Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W przyszłym roku 100% penetracji w Polsce

W przyszłym roku 100% penetracji w Polsce

WitekT 9 Października 2006 10:54

0 0

Analitycy sądzą, że w przyszłym roku liczba kart SIM w Polsce wzrośnie do 41,1 mln sztuk. Jeśli te prognozy się sprawdzą, to psychologiczna bariera 100% nasycenia pęknie o rok wcześniej, niż spodziewano się jeszcze kilka miesięcy temu.

Na świecie jest w tej chwili 2,5 mld aktywnych kart SIM. Analitycy firmy badawczej Ovum sądzą, że w końcu 2007 roku liczba aktywnych w sieciach komórkowych numerów telefonów dojdzie do 3 mld. Wraz ze wzrostem liczby użytkowników telefonów komórkowych rośnie też liczba sprzedanych aparatów.




W 2005 roku, według firmy badawczej Strategy Analytics, producenci sprzedali 817 mln telefonów komórkowych, o ponad 21% więcej niż rok wcześniej. Szacunki na ten rok mówią o sprzedaży na poziomie od 950 mln do 1 mld sztuk (wzrost o 16% do 22%). Eksperci z firmy badawczej Informa Telecoms & Media twierdzą jednak, że to będzie ostatni rok szybkiego wzrostu popytu na komórki. Ich zdaniem w 2011 roku nabywców znajdzie jedynie 1,25 mld komórek.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    7. ~Madzik  2006-10-09 12:09:49  host: 195.116.69.2

    U mnie jest 6 kart aktywnych na 4 osobaowa rodzine, ale 3 sa regularnie uzywane... ;)

  • 0

    8. ~Dina  2006-10-09 12:18:11  host: p01-02.opera-mini.net

    Blom-mnie też penetracja "się kojarzy". ;) A co do kart,to na 3 osoby regularnie używanych jest 5 kart. Do tego jedna w szufladzie,ale nadal aktywna.

  • 0

    9. ~xbem  2006-10-09 12:38:45  host: nat-bem.aster.pl

    to po co wam tyle kart? nosicie ze sobą 2-3 telefony?

  • 0

    10. ~  2006-10-09 12:45:23  host: bmi57.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do9-chodze z dwoma..glupie?niekoniecznie z popa(2karty ponad roczne czyli razem 6 nr po15 gr(lepsze nr-k0ontrachenci;-))i pop z pakietami do orange po30gr)z simplusa easy gadka i popoludnia juz teraz 100 a nie 180min ale w moim biznesie starcza)a ze trudno sie czsem dodzwonic to sprawa dzwoniących(poczta) i tak ja oddzwaniam ale nie dluzej gadam niz minute takze luz nie trace na fony wiecej niz 80pln i ok..pozdr

  • 0

    11. ~kajo  2006-10-09 12:46:38  host: inet20909-1.eranet.pl

    wydaje mi sie ze nalezy odliczyc te milion osob ktore wyjechalo z kraju (no moze i wiecej) i 100% penetracji bedzie jeszcze szybciej

  • 0

    12. ~Karol  2006-10-09 12:50:57  host: zv218.internetdsl.tpnet.pl

    Mam nadzieję, że w końcu zaczną dbać o klientów, a nie o dresów z ulicy;) W marcu kończy mi się terminówka z Plusem (drugi raz z rzędu). Jestem ciekaw czy coś fajnego zaproponują. Skoro już teraz dają 40% zniżki na abonament to w marcu może być tylko lepiej:)

  • 0

    13. ~wlo  2006-10-09 12:56:21  host: ata184.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Generalnie 100% to nie problem. Właśnie w ten sposób licząc, że sporo ludzi ma więcej niż 1 kartę aktywną - u mnie też 200% nasycenia jest, licząc aktywne i używane karty pre-paid, bo w szyufladzie lezy kilka nie aktywowanych starterów ;-) Problemem (a może nie? bo przecież nie każdy w domu musi mieć komórkę...) jest ta część społeczeństwa, która nie posiada komórki - a to wcale nie jest mała grupa. Dla nich chocby chcieli, operatorzy niewiele mają do zaproponowania ;-)

  • 0

    14. ~windu  2006-10-09 13:18:46  host: c168-137.icpnet.pl

    Karol- 40% zniżki na abonament już jest od dawna,ja już 10 miesiecy temu dostalem.

  • 0

    15. ~dt  2006-10-09 13:37:08  host: wap.plusgsm.pl

    u mnie juz od roku jest 100%. Na 5 osob 5 numerow w + . Kazdy aktywny i uzywany. Nie mam zadnej karty w szufladzie.

  • 0

    16.  2006-10-09 13:44:37

    wlo, problem z ofertą dla osób jeszcze nieukomórkowanych jest po części zawiniony przez producentów telefonów. Jeżeli np. na pl.misc.telefonia.gsm na pytanie: "jaki telefon dla starszej osoby" pada odpowiedź "Nokia 6310, 3510, 5110". Czy operatorzy mają prowadzić komisy?

  • 0

    17. ~wlo  2006-10-09 14:09:50  host: ata184.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przemolog - zupełnie nie rozumiem, dlaczego właśnie te telefony dla starszych osób? Bo co? Też są stare???

  • 0

    18. ~wlo  2006-10-09 14:10:51  host: ata184.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przecież nie gorsza jest taka 6030 - nie wiem co się teraz produkuje, ale ostatnio sam kupiłem 6030 do prostych zastosowań - świetny telefon!

