Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W przyszłym roku będzie taniej

W przyszłym roku będzie taniej

WitekT 31 Lipca 2006 12:20

0 0

Anna Streżyńska, prezes UKE, w wywiadzie dla Gazety Prawnej powiedziała, że na pewno usługi telekomunikacyjne będą tańsze w 2007 roku. Dodała, że ma podstawy przypuszczać, że szczególnie oferty oparte na hurtowym zakupie abonamentu TP (WLR) będą bardzo atrakcyjne.

Streżyńska dodała, że szczegółów nie może jednak przewidzieć, bo to nie zależy od regulatora – UKE nie zajmuje się cenami, a stymulowaniem konkurencji i tworzeniem warunków gry rynkowej. Stwierdziła także, że tempo zmian zaskoczyło alternatywnych, bo dostali tyle nowych możliwości, nie wiedzą, jak z nich skorzystać.
Według Streżyńskiej, TP nie ma merytorycznych argumentów ani innych środków formalnych, aby wstrzymać wykonanie decyzji. TP może nie wykonać nałożonych obowiązków, ale to naraziłoby spółkę na postępowanie egzekucyjne i kary. TP deklaruje wprawdzie, że wykona decyzje, ale zastrzega, że nie jest w stanie zrobić wszystkiego w tak krótkim czasie, np. ofertę neostrady tp bez abonamentu chce zaoferować na początku przyszłego roku. UKE, jak zapewnia Streżyńska, będzie trzymać się wyznaczonych przez siebie terminów, a w razie uchybień karać.

Prawie wszystkie decyzje, które UKE zapowiadało na ten rok, zostały już wydane. Streżyńska określiła to jako nadrabianie zaległości. Teraz będzie, po pierwsze, egzekwować wydane decyzje. Po drugie, planuje opracować nową strategię telekomunikacyjną. Jednym z jej głównych założeń będą zmiany dotyczące wydawania koncesji i rezerwacji częstotliwości. Rezerwacje będą wydawane tylko na konkretną częstotliwość bez sztywnego określania technologii, jaka ma być wykorzystywana w danym paśmie. Dzięki temu eter powinien być lepiej wykorzystywany szczególnie, że pozwolenia wydawane są na 25 lat, a postęp technologiczny jest szalony.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 7
 • 0

  1. ~PLANET  2006-07-31 12:34:53  host: anj42.internetdsl.tpnet.pl

  karać karać! :D

 • 0

  2.  2006-07-31 12:38:26

  i egzekwować!

 • 0

  3. ~krato  2006-07-31 12:39:30  host: apn-100-181.gprsbal.plusgsm.pl

  to mi się bardzo podoba ... długo na to ludzie czekali ale sie doczekali i co by nie mówił o nowej władzy to się im chwali bo prawda taka że gdyby nie zmiana to bysmy jeszcze długo czekali

 • 0

  4. ~Gear  2006-07-31 18:24:21  host: bmp54.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Oczywiscie ze karac i to juz po pierwszym dniu spoznienia! TP robi sobie takie same podchody jak to do niedawna jeszcze robil nasz oligopol przed wprowadzeniem przenosnosci numerow. A pan Grabos byl oczywiscie tak laskawy dla naszych opów ze 2 lata opoznienia nie wystarczylo zeby ich ukarac. Dopiero jak sama UE sie zaczela denerwowac i postraszyla ze ukara Polske za tak duze opoznienie w dostosowywaniu sie do przepisow to dopiero wtedy nasi operatorzy laskawie dostosowali sie do tychze przepisow!

 • 0

  5.  2006-07-31 22:25:49

  tpsa dolicza odsetki za dzien spoznienia platnosci (robi bo tak powinna), walic im tak samo kary...

 • 0

  6. ~  2006-08-01 03:41:03  host: dvc62.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Tata, a Marcin powiedział ...

 • 0

  7. ~D  2006-08-01 13:29:05  host: 80.51.255.150

  No to trzymamy Panią Anię za słowa. :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-85-115.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet