Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W przyszłym roku tablety z 64-bitowym Androidem

W przyszłym roku tablety z 64-bitowym Androidem

LuiN 25 Listopada 2013 22:47

3 3

Brian Krzanich, szef Intela poinformował, że w przyszłym roku na rynek trafią tablety z 64-bitowym Androidem, bazujące na chipach Intel Atom Bay Trail.

Ceny 64-bitowych tabletów z Androidem zaczynać będą się już od 150 dolarów. Pojawią się one rynku tuż po pierwszych 64-bitowych tabletach bazujących na platformie Bay Trail pracujących pod kontrolą Windowsa 8.1 (I kwartał 2014).




64-bitowa architektura przynieść ma wzrost wydajności aplikacji i grafiki. Oprócz możliwości obsłużenia większych pamięci, będzie też furtką do sprawnego nagrywania i obróbki materiałów wideo jakości Ultra-HD.

Krzanich liczy na to, że w tym roku Intel czterokrotnie zwiększy sprzedaż procesorów dla tabletów, osiągając 40 mln sztuk.

Źródło tekstu: infoworld, wł     

Dodaj do:

Tagi: android | brian krzanich | intel

w sumie: 23
  • 0

    4.  2013-11-25 23:30:56

    Ale Google sie nie chwali nic, ze ma w planach 64 bitowego Androida. Intel by wygadal Google? A przeciez na poczatku 64 bitowe procesory na PC tez przez dluzszy okres lataly pod dyktando 32bitowych windowsow, wiec to mnie nie zdziwi. Dziwil by mnie blad Telepolis :)

  • 0

    5. ~Darkeners  2013-11-25 23:35:00  host: 89-79-54-85.dynamic.chello.pl

    Po tym jak Apple wprowadzilo 64 bity... andorid nie może sobie na to niepozwolic. Jestem pewien ze w przyszłym roku i to zobaczymy. Poza tym co taki biedny Samsung ma zrobic, juz pakuje 3gb do telefonow...w przyszlym roku maja dac tyle samo? :P Chyba ze dadza po 6gb a system i tak tylko polowe wykorzysta xD

  • 0

    6.  2013-11-25 23:35:30

    Ale czy iOS 7 jest 64bitowy?

  • 0

    7.  2013-11-26 01:45:09

    teraz będą nam wmawiać, ze bez 64 bitow nie da się zyc ;)

  • 0

    8. ~  2013-11-26 02:21:10  host: n13-08-07.opera-mini.net

    Wciąż gram na Commodore 64.

  • 1

    9.  2013-11-26 06:25:24

    Apple pokazało 64-bitowy procesor i już sraczka wśród producentów badziewia z Androidem się zrobiła.

  • 0

    10.  2013-11-26 08:13:23

    @6 a jak myślisz?

  • 0

    12.  2013-11-26 08:32:27

    2, Thomas - bez 64-bitowego procesora nie zadziała 64-bitowy Android. 6, Thomas - iOS7 występuje w 2 wersjach - 32 i 64-bitowej.

  • 0

    13. ~Grażynka z Klanu na TVP  2013-11-26 09:55:15  host: 89-71-50-231.dynamic.chello.pl

    ciekawe czy bedzie mozna uruchomic Hyper-V?

  • 0

    14. ~Namakon  2013-11-26 10:02:34  host: 81.219.84.18

    No jaaaasne... trzeba się sprężać - w końcu produkujemy coraz bardziej badziewne systemy potrzebujące coraz silniejszych sprzetów by coraz gorzej obsługiwały tryliardy zbędnych aplikacji informujących o % zawartości cukru w cukrze i czasie potrzebnym do ugotowania na twardo jajka strusia... Tylko czekam gdy będą chcieli wpakować w telefony 256bitów :)

  • 0

    15. ~Darkeners  2013-11-26 10:41:47  host: 89-79-54-85.dynamic.chello.pl

    ARM już się chwaliło, ze 128bitowe procesory są w produkcji... ARM oczywiście. Zwykłemu użytkownikowi to na nic potrzebne, ale do serwerów się przyda.