  • 0

    19. ~wlo  2006-10-09 14:11:49  host: ata184.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Panasonic czy LG - już nie wiem gdzie to czytałem - także ostatni bardzo prosty telefon wypuścił na rynek - z monochromatycznym wyświetlaczem nawet!

  • 0

    20. ~wlo  2006-10-09 14:15:20  host: ata184.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Coć mi co akapit nowy post dodaje ;-) Telefonów dla starszych osób jest całe mnóstwo, nie ma z tym problemu - nowych oczywiście! I nie to właśnie jest problemem - co jest? Nie mam pojęcia ;-) Te głupie w sumie pytania jaki telefon dla starszej osoby i jeszcze głupsze odpowiedzi - bo dlaczego akurat te włąśnie? Nokia 5110! Przecież nie wiem jak mało musiałby być używany, żeby wyświetlacz jeszcze jakiś kontrast trzymał... Można zmienić? Typko po co? Nie lepiej kupić nowy na 2-letniej gwarancji, np. Nokię 6030 właśnie?

  • 0

    21. ~  2006-10-09 15:30:23  host: ekj118.internetdsl.tpnet.pl

    Nie rozumiem osób, które posiadają po 2,3,4 numery. Co z tego, że im się to opłaca, skoro Ci którzy do nich dzwonią w końcu przestaną to robić, bo nie będzie można się dodzwonić! Komórkę kupuje się po to, żeby przez nią rozmawiać, a takie żądlowanie kartami SIM bardzo to utrudnia.

  • 0

    22.  2006-10-09 19:17:09

    wlo - te starocie są polecane nie dlatego, że są stare, tylko że mają duże przyciski i duże wyraźnie cyfry na wyświetlaczach (no i strzałki do menusów a nie jakies mimi joysticki) :-)

  • 0

    23. ~  2006-10-09 19:58:44  host: 212.2.99.42

    dobry wątek to wazne dla osob starszych a przydaloby sie miec czasem z nimi kontakt,wole odwiedzac babcie czy dzaidków ale komorka jest wpozo,tylko oni niechca..mowia ze to nie ich czsy itp a wystarczy pokazac jak sie odbiera i konczy,wszystko.a oenetracja 100%to statystyczna lipa.niech opy pokaza prawdziwe raporty o "czasie zycie"w prepaidzie..to pogadamy o tej100.mnie rozbroily czechy..na dualsim adapterze ludzie sobie porobili 2-3 numery i wszystkie uzupelniaja,w Polsce niemozliwe;-))szczegolnie plus tu wiedzie prym..choc juz podobno nie da sie robic plusa naminus;-))wie ktos cos o tym?

  • 0

    24. ~MooNTER  2006-10-09 22:34:33  host: 217.116.101.17

    21: ja mam 2 karty z prostego powodu - jedna na abonament (w tej chwili powiedzmy normalne stawki), ale wzialem telefon w pormocji i wiedzialem co robie. Druga karta- taktak - tylko na polaczenia w sieci i na stacjonarke (20gr/min). To mi akurat odpowiada (karte 50zl zuzywam w 2 miesiace - reszta z abonamentu - 90min- i to mi zwykle wystarcza). Dodzwonic kazdy sie moze, bo mam dual-sima i przez 99%czasu zalgowana jest jedna karta (taktaka wlaczam tylko do dzwonienia i nikt tego numeru nie zna), poza tym mam przekierowanie na taktaka (tak wrazie czego). fakt, nie dzwonie duzo (80 do 200 min na miesiac) ale w tym momencie jest to dla mnie najkorzystniesza opcja i wszyscy sie moga dodzwonic :)

  • 0

    25. ~MooNTER  2006-10-09 22:38:37  host: 217.116.101.17

    aha! a co do 6310i to na razie nie widze innej alternatywy. Mam tez N6230 i przez kilka dni jej uzywalem (byla do internetu bo ma EDGE ale szybsza transmisja nie byla mi potrzebna) ale to nie jest telefon dla mnie - fajnie ze moge ustawic dzwonek mp3... tylko po co! Ustawie sobie standardowy i na pewno go uslysze, a bateria przy non stop uzywanym zestawie sluchawkowym trzyma tyle co sluchawka - czyli ok 5 -6 dni... zyc, nie umierac :)

  • 0

    26. ~wlo  2006-10-09 22:39:43  host: anx190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    21. - dlatego mało kto zna mój drugi numer ;-) nie jest on zasadniczym, nawet go nie ujawniam kiedy do kogoś dzwonię - żeby nie miał rozterki ;-) No i masz rację - też ne rozumiem noszenia dwóch telefofów czy żonglowania kartami - dlatego więc ten drugi jest w telefonie, który tylko w domu leży, ew. biorę go kiedy chcę mieć święty spokój i ie biorę podstawwego - wówczas tylko ten kto zna mój numer może się do mnie dodzwonić i ja... wszędzie ;-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-107-247.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~Maniek | 2017-05-26 18:57:07

Piękna sprawa , u nas pewnie niedługo play uruchomi taką :-D


~Calm7 | 2017-05-26 18:44:09

23). Wypad, złodzieju


~marian | 2017-05-26 18:34:36

u nas może to będzie za 10 lat :)


~Hongkong | 2017-05-26 18:31:24

Mamy


Rogi | 2017-05-26 18:28:23

A roam like home w UE mają?

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę roamingową sieci T-Mobile?

[Aktualizacja] T-Mobile -  koszty roamingu od 15 czerwca

 

Zobacz wynik | Opinie (6)

Archiwum Ankiet