Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W przyszłym roku Orlen wyjdzie z Polkomtela

W przyszłym roku Orlen wyjdzie z Polkomtela

WitekT 21 Listopada 2007 13:45

0 0
Na dzisiejszej konferencji prasowej Waldemar Maj, członek zarządu PKN Orlen odpowiedzialny za finanse powiedział, że koncern w przyszłym roku sprzeda posiadany przez siebie pakiet 19,61% udziałów w Polkomtelu.

Maj określił tę transakcję jako część strategii firmy. Wartość udziałów Polkomtela posiadanych przez Orlen to około 1 mld euro.


Źródło tekstu: Dow Jones, wł     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1. ~  2007-11-21 13:56:48  host: abhv114.neoplus.adsl.tpnet.pl

    blizej vodafone?

  • 0

    2.  2007-11-21 14:00:14

    Przejrzeli wyniki operatorów i... realizują strategię ;)

  • 0

    3.  2007-11-21 14:35:39

    oczywiscie ze coraz blizej. Chociaz nie wiadomo jak jeszcze moze historia Plusa sie skonczyc. ja tam czekam az dojdzie do zmian w zarzadzie! bo samej ofercie Plusa pozostaje wiele do zyczenia!

  • 0

    4. ~znawca  2007-11-21 14:47:12  host: atropos.tpi.pl

    Ale kto kupi te udziały: Vodafone czy może T-Mobile czy może kto da więcej? Oj będzie się dziać oj będzie, pożyjemy zobaczymy kto kupił ten pakiet akcji Polkomtela

  • 0

    5. ~me  2007-11-21 15:22:53  host: 99-132.echostar.pl

    znawca: ty raczej na niczym sie nie znasz

  • 0

    6. ~tkubon  2007-11-21 15:56:39  host: 85-126-221-172.work.xdsl-line.inode.at

    Ciekawe czemu sie chca pozbyc, przeciez taka firma o takich dochodach to kura znoszaca zlote jaja

  • 0

    7. ~:-)  2007-11-21 15:58:34  host: dhcp4-173.eastwest.com.pl

    Ja kupie...

  • 0

    8. ~LOLO  2007-11-21 17:12:47  host: host-108-002.wlan.plusgsm.pl

    #6 tkubon - potrzebuja zywej gotowki, a nie dlugoterminowych zyskow, Mozejki, te sprawy...

  • 0

    9.  2007-11-21 17:13:32

    Niestety podejrzewam że reszta państwowych współwłaścicieli skorzysta z prawa pierwokupu i dalej będzie to koryto dla "zasłużonych" polityków i maszyna do wypłacania dywidendy :-/

  • 0

    10.  2007-11-21 17:25:57

    Wcale Vodafone nie pewny ze weźmie Polkomtela. Jakoś specjalnie nie kwapi się do przejęcia tej sieci (no chyba że za tzw. bezcen). Są jednak też inni chętni. Dodam też ze Vodafone wyszło już z kilku inwestycji tego typu na świecie w ostatnich 3 latach. Po prostu to już nie tak obiecujacy interes jak to oceniano jeszcze 5 lat temu.

  • 0

    11. ~..  2007-11-21 19:25:10  host: cqb118.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dla mnie to troche dziwne posuniecie z strony Orlenu na chajs nie narzekaja ze musza sprzedac udzialy. No ale napewno kupcow co chca kupic nei zabraknie...

  • 0

    12.  2007-11-21 19:28:44

    11: no właśnie niekoniecznie full kasy mają - a perspektywie to mają walkę o polski rynek z firmami ze wschodu, które mają własne złoża...

  • 0

    13.  2007-11-21 20:50:32

    Beda spore przetasowania w akcjonariacie polkomtela, cieakwe za ile faktycznie sprzedadza swoje udzialy

  • 0

    14. ~noname  2007-11-21 23:42:50  host: emv146.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Też nie czaję tego ruchu, ropa będzie się konczyć a komórki NIE.

  • 0

    15. ~adamski8  2007-11-22 18:01:17  host: aehb61.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a ja wam powiem ze nikt z was sie nie zna;p orlen ma udzialy(lub jest wlascicielem, bo nie pamietam) w exatel(ktory teraz "pochlonal" NOM dla niedowierzacych link ;) http://www.exatel.pl/?section=prasa&action=archiwum&id=7 4

Dodaj swoją opinię