  • 0

    16.  2013-11-26 11:13:58

    Dla Intela to nie problem 64 bity bo od lat ma takie procesory, teraz tylko oprogramowanie :D potrzebne. @15 jakoś nie widziałem 128 bitowych procesorów. "Przykładowo procesory UltraSPARC połączone za pomocą Sun Fireplane Interconnect posiadają szerokość szyny danych 32-bajtową, czyli 256-bitów" tylko artykuł mało wiarygodny http://pl.wikipedia.org/wiki/64-bit. 64 bit to zaadresowanie maksymalne 18 446 744 073 709 551 616=16EB pamięci operacyjnej, tylko po co w tablecie. Niektóre operacje będą szybsze na 64 bitach ale nie przesadzajmy że skok będzie potężny.

  • 1

    17. ~T.Hunter  2013-11-26 11:17:07  host: 212.160.172.70

    Boże jaka bzdura, kiedyś były 8-bitowe konsole produkowano na nie kultowe gry(Mario) i byli geniusze zajmujący się ich optymalizacją. Teraz żeby nawet chociażby pograć sobie w jakąś grę na Androidzie trzeba nie wiadomo jak dużego procesora i pamięci RAM... Pytam się kto na tym zarobi i ile? Bo pożytku z tego nie ma żadnego, nabijanie rynku na siłę zamiast zakasać rękawy i wziąć się do roboty...

  • 0

    18.  2013-11-26 12:03:34

    @17 nie kwestionuj sensu postępu. Czy na tych konsolkach 8 bitowych z ultra idealnie zoptymalizowanym kodem dałoby się stworzyć GTA V? Myślę, że wyświetlenie statycznego obrazka w rozdziałce 1080p przerastałoby możliwości kilkudziesięciu konsolek 8 bit spiętych w sieć... Postęp jest nieunikniony dlatego, że nowy software oraz wymagania użytkowników tego wymagają. Optymalizacja kodu ma swoje określone granice.

  • 0

    19. ~Darkeners  2013-11-26 12:08:50  host: 89-79-54-85.dynamic.chello.pl

    Powiedziałem, w produkcji, a nie ze juz sa dostepne. I przez produkcje chodzi mi w sumie o proces planowania niz produkcji jako produkcji :P ARM ostatnio sie tym chwalilo na konferencji ARM ;p

  • 0

    20. ~T.Hunter  2013-11-26 12:27:49  host: 212.160.172.70

    @18 Nie myl pojęć postępu z bezsensownym wyzyskiem, to się ociera o skrajny kapitalizm. Trzeba się uczyć z przeszłości, nie z reklam i promocji w teraźniejszości. Ja nie neguje postępu, tylko podaję przykład jego aktualnego złego wprowadzania, widzę że tego w ogóle nie rozumiesz. :-)

  • 0

    21.  2013-11-26 14:08:34

    @Luin wiem, ze bez 64 bitowego procesora nie powstanie 64 bitowy system, ale wiem tez, ze 32 bitowy system ruszy na 64 bitowym procesorze. Dlatego pytalem czy Android bedzie 64 bitowy czy tylko beda tablety z 64 bitowym procesorem Intela, ale Androidem w wersji 32 bitowej. Tytul swiadczy o premierze Androida 64 bitowego, ale tresc newsa swiadczy tylko o procesorze 64 bitowym

  • 0

    22. ~Darkeners  2013-11-26 14:41:00  host: 89-79-54-85.dynamic.chello.pl

    Th0mas... przeczytalem tego newsa na zagranicznym serwisie, opis konferencji Intela, i wynika z niego, ze to INTEL stworzy wersje 64bit androida, jak (w konferencji sie pochwalil) i intel zrobil wersje x86 androida by dzialaly na jego procesorach (odpowiednia komplikacja itp. itd.). Wiec tak, bedzie 64bitowy Android.

  • 0

    23. ~  2013-11-27 02:26:11  host: google-proxy-66-249-81-225.google.com

    W repozytorium Androida już jakiś czas temu zmergowano kod odpowiedzialny za obsługę architektur 64-bitowych (zarówno x86, jak i ARM), był on tylko zbyt późno, aby trafić do Androida 4.4. Sądzę jednak, że możemy spodziewać się oficjalnego wsparcia w kolejnej wersji.

  • 0

    24. ~  2013-11-27 08:49:26  host: bok136.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @15, @19: Bzdura. ARM oficjalnie zaprzeczyło, jakoby miało by pracować nad procesorami 128-bitowymi. http://community.arm.com/groups/processors/blog/2013/11/22/128-b its-is-64-bits-too-many

Dodaj swoją opinię