Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości W przetargu na WiMAX nacisk na lokalność

W przetargu na WiMAX nacisk na lokalność

WitekT 29 Marca 2007 09:55

0 0

Beneficjentami nowego przetargu na WiMAX (3,6-3,8 GHz), który prawdopodobnie rozpocznie się we wrześniu, mają być lokalne samorządy i mali operatorzy. Nie będzie przetargu ogólnopolskiego, ale około 60 lokalnych - pisze Rzeczpospolita.

Firmy telekomunikacyjne czekały na tę informację od pół roku, ale nie będą całkiem zadowolone z formuły przetargu. Przynajmniej największe z nich, które oczekiwałyby mniejszej ilości przetargów, np. 17.
Na UKE naciskają samorządy lokalne, które postulują, aby częstotliwości były im przydzielane w ogóle bez przetargów. Niektóre z nich (Zielonka, Rzeszów, Kartuzy, Strzyżów, Poznań, Gdańsk) inwestują lub chcą inwestować w municypalną radiową sieć teleinformatyczną, ale boją się o swoje szanse w starciu o licencje z komercyjnymi operatorami. Dlatego UKE chce, aby tym razem kryterium ceny grało mniejszą rolę. Premiowany będzie za to korzystny wpływ na konkurencyjność lokalnego rynku telekomunikacyjnego oraz na interesy samorządów.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~gostek  2007-03-29 10:23:27  host: nat-tar.aster.pl

  A PTC to uruchomi to w końcu?

 • 0

  2. ~  2007-03-29 21:03:00  host: 87-205-46-112.adsl.inetia.pl

  Jak samorządy do tego się zabiorą, to nic z tego nie będzie, bo wybiorą, najgorsze, najsłabsze rozwiązanie, byle najtańsze.

 • 0

  3. ~igorie  2007-04-01 09:36:42  host: w3cache.sistbg.net

  WIMAX obejmuje juz Sandomierz, wie ktos czy na tym terenie dzialaja juz firmy udostepniajace lacza domostwom !!!??? Czekam bo wiem ze Staszow postaral sie bardziej i tam juz mozna realnie korzystac z uslug

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet