-24 19:35:26  host: 212.122.214.139

    ciekawe co powie PTC na pozwy w sprawie bezprawnych prób wyłudzania odszkodowań?

Dodaj swoją opinię